4 2
Matteo Viola
2
6 6
Úterý 16.10.2018, 13:10 • Kurt č. 1, Ismaning (GER) • Challenger Ismaning - Wolffkran Open by Tannenhof (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Václav Šafránek marně vzdoroval v prvním kole challengeru v Ismaningu Italu Matteu Violovi a s turnajem se loučí. Viola zvítězil ve dvou setech 6:4 a 6:2.

Úvod byl z českého pohledu povedený. Šafránek mohl jít do vedení 2:0, ale nabídnutý brejkbol nevyužil. Následně se dostal k proražení soupeřova podání také Viola a ten už šancí nepohrdl. Český tenista už se k další šanci na zdramatizování první sady nedostal a tak se Matteo Viola dostal poměrně snadno do vedení. Druhý set už nebyl zcela vydaření. Šafránek ztratil ihned své první podání, poté nechal rozhodit sporným rozhodnutím umpirového rozhodčího ve čtvrtém gemu a od té doby už byl na kurtu pouze soustředěný Matteo Viola.

Ve druhém kole čeká na Violu Brit James Ward. (14:16:08)

Konec zápasu

2:6
    Matteo Viola postupuje po hodině hry do druhého kola. Na závěr trefil první podání do středu kurtu a Šafránkův return vylétl daleko do autu.

15-40
    Po přímém bodu po servisu na tělo jsou tři dva mečboly pro Itala.

15-30
    Italský hráč nebyl agresivní, ale Šafránek při náběhu k síti chyboval bekhendem.

15-15
    Viola sice trefil první podání, následně ale musel bojovat o fiftýn od základní čáry. Výměnu zvládl a je srovnáno.

15-0
    Matteo Viola podává na postup do druhého kola. Italský tenista zahajuje důležitý gem nepřesným bekhendem do sítě.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Matteo Viola.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    První podání skončilo v síti. Velmi rychle ale Šafránek trefuje přímý bod i ze druhého podání a snižuje ztrátu ve druhém setu.

40-15
    Teď už se muselo hrát po druhém servisu. Šafránek zvládl situaci a i druhým servisem vykouzlil eso.

30-15
    Šafránkovi zafungoval první servis a rychle je z toho přímý bod.

15-15
    Matteo Viola se ale dostává do gemu po milimetrovém returnu po lajně.

15-0
    Václav Šafránek servíruje proti vyřazení z turnaje. Na začátek výborně zkrátil hru a Viola nebyl u míčku včas.

1:5
    A dalším přímým bodem také Matteo Viola ukončuje šestou hru druhé sady.

0-40
    Matteo Viola navíc přidává další přímý bod. Return českého hráče neměl šanci na úspěch.

0-30
    Šafránek se udržel ve hře po servisu na tělo, poté ale byl prohozem skvěle hrajícím soupeřem.

0-15
    Matteo Viola může ve druhém setu potvrdit již druhý brejk. Ital začíná přímým bodem po servisu k boční čáře.