Šumperk – Orlová 1:5 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Písek – Mor. Budějovice 2:3 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 1:6 (kon.) | David Servis – Tábor 4:7 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
MSK Orlová
Sobota 13.10.2018, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 9. kolo

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu druhé hokejové ligy skupiny Východ, kde se proti sobě v rámci 9. kola střetnou týmy Draci Šumperk a HC Orlová. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Draci Šumperk
    Draci se po úvodních osmi kolech vyhřívají v tabulce na první příčce, přičemž před druhým Novým Jičínem mají náskok jednoho bodu.
    Poslední odehrané kolo bylo kolo ve znamení, kdy proti sobě poprvé změřily síly týmy ze skupin Jih a Východ. Šumperk tak v rámci prolínání skupin skupin zajížděl do dalekého Písku, kde se dlouho odehrával vyrovnaný zápas, avšak nakonec všechny body zůstaly na jihu Čech, když Draky ke konci zápasu potopila vlastní přesilovka ve které inkasovali rozhodují branku.
    Kanadské bodování šumperského celku vede veterán Karel Plášek, který se dokázal třikrát trefit do sítě soupeřů a na dalších devět branek pak dokázal přihrát, celkově tak v sedmi zápasech posbíral dvanáct bodů.

HC Orlová
    Nováček ligy z moravskoslezského kraje nenašel zatím recept na žádného ze svých soupeřů a bez zisku jediného bodu se nachází na poslední příčce tabulky, přičemž na předposlední Hodonín ztrácí sedm bodů.
    V minulém kole zajížděli svěřenci Darka Stránského do Moravských Budějovic, kde svou nelichotivou bilanci chtěli prolomit, ovšem po nepovedené první třetině kdy inkasovali branky v jejím úvodu a konci, se jim již nepodařilo skóre zápasu převrátit na svou stranu a Moravským Budějovicím nakonec podlehli 4:2.
    Nejproduktivnějším hráčem Orlové je rus Sergej Golev, který na své konto nasbíral v šesti zápasech šest bodů, za tři branky a stejný počet asistencí.

Draci Šumperk: Kristín (Venouš) – Drtil, Sedlák, Řezáč, Gewiese, Kužílek, Haloda – Vachutka, Romančík, Plášek – Ostřanský, Pokorný, Vorobjev – Kočica, Hroch, Urban – Šíp, Antonov, Blecha

HC Orlová: Svoboda (Ovčaři) – Janiczek, Kropka, Szturc, Spálovský, Puškár, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Akhmetianov, Hovsepyan, Kysučan

Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:58
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

01:20
    Tvrdá střela Šmída končí na betonech Kristína, ten si tak v utkání připisuje první těžší zákrok.

02:47
    Máme tu první vyloučení zápasu. Radim Štěpánek (ORL) si jede odsedět dvě minuty za podrážení.

02:58
    Drtil dostal nabito na modrou, jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče.

03:12
    Karel Plášek z velké blízkosti přestřeluje bránu.

03:52
    V oslabení to zkusil Sladkovský s Ballnerem, prvně jmenovaný pak nepřesně přihrával a ze slibné akce tak nic nebylo.

04:10
    Vorobjev ze středního pásma nahodil kotouč na Svobodu, ten ho raději ponechal ve své lapačce a přerušil tak hru.

04:38
    Draci kombinují v útočném pásmu...

04:48

04:53
    Z modré střílel Řezáč, Svoboda byl připravený a kotouč schoval do své výstroje.

05:13
    Brodek si na sebe vzal těžké sousto, když se pustil mezi dva domácí hráče, ti ho nakonec obrali o kotouč a Orlová se tak rychle musí vracet k vlastní bráně.

05:37
    Rozhodčí přerušuje hru poté, co byla posunuta domácí brána, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:10
    Zakázané uvolnění Orlové, vhazovat se bude po pravici Svobody.

