SKLH Žďár nad Sázavou
6:5 (1:0, 3:2, 1:3 - 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Pondělí 15.10.2018, 16:00 • Bouchalky • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Na Bouchalkách se dnes odehrál velice zajímavý zápas. Patřil opravdu mezi špičku juniorského hokeje. Přestřelku nakonec zvládli žďárští hokejisté v prodloužení, ačkoliv zápas mohl dopadnout na obě strany s vítězství za tři, resp. čtyři body. Tímto se s vámi loučím. (18:17:43)

64:30
    Žďár právě vstřelil branku!
    V prodloužení bylo na obou stranách hodně šancí, ale nakonec berou vítězství domácí! Obraně Salzburgu totiž ujel JAN TLAČIL, jenž svůj backhandový blafák skvěle zakončil pod horní tyčku – 6:5. Asistence: Martin Nagy.

64:11
    Prodloužení tři na tři je opravdu atraktivní. Na druhé straně měl dobrou příležitost Myklukha, jenže Radosta znovu podržel.

63:36
    Do výborné šance se už už dostával Klodner, jenž tomu předcházela přihrávka rukou a hra je přerušena.

63:05
    Z otočky nečekaně vypálil Jakub Filip, Kolarz měl hodně práce s tímhle pokusem.

61:55
    Nagy měl dobře nabito, ale při jeho ráně zlomil hůl! Nakonec se puk došoural před Kolarze, kde ještě dorážel Konečný.

61:04
    Velká šance pro Plameny. Zahrají si přesilovou hru čtyři na tři. Za vysokou hůl je vyloučen Varejcka.

60:29
    Ještě v přesilové hře čtyři na tři střílel Nyman, ale jeho rána nakonec letěla mimo tři tyče.

60:01

Třetí třetina přinesla obrovské drama! Salzburg bleskově srovnal dvoubrankovou ztrátu, přes to málem Plameny získaly tři body. Red Bull předvedl v poslední pětiminutovce obrovský tlak a i díky přesilové hře se dočkal srovnání. Nechybělo moc a obrat byl na světě, v poslední sekundě totiž Eham napálil tyčku domácí branky.

60:00

59:59
    Z mezikruží v poslední sekundě napálil Josef Eham břevno Radostovy branky!

59:54
    Oddechový čas pro domácí. Vhazovat se bude v obranném pásmu Žďáru.

59:40
    Plameny se po dlouhém tlaku osvobozují a vyhazují puk.

59:19
    Salzburg má drtivý tlak! Ke střelbě ale rakouskému celku vždycky něco chybí.

58:54
    Tvrdou dělovku z voleje vypálil Hede a Radosta na poslední chvíli vyrazil ramenem puk do ochranné sítě!

58:39
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Poizl – 2 min., napadení).

58:20
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Žďárští hokejisté měli třikrát puk na hokejce, aby mohli vyhodit. Nestalo se tak a toho Salzburg využil. Na modré čáře totiž zastavil puk Peterka, našel na kruhu Myklukhu, jenž střílenou přihrávkou nabídl teč JOSEFU EHAMOVI a ten poslal puk za záda Radosty. Asistence: Oleksiy Myklukha, John Jason Peterka.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 13. Nagy (Poizl), 23. Nagy, 27. Pětník (M. Filip, Bačo), 32. Puczek (Klodner, Konečný), 55. J. Filip (Puczek, Vojinovič), 65. Tlačil (Nagy) – 23. Peterka (Hede), 33. Varejcka (Zündel), 43. Myklukha (Szuber, Maier), 44. Myklukha (Polegoshko, Hede), 59. Eham (Myklukha, Peterka)

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Kulich) – Černohorský, Mikulík, M. Filip, Klodner, Poizl, Grauer, Budín – J. Filip, Konečný, Vojinovič, Jedlička, Pětník, Malenovský, Tlačil, Bačo, Puczek, Nagy, Vašíček
    EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Kristiansen) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklukha, Polegoshko, Lindner, Maier, Leonhardt, Peterka

Rozhodčí: Ondráček – Polák, Rampír