Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 6:3 (kon.)
Olomouc – Pardubice 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:5 (2:3, 0:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 19.10.2018, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 11. kolo

Je konec. Hosté si dnes odvezou z brněnského ledu všechny tři body. Ve třetí třetině se už Kometa nedokázala prosadit. Největší příležitost měl Zaťovič, který zkoušel procedit puk u levé tyče za Willova záda, hostující gólman ale odolal. Také hosté ještě jednou zahrozili. Marek Kvapil při rychlé akci svižnou střelou trefil tyč Vejmelkovy brány. Nejlepší hráči utkání jsou Martin Ševc a Martin Zaťovič. Ode mne je to už pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a také pěkný víkend. Na počtenou.

Střely na bránu
    Kometa: 34
    Liberec: 28 (20:31:31)

59:27
    Dočekal u mantinelu ve středním pásmu vybojoval puk.

58:50
    Hosté pouze odevzdávají puk, za Vejmelkou se ho ujímá Mikuš.

58:03
    Jelínek nahrával Valskému, který střelou z levé strany nepřekvapil Vejmelku.

57:39
    Liberec vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

57:32
    Süss nahodil do útočného pásma.

56:55
    Puk ve středním pásmu sbírá Ondřej Němec.

56:43
    Malec si pohlídal puk před dojíždějícím Lencem. Zakázané uvolnění.

56:22
    Dernerovu ránu zastavuje Vejmelka.

56:17
    Puk je v ochranní síti nad Vejmelkou, vhazovat se bude v brněnském pásmu.

55:47
    Köhler se dostal do dobré pozice, jeho střelu však opět zastavuje lapačka gólmana Willa.

55:26
    Dobře zakončoval Hruška, jehož tvrdou střelu vyráží Will.

55:10
    Mikuš vložil hokejku do přihrávky hostujících hráčů a domácí se osvobozují.

54:35
    Domácí odpalují puk přes všechny čáry.

53:56
    Kvapil zkoušel bekhendem najít spoluhráče před brankou, tam dobře zapracoval Malec a kotouč uklidil do bezpečí.

53:40
    Kometa znovu posílá puk až k Willovi.

53:23
    Domácí hned vyhazují puk.

53:18
    Hruška ve vlastním pásmu podrazil rozjetého Ordoše a inkasuje dvě minuty za podrážení.

52:55
    Gulaši kombinuje ve vlastním pásmu s Bartejsem.

52:11
    Kvapil projel do útočného pásma a svižnou střelou rozezvonil tyč!

51:50
    Vejmelka sbírá puk za vlastní brankou.

51:27
    Hosté vyhazují puk pouze na zakázané uvolnění.

51:20
    První brněnská formace opět zamkla soupeře v pásmu.

50:50
    Jelínek zalehl puk u mantinelu za Vejmelkou, rozhodčí vykazuje Liberec do středního pásma.

50:37
    Ze souboje u zadního mantinelu vydoloval puk Němec.

49:53
    Bekhendové nahození Malleta od modré čáry mířilo vedle Willovy brány. Hostující gólman si pohlídal kotouč.

49:12
    Havlínovu střelu od modré čáry likviduje lapačkou Vejmelka. Bude se vhazovat v pásmu Komety.

48:44
    Z dobré pozice teď střílel Čermák, Willa ale nepřekonal.

48:20
    Němec se nenechal rozhodit napadajícím Ordošem a rozehrává puk z vlastního pásma.

47:43
    Lakatoš si chtěl za Vejmelkovou bránou trošku drze obhodit Malce, při otočce ale narazil přímo do brněnského beka, který ho sroloval na led. Po tvrdém náratu zůstal hostující útočník chvíli ležet, už ale naštěstí v pořádku dobruslil na střídačku. Hra pokračuje v pěti na obou stranách.

47:20
    Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Vejmelkou.

47:10
    Gulaši čeká za bránou, než mu dostřídají spoluhráči.

46:50
    Hruška jen protečoval puk do útočného pásma.

46:25
    Hned po buly střílel Hruška, Willovu klec těsně přestřelil.

Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. Je vyprodáno.

46:21
    Kašpar střílel z levého kruhu, Willova lapačka včas zastavila jeho pokus při cestě do sítě.

46:14
    Ondřej Němec má puk ve vlastním pásmu a hledá najíždějíc útočníky.

45:58
    Kašpar zakládá další akci, jeho přihrávka ale přišla příliš pozdě. Ofsajd.