06:41
    Sedlák dokázal u mantinelu získat puk, následně si s ním najel do střelecké pozice, aby nakonec trefil připraveného Reného Svobodu.

07:28
    Pokorného zaváhání poslalo Sladkovského do samostatného úniku, hostující hráč chtěl na Kristína vyzrát střelou mezi betony, to se mu však ale nepovedlo.

07:59
    Ballnerova střela z modré skončila těsně vedle levé tyčky Kristínovy brány.

08:36
    Urban přenechal kotouč na modré Hrochovi, ten se napřáhl ke střele, která byla nakonec sražena do rohu kluziště.

09:03
    René Svoboda teď vymrštil svou lapačku proti střele Karla Pláška, tohle byl opravdu povedený zákrok hostujícího gólmana.

09:30
    Puk se zpoza brány odrazil před bránu na hůl Kysučana, ten z velké blízkosti přestřelil bránu.

09:38
    Vyloučení v týmu HC Orlová (Kysučan – 2 min., sekání).

09:40
    Pokorný viděl dobře si najíždějícího si Ostřanského, ten z těsné blízkosti trefil dobře postaveného Reného Svobodu.

10:15
    Hosté se v oslabení vydali ohrozit domácí bránu, Sladkovského střela pak skončila na betonech Kristína.

11:24
    Orlová vyhazuje kotouč do středního pásma.

11:38

12:11
    Plášek zpoza brány poslal kotouč na Pokorného, dobrým obraným zákrokem se ale prezentoval Kysučan, který Pokornému dokázal sebrat kotouč.

12:24
    Kysučan se následně vydal podpořit i útočnou akci, jeho střela ohrozila Mateje Kristína.

13:12
    Sladkovský si od mantinelu dokázal najet s pukem až před bránu, následnou forhendovou kličku mu ale vystihl Kristín, který mu dokázal kotouč vypíchnout z hole.

13:52
    René Svoboda drží kotouč v lapačce po střele Jakuba Řezáče.

14:11
    Ballnerovi nevyšla klička proti domácímu kapitánovi, k puku se tak dostali domácí hráči.

14:34
    Nepřesná rozehrávka Šumperka končí na zakázaném uvolnění.

15:15
    Hráči tak dlouho sváděli boj o kotouč u mantinelu na hranici útočné třetiny, až nakonec rozhodčí odpískal ofsajd.

15:50
    Sedlák dlouhou přihrávkou našel volného Karla Pláška, který se s pukem dokázal dostat až k hostující svatyni, tam svou střelou potom ztroskotal na Reném Svobodovi, který byl včas na svém místě.

16:20
    Plášek podržel kotouč na své holi, ve vhodnou chvíli ho poslal mezi kruhy na Daniela Hrocha, který svou střelou poté trefil prvního bránícího hráče.

16:59
    Jakub Kužílek svým pokusem trefuje levou tyč Svobodovy brány.

17:59
    Vorobjevovi nevyšla klička za hostující bránou, následně Janiczek poslal dlouhou přihrávku na Kysučana, který se řítil do nebezpečné akce.

18:02
    Odpískán ofsajd Šumperka.

19:05
    Sedlákovo nahození z modré nadělalo Svobodovi problémy, před bránou byl totiž kotouč ještě tečovaný.

19:15
    Kristín si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele jednoho z hostujících hráčů.

19:29
    Jan Šmíd byl chvíli s pukem osamocen před domácí bránou, s jeho střelu si pak Kristín dokázal poradit, když kotouč dokázal vyrazit levým betonem.

19:58
    Lehké nahození schoval Kristín do své lapačky, ještě se tak jednou bude vhazovat před domácí bránou.

