Kazaň – Soči 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 2:1 (po pr.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Jokerit Helsinky
Sobota 13.10.2018, 16:00 • Neftěchim Arena • KHL

Utkání sledovalo celkem 4 210 diváků! (18:35:51)

A jak si vedl náš sledovaný hráč, Brian O'Neill?
    V dnešním zápase se neprosadil a po minulých dvou úspěšných zápasech si dnes do svých statistik nepřipisuje žádný bod. V zápase se prezentoval dvěma střelami na branku a jeho prostor na ledě činil 16:35. První střelecký pokus si zapsal ve třetí třetině a ten druhý v prodloužení.

Československá stopa v utkání
    Andrej Nestrašil – 1+0 (+ velká šance, při které mohl dát druhou branku ke konci první třetiny, 4 střely na branku, čas na ledě měl 22:27.

Adam Polášek – 0+0 (1 střela na branku, při které měl také dobrou příležitost ke vstřelení branky, 1x byl na trestné lavici, připsal si jeden hit a jeho čas na ledě činil 25:02)

V dalším zápase se Nižněkamsk utká s týmem Soči a Jokerit bude pokračovat ve svém tripu a bude zajíždět na led Kazaně!

Sledovali jsem vyrovnané utkání od obou stran se šťastnějším koncem pro domácí celek, který byl v prodloužení aktivnější a po právu nakonec vstřelil rozhodující branku. Jokerit dnes sehrál průměrné, dalo by se říci, až podprůměrné utkání. Po dvou předchozích výhrách tedy dnes odchází poražen po prodloužení.

63:29
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    A Nižněkamsk vítězí v dnešním utkání, kdy Jokerit nyní propadl v obraně a útok dva na jednoho dokázali domácí využít! JUUSO PUUSTINEN je vítězným střelcem. Asistence: Mikael Ruohomaa.

62:58
    Pavel Padakin se zasloužil o dobrý obranný zákrok při poslední situaci.

62:58
    Nabídka na zteč, ale obránce domácích si pokryl najíždějícího soupeře a nedovolil zakončení před Ježovem.

62:41
    Domácí jsou v prodloužení aktivnějším celkem a opět musel dávat Zapolski pozor před najíždějícím hráčem z pravé strany.

62:05
    A první vážnější zákrok Zapolského, který musel pokrýt nadějnou dorážku z levého kruhu pro vhazování. O dorážku se postaral po střele od modré čáry, Damir Šaripzjanov.

61:44
    Brankář Jokeritu jen nahození vyrazil svou hokejkou k pravému mantinelu, kde si puk dojel jeho spoluhráč.

61:14
    Avšak nedokázal se dostat do žádné příležitosti a nyní je počet sil na ledě již vyrovnán.

60:45
    Nižněkamsk ještě pokračuje ve své přesilovce a hraje nyní čtyři na tři...

60:01

Třetí třetina přinesla také vyrovnanou hru a v ní jsme se branky nedočkali. Zápas tedy bude muset rozlousknout prodloužení, případně dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. Tak uvidíme, kdo z dnešního vyrovnaného zápasu vzejde jako vítěz.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:09
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., nedovolené bránění).

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 12. Nestrašil (Padakin, Ogurcov), 64. Puustinen (Ruohomaa) – 21. Platt

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Polášek, An. Sergejev, Volgin, Ogurcov, Bryncev, Šaripzjanov (A), Timašov, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, Nestrašil (A), Padakin (C) – Šiksatdarov, Porjadin, Jakimov – Arkalov, Zdunov, Šafigullin.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Jensen Aabo, Lööv, Stollery, A. Grant, Kivistö, Lepistö (C) – Niemi, Anttila, Pihlström – Manninen, Moses, H. Ikonen – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Norman, Joensuu (A), O'Neill (A).

Rozhodčí: R. Shčenjov, S. Beljajev – T. Kučava, G. Lazarev