45:16
    Kometa kombinuje v útočném pásmu, Holíkova střela mířila těsně vedle.

44:44
    Krenželok neobešel u mantinelu Bartejse.

43:46
    Vejmelka vyjel proti Valskému, který ale obhodil gólmana, nestihl však zakončit do prázdné brány, tak přihrál do skvělé pozice Kvapilovi, hostující kanonýr ale neprostřelil Bartejse, který zaklekl do brány místo Vejmelky.

43:22
    Valský chtěl procedit puk za Vejmelku z levé strany, brněnský gólman kotouč přikryl a přerušil hru.

43:07
    Hosté jsou v plném počtu.

42:49
    Plášek u levého mantinelu hledá spoluhráče.

42:15
    Hosté vyhazují puk z vlastního pásma co nejdál od brány.

41:30
    Zaťovič u levé tyče v obrovské šanci, nedokázal ale protlačit puk za Willa.

41:20
    Němcovu bombu od modré čáry Will vyrazil.

41:04
    Brňané budou mít početní výhodu. Petr Kolmann podrazil soupeře a putuje na trestnou lavici.

40:54
    Zakázané uvolnění domácích.

40:27
    Zaťovič zkoušel najít zpoza brány najíždějícího parťáka, puk ale skončil na hokejce libereckých hráčů.

40:10
    Hosté se dostávají k puku jako první.

40:01

Ve druhé třetině se prosadili pouze hostující hráči. Na 4:2 upravoval skóre Martin Ševc, který prostřelil Langhamera od modré čáry. Po čtvrtém gólu přenechal Langhamer místo v bráně Karlu Vejmelkovi. I druhý domácí brankář ale musel lovit v prostřední části puk z brány. Pátý gól poslal do brněnské sítě v 35. minutě Lenc, který zužitkoval Kvapilovu přihrávku. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.

Kometa: 22
    Liberec: 18

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:10
    Barinkovi přeskočil puk hokejku na modré čáře.

38:30
    Köhlera zastavil při přechodu do útočného pásma Ševc a ukořistil puk pro svého spoluhráče.

37:56
    Hruška projel až do útočného pásma, kde ale neměl žádného spoluhráče, tak kotouč poslal po mantinelu.

37:19
    Barinka tvrdou ránou od modré čáry trefil jen blokujícího Najmana, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.

36:46
    Mueller se snažil rychle přejet modrou čáru, dostal se ale do ofsajdu.
    34:49 Radan LENC - 2:5

34:49
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté odskakují do tříbrankového vedení! Devadesát procent gólu nyní patří jednoznačně Marku Kvapilovi, který obehrál domácího obránce a v jasné šanci naservíroval puk RADANU LENCOVI. Liberecký útočník s pětadvacítkou už měl jednoduchou situaci, stačilo mu překonat ležícího Vejmelku. Asistence: Marek Kvapil, Libor Hudáček.

34:02
    Dočekal dostal na vlastní modré čáře pukem někam do nechráněného místa, nejspíš na ruce. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:17
    Köhler napadá Dohertyho při rozehrávce, hostující obránce se ale nenechal rozhodit.

33:01
    Hosté vyhazují puk až k Vejmelkovi.

32:50
    Jelínek srazil Muellerovu přihrávku až na tribunu. Vhazuje se před Willem.

32:48
    Mueller si nabruslil do dobré pozice a okamžitě střílel, Will drží puk ve výstroji.

32:36
    Holík perfektní střelou zápěstím trefuje horní tyč!

32:18
    Muellerova střela se od zadního mantinelu odrazila do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:57
    Liberec vyhazuje puk daleko od své brány.

31:50
    Bartejsova střela těsně minula prostor mezi třemi tyčemi.

31:35
    Domácí se drží v útočném pásmu.

31:07
    Roman Will, dle názoru rozhodčích, úmyslně posunul branku při dorážce domácího hráče a dostává dvě minuty. Trest odpykává Jan Ordoš.

31:05
    Holík vybídl Zaťoviče, který střílel z prostoru mezi kruhy, Willovu bránu ale přestřelil!

30:08
    Dočekal hledal v útočném pásmu najíždějícího Hrušku, ten se k puku nedostal.

29:15
    Derner sbírá kotouč po vyhození domácích a rozjíždí další akci.

28:41
    Kvapil se tlačil před bránu, přes důrazné domácí beky se mu to ale nepodařilo a Kometa vyváží puk z vlastního pásma.

