Philadelphia – Vegas 0:1 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Ottawa – Los Angeles 5:1 (kon.)
Boston – Detroit 8:2 (kon.)
Ottawa Senators
5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Los Angeles Kings
Sobota 13.10.2018, 20:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:52:45)

Trestné minuty: 10:2

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z povedeného výkonu a hlavně ze dvou bodů do tabulky. Třetí třetina nepřinesla až tak pohledný hokej a dlouho se čekalo na kloudnou akci. Hostům se vůbec nedařilo vymyslet akce, které by mohly vést ke snížení a na začátku 52. minuty naopak inkasovali po tvrdé ráně Chrise Widemana od modré čáry. Jak se později ukázalo, byla to poslední trefa tohoto duelu a Ottawa tak zvítězila hladce 5:1.

59:40
    Ještě jedno vyloučení na straně Ottawy, dvě minuty za sekání dostal Colin White.

59:33
    Výpad domácích byl zastaven a zaútočit zkusil Ilja Kovalčuk. Jenže ani on neuspěl a byl odzbrojen ve středním pásmu.

58:01
    Z levé strany nasadil k prudkému švihu Ryan, Budaj byl však v dobrém postavení a puk vyrazil. Možná to chtělo přihrávku na Ducheneho.

57:30
    Na druhé straně vystřelil od modré Doughty, ale ani tentokrát to neklaplo. Anderson vyrazil.

56:18
    Zmatek před Budajem, Tkachuk se snažil sklepnut puk ze vzduchu, hosté se dokázali ubránit a vytlačit puk z brankoviště.

55:57
    Definitivně mohl rozhodnout Pääjärvi, který dostal přihrávku do jízdy, Budaj jeho švih ale zvládl vyrazit mimo ledovou plochu.

55:22
    Kopitarova rána byla až příliš vysoká, dnes to hostům opravdu nejde.

54:41
    Další akce Los Angeles byla přerušena hvizdem čárového – postavení mimo hru.

53:54
    Muzzinův švih skončil na zadním mantinelu, Ottawa se hravě osvobodila.

52:25
    Pearson se u levého mantinelu parádně uvolnil a z nulového úhlu hledal na brankovišti Kovalčuka. Akce v plné rychlosti úspěch nepřinesla, puk je daleko od Andersonovy branky.

51:56
    Hosté to ale rozhodně nebalí, zkouší se ihned snížit a vykřesat alespoň nějakou naději.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Tierney (DeMelo, Chabot), 12. Ch. Wideman (B. Tkachuk, Bødker), 17. Mark Stone (Duchene, Chabot), 31. White (Lajoie, Jaroš), 52. Ch. Wideman (Duchene, B. Tkachuk) – 36. Lewis (Doughty, Muzzin)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ch. Wideman, Borowiecki, Harpur, Lajoie, Jaroš – White, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), Z. Smith (A), B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Pääjärvi – Carey, Pyatt.
    Los Angeles Kings: J. Campbell (31. Budaj) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, LaDue, Phaneuf – Kovalčuk, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – J. Carter (A), Amadio, Anderson-Dolan – Lewis, N. Thompson, Clifford.

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Knorr, Murphy

Diváci: 15 355