20:00

Je za námi úvodní třetina ve které jsme neviděli padnou žádnou branku. Obě mužstva si však dokázala vytvořit několik nebezpečných šancí, ty ale vždy skončili u mužů mezi třemi tyčemi, kteří v bráně předvádí jisté zákroky. Zatím není vůbec poznat že dnes proti sobě hrají týmy z opačných pólů tabulky.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:09
    Kristín si hned v úvodu druhé třetiny připisuje úspěšný zákrok, střelu Sladkovského dokázal vyrazit betony.

20:29
    Na druhé straně si úspěšný zákrok připisuje René Svoboda poté, co střelu Karla Pláška dokázal schovat pod svou lapačku.

21:06
    Janiczek se s pukem nachází za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.

21:58
    Urban střílel z prostoru od levého kruhu, Svoboda byl připravený a kotouč vyrazil vyrážečkou.

22:29
    Nahozený kotouč ze středního pásma drží Svoboda ve své lapačce.

22:44
    Nepřesná rozehrávka Orlové končí na zakázaném uvolnění.

22:50
    Plášek vyhrál buly na Romančíka, jeho dělovku dokázal Svoboda vyrazit betony.

23:06
    Vyloučení v týmu HC Orlová (Šendera – 2 min., sekání).

23:21
    Vorobjev nabil puk Pokornému, ten svou tvrdou střelou trefil připraveného Svobodu.

23:32

23:50

24:02
    Vorobjevova střela byla sražena Akhmetianovem do rohu kluziště.

24:44
    Orlová vyhazuje kotouč za Kristínovu bránu.

25:06

25:30
    Ballner posílal kotouč před bránu, tam jeho směr dokázal ještě změnit Spálovský, naštěstí pro Šumperk ale kotouč letěl těsně vedle pravé tyče.

25:57

26:10
    Orlová si zahraje svou první přesilovou hru. Jonáš Kočica (SUM) si jede odsedět dvě minuty za hákování.

26:15
    Šumperk se po buly osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

27:00
    Orlové se zatím nedaří udržet se v útočné třetině, Draci znovu vyhazují kotouč.

27:44
    Až nyní z modré dokázal vypálit Šendera, jeho pokus ale skončil vedle pravé tyče Kristínovy brány.

28:13

28:39
    Ostřanský poslal kotouč do jízdy Hrochovi, tomu před bránou ale kotouč přeskočil hůl a z útočné akce tak nic nebylo.

29:06
    Vorobjev to zkusil z ostrého úhlu, Svoboda byl ale připraven.

29:24
    Vorobjev tvrdě pálil z prostoru od pravého kruhu, Svoboda kotouč znovu vyráží.

29:58
    Orlová jela do přečíslení dva na jednoho, celou akci na sebe vzal Kysučan, který pálil do Kristínových betonů.

30:41
    Vyloučení v týmu HC Orlová (Hovsepyan – 2 min., podrážení).

31:10
    Vachutka pálil z modré, jeho střelu před bránou ale tečoval Sedlák až do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

31:30
    Drtilova střela tahem z modré končí na levém betonu Reného Svobody.

31:38
    Orlová vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

31:45
    Hra přerušena, jeden z rozhodčí schytal ránu pukem do obličeje.

32:26
    Pokorný nepřesně přihrával na modrou Vorobjevovi, Draci tak musí opustit útočné pásmo.

32:42

32:58
    Vorobjev s pukem nabruslil až před Svobodu, jeho následný pokus bekhendem skončil na hrudi hostujícího gólmana.

33:20
    Vorobjev s Ostřanským jeli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný pak trefil horní tyč Svobodovy brány.

34:13
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., nedovolené bránění).

34:33
    Štěpánkova střela z modré skončila ve výstroji Kristína.

34:38
    Po buly se Šumperk vysvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

35:20
    Vorobjev to zkusil v oslabení, jeho střelu vyrazil Svoboda do rohu kluziště.

35:51
    Drtil vyhazuje kotouč za hostující bránu, Šumperk mezitím stihl vystřídat.

36:11
    Z modré pálil Puškár, jeho pokus drží Kristín pod svými betony.