28:13
    Po vhazování ve středním pásmu se dostává na puk hostující tým.

27:52
    Po čtvrtém gólu Liberce přenechává Marek Langhamer místo v bráně Karlu Vejmelkovi!
    27:52 Martin ŠEVC - 2:4

27:52
    Bílí Tygři se prosazují počtvrté v tomto utkání. Střela MARTINA ŠEVCE od modré čáry propadla Langhamerovi až do branky. Před domácím gólmanem ještě kotouč pravděpodobně někdo tečoval. Asistence: Daniel Špaček, Dominik Lakatoš.

27:21
    Lakatoš se málem dostal ke střele z dobré pozice, na poslední chvíli mu ale jeden z domácích beků puk odpálil.

26:57
    Gulaši má kotouč za vlastní bránou.

26:30
    Barinka nahodil puk od modré čáry, Will jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

25:49
    Plášek se snažil tečovat střelu od modré čáry těsně před Willem, následně domácí forvard dorážel, Will byl ale v tomto případě bezchybný.

25:20
    Zachar nabral rychlost ve středním pásmu a z levé strany se řítil na Langhamera, brněnský gólman dobře zasáhl. Puk následně končí v ochranné síti.

24:58
    Leoš Čermák ze středu útočného pásma přestřelil Willovu bránu.

24:40
    Köhler si najížděl za obranu soupeře, těžký pas ale nezpracoval.

24:29
    Langhamer pokryl střelu z velkého úhlu v podání jednoho z hostujících hráčů. Vhazovat se bude po jeho pravici.

24:05
    Na útočné modré čáře vybojoval puk Ondřej Němec, který vrací kotouč do středního pásma.

23:26
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Langhamera.

23:22
    Redenbach vybídl ke střele od modré čáry Kolmanna, hostující obránce kotoučem vystřelil hokejku Muellerovi z rukou.

22:54
    Šmíd zakládá další útočnou akci z vlastního pásma.

22:09
    Střelu hned po vhazování vyrazil Langhamer těsně vedle pravé tyčky! Tribunami to jen zahučelo.

21:44
    Další střelu libereckých hokejistů likviduje Langhamer a přerušuje hru.

20:57
    Köhler se dostal do útočného pásma, kde se snažil vystřelit z vrcholku kruhu, neprostřelil ale hostujícího beka. Na druhé straně mu najížděl Kašpar, brněnský útočník ale vzal situaci na sebe.

20:36
    Valského střela byla sražena do ochranné sítě nad domácí brankou.

20:24
    Hosté rozehrávají nepřesně, puk dojel až na zakázané uvolnění a hra se vrací před Willa.

20:09
    Nahození ze středního pásma si Will pohlídal a přerušil hru.

20:01
    Holík vyhrává vhazování.

20:01

Parádní a oku lahodící první třetina je za námi a diváci se mohli pokochat hned pěti brankami! Liberec se dostal do vedení v 5. minutě, kdy se trefil bekhendem Redenbach. Kometa srovnala v přesilové hře zásluhou Jana Hrušky, hosté ale odpověděli dvěma brankami. V čase 8:44 se prosadil Lukáš Krenželok a o dvě minuty později skóroval v přesilové hře povedenou tečí Radan Lenc. Domácí snížili nepříznivý stav v druhé přesilové hře, kdy pohlednou kombinaci zakončoval Martin Zaťovič. Další třetina začne přibližně v 18:55.

Střely na branku
    Kometa: 12
    Liberec: 8

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:55
    Hosté už jsou v plném počtu.

19:50
    Do šance se v oslabení dostal Krenželok, jeho kličku do forhendu ale Langhamer dobře vychytal.

19:40
    Až nyní hosté vyhazují a osvobozují se z drtivého tlaku domácích.

18:54
    Němec trefil Krenželoka, následně ale znovu získal puk.

18:28
    Mueller pálí těsně nad bránu.

18:10
    Kometa drží útočné pásmo. Na ledě je první přesilovková formace s Holíkem, Zaťovičem a Muellerem.

17:55
    Kometa mačkala svého soupeře a vše vyústilo faulem Dohertyho. Domácí měli ještě dlouho ponechanou výhodu, ve které dobře kombinovali, k finální střele se ale nedostali. Doherty inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

17:18
    Oba celky jsou v plném počtu.

16:56
    Čermákovi ve středním pásmu utekl puk, z čehož těží hosté.

