Ukrajina – Česko 1:0 (kon.) | Irsko – Wales 0:1 (kon.)
Ukrajina
1:0 (1:0)
Česko
Úterý 16.10.2018, 20:45 • OSK Metalist Stadion, Charkov • Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 1

Čeští fotbalisté sehráli v Charkově velmi vyrovnanou partii s favorizovanými Ukrajinci, přesto odcházejí ze zápasu poraženi, když výsledek zápasu určila střela Ruslana Malinovského ze závěru prvního poločasu.

Svěřenci trenéra Šilhavého si dokázali vypracovat řadu střeleckých příležitostí, v druhém poločase také dokázali Ukrajince místy výrazně herně přehrávat, vyrovnat už se ale nepodařilo.

Po třetím tříbodovém zisku Ukrajina s přehledem ovládla celou skupinu a postupuje mezi evropskou elitu, Češi budou bojovat o udržení příslušností v lize B v listopadu se Slovenskem. (22:41:27)

Ofsajdy: 2 – 2
    Přihrávky: 85% (410/481) – 84% (372/441)

Fauly: 11 – 13
    Žluté karty: 1 – 2
    Červené karty: 0 – 0

90+3

90+3
    Závěrečný Dočkalův centr doletěl jen k Andreji Pjatovovi, do konce avizovaného nastavení zbývá deset sekund.

90+2
    V nastaveném čase zatím Ukrajinci kontrolují hru a po drtivou většinu času mají míč ve svém držení, do konce zápasu chybí ještě devadesát sekund.

90+1
    Rozhodčí Mažeika k dnešním devadesáti přidává tři nastavené minuty.

90
    V závěru zápasu je David Pavelka žlutě potrestán za dohrání souboje se Stěpaněnkem.

89
    Zinčenko s obrovským štěstím dokázal protlačit svoji přihrávku na rozběhnutého Jaremčuka, ten ale nezvládl první dotyk s míčem a přišel o balón.

87
    Po ukrajinském zisku míče se pravý obránce Karavajev pokusil prohnat po levém straně hřiště, v klíčové chvíli si ale příliš ukopl míč, u kterého byl dříve Novák a tomu se podařilo odkopnout míč za postranní čáru.

86
    Jaromír Zmrhal pronikl po levém křídle, ani nadvakrát ale nedokázal propasírovat svoji přihrávku před branku na Michaela Krmenčíka.

86
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Olexandr Zinčenko.

85
    Ukrajinci se v posledních minutách velmi zatáhli, Češi znovu obléhali jejich pokutové území, po Novákově centru je ale pískán útočný prohřešek Josefu Šuralovi.
    83. Krmenčík zkusil střelu z dálky

83
    Krmenčík mohl využít podklouznutí Rakyckého, následně si navedl míč k pokutovému území, ze střední vzdálenosti pak levačkou branku přestřelil.

80
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Josef Šural.

80
    Posledním trumfem Jaroslava Šilhavého bude brzy Josef Šural, ten už je u lavičky vysvlečen do hracího dresu.

79
    Češi už jsou znovu usazeni u pokutového území, Barák patičkou elegantně přiťukl míč Dočkalovi, centr českého kapitána se sice neujal, míč se ale záhy vrátil zpět na české kopačky.