36:13

36:33
    Ostřanský poslal kotouč Hrochovi, proti jeho střele se v bráně skvěle přesunul René Svoboda.

37:03
    Odpískán ofsajd Draků.

37:27
    Hovsepyan posílal kotouč před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, u puku se nyní nachází domácí hráči.

38:01
    Gewiese dostal nabito mezi kruhy, jeho střela mu ale vůbec nesedla, Draci přesto zůstávají v útočné třetině.

38:50
    Vorobjev si od mantinelu dokázal s pukem nabruslit až mezi kruhy, jeho následný pokus pak skončil na horní tyči Svobodovy brány.

39:19
    Orlová právě vstřelila branku!
    Šumperk si dokázal vytvořit tlak, avšak jsou to hosté, kteří dokázali z protiútoku otevřít skóre zápasu. Po Brodkově přihrávce dokázal síť za zády Mateje Kristína rozvlnit DAVID JANICZEK. Asistence: Jiří Brodek.
    39:19 JANICZEK - 0:1

39:29
    Tak tohle je hodně ledová sprcha pro Šumperk, o deset vteřin později totiž Orlová dokázala znovu zaútočit a svůj náskok nyní zvyšuje na dvě branky. Vojtěch Kovařík poslal kotouč na hůl RENÉHO KYSUČANA, který svou střelou dokázal vymést levý horní růžek Kristýnovy brány. Asistence: Vojtěch Kovařík, Jan Šmíd.
    39:29 KYSUČAN - 0:2

40:00

Druhá třetina dlouho vypadala tak jako ta první, jenže pak přišly dva slepené góly Orlové na jejím konci a to znamená že hosté do třetí třetiny vstoupí s dvoubrankovým náskokem.
    V poslední minutě druhé třetiny nejdříve otevřel skóre zápasu Janiczek, aby se pak po deseti sekundách hosté radovali znovu, tentokrát po gólu Reného Kysučana, který svou střelu umístil přesně do levého horního růžku Kristínovy brány.

Další třetina začne přibližně v 18:31.

40:01

40:40
    Hroch se snažil dostat mezi dvěma bránícími hráči, jeho pokus mu ale nevyšel a Draci tak přicházejí o puk.

40:54
    Tak jak pro Orlovou dobře skončila druhý třetina, tak i ta třetí pro ni dobře začala. Střelu Radima Štěpána vyrazil Kristýn pouze před sebe na hůl JIŘÍHO BRODKA, který nikým nehlídaný v klidu zakončil kotouč do domácí brány. Asistence: Radim Štěpánek, Lukáš Sladkovský.
    40:54 BRODEK - 0:3

42:25
    Orlová je při chuti a jde to hodně znát. Nyní už na 4:0 zvyšuje náskok VOJTĚCH KOVAŘÍK, který svou střelu umístil přesně k pravé tyči Kristýnovy brány. Asistence: Jan Šmíd, René Kysučan.
    42:25 KOVAŘÍK - 0:4

43:36

43:36
    Oddechový čas pro hosty.

43:58
    Pokorný s pukem projel celé kluziště, jeho následné zakončení pak skončilo na betonech Svobody.

44:13
    Vorobjev posílal kotouč před bránu, tam ale byli dobře rozmístění hostující hráči a nedovolili Šumperku žádné větší ohrožení brány.

44:50
    Vyloučení v týmu HC Orlová (Szturc – 2 min., sekání).

44:52
    Orlová se po buly osvobozuje vyhozením kotouče do středního pásma.

45:50
    Drtil dostal nabito na modrou, jeho střela pak ale před bránou byla sražena do rohu kluziště.

46:01

46:35
    V oslabení se vydal domácí bránu ohrozit Marek Smrčka, Kristín pak nakonec puk raději podržel ve své lapačce.

