Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 6:3 (kon.)
Olomouc – Pardubice 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:3 (1:0, 4:2, 1:1)
Piráti Chomutov
Pátek 19.10.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 11. kolo
    59:15 Václav SKUHRAVÝ - 6:3

59:15
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Do prázdné brány se trefil VÁCLAV SKUHRAVÝ. Asistence: Vladimír Sičák.

58:40
    Naštvaný Jan Stránský (CHM) opouští ledovou plochu a míří na trestnou lavici, jelikož se pustil do potyčky s Ondřejem Šafářem (KVA). Oba si vysloužily dvě minuty za hrubost.

55:55
    Dvě minuty za hrubost si vysloužil Radek Duda (CHM).

55:15
    Hosté zkoušejí hru se šesti hráči v poli!

54:59
    Po komerční přestávce nalezne své místo na trestné lavici Roman Vlach (KVA), který odpykává trest za vysokou hůl.

50:53
    Za nedovolené bránění Stanislav Balánovi si vysloužil dvě minuty Jan Stránský (CHM).

50:13
    Ač je obvyklé, že utkaní s Plzní jsou vyhrocená, nyní jsme přesvědčení o tom, že i zápas s Chomutovem může mít velké grády. Filip Novotný byl poslán k zemi a nemohl zakročit, poskakující kotouč však stačit zastavit. Debatku měl s rozhodčím Václav Skuhravý, ale nic se nevyřešilo a vylučovat se nebude.

46:39
    Mikúš promáchl kotouč u hostující branky.

43:50
    Prvně se mělo vylučovat na straně Chomutova. Petr Šenkeřík se však doznal, že se o faul nejednalo a vylučovat se tak nebude.
    41:50 Tomáš SVOBODA - 5:3

41:50
    Piráti právě vstřelili branku!
    Novotný se pokoušel bránit průniku za brankovou čáru. Kotouč však zůstal ležet před ním a nakonec ho do brankoviště dostal TOMÁŠ SVOBODA, který překonal ležícího brankáře Karlových Varů. Asistence: Ronald Knot, Radek Duda.

41:25
    Vysokou holí se provinil Dávid Gríger (KVA), který si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

39:00
    I Energie byla přistižena s více bruslaři, než dovolují pravidla. Trest za hráčskou lavici odpyká Tomáš Rachůnek (KVA).
    37:13 Radek DUDA - 5:2

37:13
    Nová posila Pirátů se jeví velmi dobře. RADEK DUDA se postaral i o druhou branku Chomutova. Tentokrát chtěl nahrát zpoza brány, ovšem Novotnému se puk odrazil od brusle přímo do branky. Asistence: Ronald Knot a Stanislav Dietz.

36:32
    Dvě minuty za hákování si vysloužil Tomáš Mikúš (KVA).
    35:39 Jakub FLEK - 5:1

35:39
    Konečným autorem páté branky se stal VÁCLAV SKUHRAVÝ, kterého trefil nahozený kotouč do brusle, od které se odrazil za záda Stezky. Asistence: Jakub Flek, Tomáš Rachůnek.

35:21
    Jakub Flek před brankou minul zcela volný kotouč!

33:51
    Tomáš Svoboda (CHM) zasedl na prázdnou trestnou lavici, Piráti totiž hráli se šesti bruslaři na ledě.

30:36
    Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Štěpán Lukeš, přichází Aleš Stezka.
    30:36 Tomáš MIKÚŠ - 4:1

30:36
    Rychlá odpověď v podání energetiků a výborná práce druhé formace. Do třetiny zavezl kotouč a zároveň využil svou šanci TOMÁŠ MIKÚŠ, kterou z levého kruhu. Asistence: Roman Vlach, Petr Šenkeřík.
    29:31 Radek DUDA - 3:1

29:31
    Chomutov využívá přesilovou hru. Poté, co se hostující celek dlouho držel před Novotným a pálil jednu střelu za druhou. Nakonec se podařilo RADKU DUDOVI překonat brankáře Energie, střelou z kruhu. Asistence: Vladimír Růžička, Tomáš Svoboda.

27:59
    Za podrážení si odchází odpočinout na trestnou lavici Ondřej Šafář (KVA).
    25:44 Michal PLUTNAR - 3:0

25:44
    Šenkeřík nabil na hokejku připravenému MICHALU PLUTNAROVI, který tvrdou střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Lukeše. Asistence: Petr Šenkeřík a Tomáš Rachůnek.

24:17
    Trestná lavice našla dalšího nezbedníka. Zamířil na ní Lukáš Vantuch (CHM), který se provinil vysokou holí.

22:18
    Přesilové hry se dočkal také Chomutov. Martin Rohan (KVA) zavítal na trestnou lavici za podrážení.
    21:49 Ondřej BERÁNEK - 2:0

21:49
    Energie využívá přesilovou hru. Vlach našel před brankou volného ONDŘEJE BERÁNKA, který střelou z mezikruží posílá Karlovy Vary do dvoubrankového vedení. Asistence: Roman Vlach, Tomáš Mikúš.

21:06
    Již třetí oslabení Chomutova. Tentokrát trestnou lavici obsadí Ivan Huml (CHM) za nedovolené bránění brankáři.

13:46
    Chomutov výrazně zvýšil svou aktivitu na ledové ploše. O velkou šanci se postaral Marek Tomice, trefil se přímo do náruče Novotného. Následuje komerční přestávka.

12:45
    Marjamäki vypálil z kruhů a rozezněl tyčku karlovarské brány.

10:12
    Před brankou zůstal zcela osamocený Marek Tomica, který se na dvakrát pokoušel překonat Filipa Novotného.

08:24
    Brett Flemming vypálil z těsné blízkosti na Novotného, ten puk vyrazil betonem.

05:44
    Chomutov si zahraje další oslabení. Místo na trestné lavice vyplní Brett Flemming (CHM), jenž se provinil nedovoleným bráněním.
    05:36 Roman VLACH - 1:0

05:36
    Energetici jdou do jednobrankového vedení po újezdu ROMANA VLACHA, který nechal všechny obránce za sebou. Bekhendovou kličkou překonal Štěpána Lukeše. Asistence: Tomáš Mikúš, Filip Novotný.

04:29
    Jakub Flek ujel všem a pelášil, co mu nohy stačily. V koncovce se ale trefil do připraveného Lukeše.

00:59
    Karlovy Vary si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici míří David Štich (CHM), který se provinil vyhozením puku mimo hrací plochu.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 6. R. Vlach (T. Mikúš, F. Novotný), 22. O. Beránek (R. Vlach, T. Mikúš), 26. Plutnar (Šenkeřík, T. Rachůnek), 31. T. Mikúš (R. Vlach, Šenkeřík), 36. Skuhravý (Flek, T. Rachůnek), 60. Skuhravý (Sičák) – 30. Duda (V. Růžička, T. Svoboda), 38. Duda (Knot, Dietz), 42. T. Svoboda (Knot, Duda)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík (A), Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.
    Piráti Chomutov: Š. Lukeš (31. Stezka) – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Dietz, Flemming, Buchtela – Tomica (C), V. Růžička (A), Duda – Sklenář, Huml (A), T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Klhůfek, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Malý, Pešek