16:30
    Kolmann drží puk před Willem a čeká, než se mu nabídnou útočníci.

15:48
    Zaťovič sám před bránou! Muellerovu perfektní přihrávku ale nezužitkoval, Will se proti jeho pokusu vytáhl.

15:25
    Gulaši má puk ve vlastním pásmu a zakládá útočnou akci.

15:17
    Po strkanici před Willem se bude vylučovat. Zohorna a Derner si odpykají dvě minuty za hrubost. Hra bude pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.

14:50
    Mallet bojuje o kotouč u mantinelu v útočné třetině, z čehož nakonec těží jeho spoluhráči, kteří dostávají Liberec pod tlak.

14:18
    Plášek díky své rychlosti dokázal vybojovat puk v útočném pásmu.

13:56
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
    12:45 Martin ZAŤOVIČ - 2:3

12:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nejprve byl v obrovské šanci Mueller, kterému se ještě nepodařilo prostřelit Willa, Kometa ale dál pokračovala v tlaku a vše vyústilo v parádní přesilovkovou kombinaci. Kašpar našel přes šířku pásma Muellera, který vrátil puk opačným směrem na MARTINA ZAŤOVIČE a domácí snajpr už neměl problém zakončit do odkryté brány. Asistence: Peter Mueller, Lukáš Kašpar.

12:15
    Derner zalehl puk v rohu kluziště a domácí jej dlouho dolují, nakonec se jim to daří.

12:08
    Další početní výhoda. Tentokrát si ji zahrají domácí. Dominik Lakatoš podrazil soupeře ve středním pásmu a už sedí na trestné lavici.

11:51
    Plášek se dostal k bekhendové dorážce po zmatcích v libereckém brankovišti, přes shluk těl ale neprocpal puk do sítě.

10:56
    Kašpar dorážel z dobré pozice, Will nebyl vůbec u své tyčky, kam brněnský útočník mířil, puk ale netrefil ideálně.

10:35
    Čermák vybojoval puk ve středním pásmu, najel si do útočné třetiny, jeho střelu ale hostující hráči dobře zablokovali.

10:05
    Domácí nyní pouze odevzdali puk a odjíždějí střídat.

09:29
    Buly ve vlastním pásmu zvládla Kometa, která se rychle snaží najít odpověď na další libereckou branku.
    08:44 Radan LENC - 1:3

08:44
    Hosté odsakují do dvoubrankového vedení. Ševc našel přesně hokejku RADANA LENCE, který v přesilovce tečoval puk za záda Langhamera. Asistence: Martin Ševc, Libor Hudáček.

08:20
    Výborně nyní zapracoval Čermák, který dostal puk z vlastního pásma.

07:41
    Hned po buly ale domácí vyhazují puk daleko od své brány.

07:32
    Přesilovou hru si vyzkoušejí také hosté. Michal Barinka inkasuje dvě minuty za podrážení. Liberec hraje nyní hodně aktivně a Kometa má problémy ve vlastním pásmu.
    06:59 Lukáš KRENŽELOK - 1:2

06:59
    Hosté si berou téměř okamžitě své vedení zpět. Útočným pásmem projel LUKÁŠ KRENŽELOK, který chtěl z levé strany nahrát spoluhráči před bránou, puk se ale od domácího obránce nešťastně odrazil do domácí brány. Asistence: Ladislav Šmíd.
    06:44 Jan HRUŠKA - 1:1

06:44
    Domácí srovnávají skóre v přesilové hře! JAN HRUŠKA dostal dobrý puk vedle brány, odkud si rychle vybruslil před Willa a nadvakrát překonává hostujícího gólmana. Asistence: Juraj Mikuš, Tomáš Bartejs.

06:27
    Kometa se drží v pásmu soupeře.

06:01
    Liberec znovu vyhazuje puk přes všechny čáry.

05:39
    Teď už hosté vyhazují, Lakatoš vybojoval puk a posílá ho až k Langhamerovi.

05:09
    Němec výborně zastavil vyhození Liberce na modré čáře.

04:56
    Kometa si zahraje první přesilovou hru utkání. Na trestnou lavici míří Havlín za podrážení.

04:30
    Zohorna upadl hned po buly v útočném pásmu, nakonec dokázal vystřelit i v leže a puk těsně minul pravou tyč hostující brány.

04:14
    Další útok Bílých Tygrů zastavuje ofsajd.
    04:03 Tyler REDENBACH - 0:1

04:03
    Hosté trestají chybu domácích v rozehrávce a dostávají se do vedení! TYLER REDENBACH zachytil puk v útočném pásmu, přečíslení dvou na jednoho vyřešil sám povedenou kličkou do bekhendu a Liberec vede 1:0. Bez asistence.

03:12
    Zaťovič si nahodil puk ze středního pásma až za Willa, kde ho také jako první dojel, nic vážnějšího ale z celé akce nakonec nebylo.

02:48
    V nepřehledné situaci před brankovištěm raději pokryl puk Langhamer. Bude se vhazovat po jeho pravici.

02:32
    Kvapilova rána zápěstím zaduněla o helmu Langhamera, hraje se dál.

01:55
    Valský se nyní postaral o nejdelší pobyt svého týmu v útočném pásmu, když bojoval o kotouč s Barinkou u mantinelu, brněnský obránce jej nakonec dostal za modrou čáru.

01:41
    Brňané zahráli ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

01:26
    Po vhazování v libereckém pásmu kotouč rovnou opouští útočnou třetinu Komety.

01:18
    Kašpar obral o kotouč obránce Liberce a snažil se ještě vylepšit pozici na najíždějícího Köhlera, vše ale končí posunutou bránou Bílých Tygrů. Domácí začali hodně aktivně.

01:02
    Gulaši rozehrává z vlastního pásma.

00:31
    Mueller dobře napadal Šmída před Romanem Willem, hostující bek na poslední chvíli dobře zasáhl před brněnským střelcem.

00:05
    Holík byl úspěšnější, kotouče se ujala Kometa.

00:01

Na první vhazování se připravují Petr Holík a Tyler Redenbach.

V brněnské bráně se dnes, na rozdíl od předchozích dvou zápasů, představí Marek Langhamer. Karel Vejmelka si dnes odpočine na pozici druhého gólmana.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

S těžkou situací se budou muset vypořádat Bílí Tygři. Celek ze severu Čech dnes opustil Michal Bulíř, nejlepší střelec extraligy. Jeho místo ve druhé formaci mezi Lencem a Kvapilem zaujal Libor Hudáček.

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Mikuš, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), Köhler – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, L. Horký – Süss.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, Špaček – Chrtek.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Svoboda, Klouček..

Kometa okupuje přední místa tabulky, pouze tři body ji chybí na první příčku a navíc má zápas k dobru, takže zatím mohou být hráči a fanoušci spokojeni. V předních řadách se nejvíce daří Petru Holíkovi (1+9) a Peteru Muellerovi (5+5). V obraně se nejvíce prosazuje Jan Štencel (1+4). V brance Komety se zatím představil sedmkrát Marek Langhamer (93,41%), v posledních dvou utkáních ale hájil brankoviště talentovaný Karel Vejmelka (92,82%). Uvidíme, koho postaví trenéři brněnského mančaftu proti nejútočnějšímu soupeři.

Liberec oplývá v závěru první čtvrtiny výbornou formou a může se pyšnit nejlepším útokem v lize. Celkem svěřenci kouče Pešána vstřelili sedmatřicet branek, což je o deset víc, než má v tuto chvíli na svém kontě Kometa. „Mají celkem fazónu, jak Bulíř, Kvapil, tak celý tým. Není to však o jednom hráči, dobře hraje celé mužstvo. Připravujeme se na každého stejně. Musíme se vyvarovat chyb a nedat jim moc prostoru k zakončení," říká před pátečním zápasem Michal Gulaši.

Poslední utkání Severočeši zvládli na jedničku. Porazili letos skvěle hrající Litvínov 5:0. Prvním čistým kontem se tak mohl po utkání pyšnit Roman Will.

Příjemné páteční odpoledne z DRFG areny. V Brně se dnes utkají proti sobě dva celky z horní poloviny tabulky. Souboj Komety a libereckých Bílých Tygrů by měl nabídnout atraktivní souboj a zároveň reprízu extraligového finále z roku 2017.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 7. Hruška (Mikuš, Bartejs), 13. Zaťovič (Mueller, Kašpar) – 5. Redenbach, 7. L. Krenželok (Šmíd), 9. Lenc (Ševc, L. Hudáček), 28. Ševc (D. Špaček, Lakatoš), 35. Lenc (M. Kvapil, L. Hudáček)

HC Kometa Brno: Langhamer (28. Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Mikuš, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), Köhler – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, L. Horký – Süss.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Svoboda, Klouček.

Diváci: 7700 (vyprodáno)