46:50

47:10
    Vorobjev nahodil lehký kotouč na Svobodu, ten měl dobrý výhled a tak kotouč v klidu schoval do své lapačky.

47:30
    Antonov se nadrzo pustil mezi čtyři bránící hráče, tohle nemohlo skončit jinak než ztrátou kotouče.

47:59
    René Svoboda drží puk ve své výstroji po střele jednoho z domácích hráčů.

48:24
    Sladkovský z ostrého úhlu trefuje boční síť domácí brány.

48:55
    Drtil postrčil kotouč Sedlákovi, ten svou střelou minul pravou tyč Svobodovy brány.

49:20
    Romančík zpoza brány poslal kotouč na Pokorného, ten bekhendovou střelou trefil připraveného Svobodu.

50:06
    Brodek se pustil do rychlého protiútoku, jeho následná střela bekhendem pak ale postrádala razanci.

50:35
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

51:13
    Kočica se dostal ke střele, Svoboda zasahoval svým ramenem.

51:54
    Urban nedokázal zpracovat Halodovu přihrávku, k puku se tak dostali hosté.

52:06
    Kotouč na střídačce hostů, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:49
    Hovsepyan si s kotoučem najel mezi kruhy, jeho následná střela tahem pak skončila na hrudi Mateje Kristína.

53:35
    Šumperk se snaží dostat do nějaké nebezpečnější akce, obrana Orlové je však dneska nedobytná.

54:07

54:31
    Kužílkova tvrdá střela orazítkovala betony Reného Svobody.

54:50
    Ballner nabil kotouč na modrou Štěpánkovi, tomu střela ale úplně nesedla a Kristín tak v bráně neměl žádnou práci.

55:11

55:36
    A je tu další branka v síti domácího mužstva. Norair Hovsepyan našel svou přihrávkou najíždějícího si LUKÁŠE SLADKOVSKÉHO mezi kruhy, ten pak svou střelu dokázal umístit přesně do levého horního růžku Kristýnovy brány. Asistence: Norair Hovsepyan, Arslan Akhmetianov.

56:15
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., sekání).

57:00
    Střelu Sladkovského vyrazil Kristín před sebe, následně kotouč do bezpečí odpálili jeho spoluhráči.

57:44
    Draci vyhazují kotouč do středního pásma.

58:06
    Puškárova střela z modré skončila vedle pravé tyče Kristínovy brány.

58:15

58:30
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperku se nakonec dnes dokázalo prostřelit Reného Svobodu, který tak v samém závěru utkání přichází o čisté konto. Daniel Hroch poslal kotouč na hůl KARLA PLÁŠKA který z velké blízkosti dokázal dostat kotouč za záda Reného Svobody. Asistence: Daniel Hroch, Marek Haloda.
    58:30 PLÁŠEK - 1:5

Je tu konec dnešního utkání ve kterém si Orlová z šumperského ledu odváží všechny body. Pro Orlovou jsou to vůbec první body v sezóně a určitě jsou o to cennější když si je dokázali vybojovat na ledě prvního celku tabulky, Šumperk naopak touto porážkou přijde o pozici lídra Východní skupiny.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek sobotního večera. (19:06:28)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 59. Plášek (Hroch, Haloda) – 40. Janiczek (Brodek), 40. Kysučan (Kovařík, Šmíd), 41. Brodek (Štěpánek, Sladkovský), 43. Kovařík (Šmíd, Kysučan), 56. Sladkovský (Hovsepyan, Akhmetianov)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kristín (Venouš) – Drtil, Sedlák, Řezáč, Gewiese, Kužílek, Haloda – Vachutka, Romančík, Plášek – Ostřanský, Pokorný, Vorobjev – Kočica, Hroch, Urban – Šíp, Antonov, Blecha
    MSK Orlová: Svoboda (Ovčaři) – Janiczek, Kropka, Szturc, Spálovský, Puškár, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Akhmetianov, Hovsepyan, Kysučan

Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík