Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Zlín – Vsetín 3:2 (kon.) | Liberec – Sparta 3:2 (po pr.)
Vítkovice – Přerov 9:0 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Třinec – Havířov 2:4 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:0, 1:1, 1:1 - N 0:0 - 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 19.10.2018, 15:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V rámci 12. kola nejvyšší juniorské ligy ledního hokeje se proti sobě dnes postaví domácí Mountfield HK a hosté z Havlíčkova Brodu.

Domácí, kteří jsou se ziskem 15 bodů na 5. místě tabulky, za sebou mají týden bez zápasu, jelikož jim los přidělil volný víkend. Trenérskému týmu to ale jistě přišlo vhod, kvůli nezdařilým posledním zápasům. Poslední mač sehráli junioři z Hradce 6.10., a to navíc s celkem pražské Sparty, která Východočechy porazila 6:2.

Hosté z Havlíčkova Brodu se aktuálně nachází se ziskem 12 bodů na posledním místě DHL extraligy. Druhá část tabulky je však velmi vyrovnaná, a proto jsou rozdíly bodových zisků týmů malé. Svěřenci trenéra Kaňkovského odehráli poslední zápas na domácím ledě s Bruslaři z Mladé Boleslavi, kterým Havlíčkobrodští podlehli 2:4.

Mountfield HK: Ševců (Vacek) – Kukla (C), Voňka, Naar, Perička, Pěnčík, Kynčl – Do. Šedivý, Sklenář, Ďuriš, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Jušta, Lang, Da. Šedivý, Janda, Poppel. Trenér: Aleš Krátoška.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Folvarský) – Dvořák, Nepokoj, Horák, Najman, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Švec, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Holenda. Trenér: Václav Adam.

Rozhodčí: Úlehla – Bohuněk, Laczko.

00:01

00:06
    Domácí právě vyprodukovali první střelu hned z prvního útoku po buly.

00:32
    Velkou šanci měli Hradečtí, a to když se touš pohyboval po střele Sklenáře nikým nehlídaný v brankovišti hostujícího gólmana.

01:08
    Východočeši začali zápas lépe a drží hosty v zámku před jejich mužem v masce.

02:15
    Hosté zklidnili hru a posouvají hrací předmět do pásma nikoho.

02:15
    První střela Bruslařů od levého kruhu, kterou však domácí gólman Ševců pokryl.

03:02
    Hradečtí opět útočí. Nyní kroužili forvardi z Hradce za brankou soupeře a dobrým pohybem si vypracovali pěknou střeleckou pozici.

03:42
    Hostující tým se po vyhraném buly osvobozuje, ale ne na dlouho, domácí předvedli pěkný přechod do útočného pásma a prezentovali se další střelou.

04:51
    Lvi opět útočí a je vidět, že jim zatím zápas svědčí o něco víc.

04:56
    Další buly v útočném pásmu domácích zvládli lépe Havlíčkobrodští, ale vlivem dobrého presingu o touš rychle přicházejí.

05:46
    Východočeši zklidnili hru a začínají znova zpoza svého gólmana.

06:52
    Hradec opět u puku. Předvedl hezkou akci a střelu od modré čáry.

06:57
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Perička – 2 min., nedovolené bránění).

07:09
    Hosté nyní mají možnost překlopit zápas na svou stranu. Zatím se jim ale výhodu jednoho muže nedaří využít.

07:24
    Domácí brání obětavě, a to nese ovoce. Hradec se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

07:55
    Hradec oslabení zvládá na jedničku, a teď dokonce drží touš ve svém útočném pásmu.

08:57

09:08
    Hradec oslabení zvládl a teď se bude vhazovat před gólmanem domácích.

09:56
    Hra se vyrovnává a i hosté z Havlíčkova Brodu začínají podnikat výpady na hradeckého gólmana.

10:19
    Puk v držení domácích, kteří s ním krouží za brankářem Nedvědem.

11:01
    Pěkný přechod přes střední pásmo dostal Lvy až do blízkosti hostujícího Nedvěda, odkud se svou střelou prezentoval Janda.

11:47
    Pěknou střelou se prezentoval Šedivý Dominik, který po brejku vyslal ránu těsně nad ledem na beton hostujícího gólmana.

12:29
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Síla – 2 min., vysoká hůl).

13:02
    Hosté začínají novou útočnou akci od vlastního brankáře. První rozehrávka se jim ale nepovedla, takže se s hracím předmětem vrátili zpět.

14:06
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., krosček).

14:29
    Hradec je ve čtyřech.

14:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je tu úvodní trefa zápasu. Postaral se o ni ve vlastním oslabení navrátilec z trestné lavice VOJTĚCH SÍLA. Ten dostal přihrávku od Tadeáše Pinkase za bránu, přehrál beka a rychle protlačil puk za Nedvěda. Asistence: Tadeáš Pinkas.

16:06

16:18
    Hradec dobře forčekuje a i díky dobrému bruslení se znovu zhostil puku.

16:45
    Souboj v rohu vyzněl lépe pro domácí, kteří teď mohou kombinovat ve svém útočném pásmu.

17:52
    Hosté teď na chvilku zamkli domácí v jejich obranném pásmu a vyprodukovali jednu z prvních střel na gólmana Ševců.

18:28
    Možnost jít do rychlého brejku teď měli Východočeši, ale rychlým návratem do obrany jim to havlíčkobrodská defenzíva znemožnila.

20:00

V první periodě jsme viděli hodně důrazný hokej, který svědčil lépe domácímu týmu. Hradečtí drželi v první třetině otěže pevně ve svých dlaních a i přes tři vyloučení byl Mountfield lepším týmem. Hosté neproměnili ani přesilovku 5 na 3, ve které měli jen jednu střelu, kterou navíc domácí obrana zblokovala. Uvidíme, co nám týmy předvedou nadále.

20:01

20:15
    Domácí hned po vyhraném buly rozehrávají za svou svatyní a zakládají první útok.

21:03
    Domácí jdou do dvougólového vedení. Nejprve sice neproměnili Východočeši šanci, ale hned na to se DAVID VOŇKA dostal k odraženému kotouči na modré čáře a vypálil. Střela zaplula za gólmana hostů a Hradec vede 2:0. Asistence: Dominik Sklenář, Jakub Kynčl.

21:35
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté rychle snižují. Střelec branky MAREK KOPIC dostal přihrávku zpoza hradecké svatyně od Daniela Fialy a mířil přesně. Havlíčkobrodští se dostávají na dohled a stav zápasu je nyní 2:1 z pohledu domácího celku. Asistence: Dan Fiala.

22:30
    Hra se po dvou rychlých gólech uklidnila a hraje se ve středním pásmu.

24:05
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Holenda – 2 min., hákování).

24:25
    Hradec má nyní šanci dostat se znovu do dvougólového vedení. Domácí začali přesilovku dobře a hned po vyhraném buly vyslali tvrdou střelu od modré.

25:29
    Hradečtí sice svého soupeře drží v tlaku, ale branka se jim prozatím vstřelit nedaří.

25:52
    Hosté se poprvé osvobozují a tuhle početní nevýhodu již zvládnou bez inkasovaného gólu.

26:05

26:18
    Hosté se sice dostali z vlastní třetiny, ale hned za jejich modrou čárou o touš přišli a útočí znovu Hradec.

27:26
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lang – 2 min., příliš mnoho hráčů).

27:55
    Havlíčkobrodští dobře kombinují v jejich útočné třetině. K žádné střele to ale zatím nevede. Domácí dobře bruslí a zmenšují hostům jejich prostor ke střelbě.

28:28
    Domácí se poprvé osvobozují, a to když jeden z beků obral o puk jednoho z hráčů Havlíčkova Brodu a vyhodil touš přes všechny čáry.

29:26

29:46
    Hradečtí oslabení zvládli a nyní jsou zase oni s pukem na čepelích v obranném pásmu hostí.

30:25
    Chytrou přihrávkou se prezentoval kapitán domácích Kukla, a to když vyslal do sprintového souboje svého spoluhráče, který rychlostní duel vyhrál a dostal se tak do útočného pásma zcela osamocen.

31:21
    Po pěkné střela jednoho z Hradeckých má puk ve své moci Nedvěd.

31:55
    Dobrým zachycením puku se teď prezentovala hostující obrana. Nebýt jí, šel by Hradec do samostatného úniku.

32:35
    Nepřesnou rozehrávku Hradce teď málem zužitkovali hosté, když jejich kapitán dostal na osu hřiště pěknou přihrávku. Jeho střelu však Ševců lapil.

33:35
    Do samostatného úniku se dostal jeden z hostí. Bekhendovým pokusem však na gólmana domácích nevyzrál. Byl při tom však faulován a hosty čeká početní výhoda.

33:39
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kynčl – 2 min., podrážení).

34:18
    Po vysoké holi jednoho z hostujících juniorů se hra přesouvá do pásma nikoho.

34:28
    Hosté drží puk a kombinují na jejich útočné modré čáře. Zatím však žádnou větší šanci neměli.

35:00
    Domácí se teď osvobozují a vyhazují touš přes všechny čáry.

35:39

35:56
    Velkou šanci teď měl hostující Horák, který se po vyražené střele od modré dostal k dorážce z prakticky nulového úhlu. Dobrým zákrokem mu radost z gólu však zkazil domácí gólman.

36:47
    Hradec měl teď pěknou šanci, a to když se mezi kruhy dostal Kynčl. Ten však trefil jen prostředek branky soupeře.

37:22
    Domácí teď zakládají další útočnou akci zpoza vlastní svatyně.

37:59
    Dobrý přechod přes útočnou modrou teď předvedli domácí hokejisté. Nebýt nepřesnosti mohli se dostat do situace dva na jednoho.

38:35
    Domácí drží touš ve své moci a krouží kolem branky hostů.

38:58
    V obrovské šanci se teď ocitl kapitán hostí Marek Tecl, který se objevil osamocen proti gólmanu domácích. Ten však ukázal své umění a znemožnil zremizování stavu.

40:00

Ve druhé třetině zvýšili hosté aktivitu a domácímu Mountfieldu se téměř vyrovnali. Každý tým přidal na svůj gólový lístek po jednom zásahu a i přes poměrně vlažnější začátek třetiny se výkon obou mužstev zlepšil. Přestože se zápas vyrovnal, je na domácích cítit větší klid na puku a větší agresivita při napadání. Uvidíme, zda se hostům z Brodu podaří vyrovnat.

40:01

40:15
    Domácí vyhráli buly a hned po něm vyrážejí směrem branka hostí.

40:43
    Hosté se sice dostali ze své třetiny, ale přes útočnou modrou již neprošli. Hraje tedy Hradec.

41:06
    Krásný obranný zákrok teď předvedl hostující bek, a to když se vrhl pod nohy útočícího hráče a znemožnil mu střelu.

42:35
    Pěknou střelu vyslal na Ševců Viktor Horák, gólman Hradce však kotouč s přehledem chytil do své lapačky.

42:41
    Domácí rozjeli v jejich útočné třetině kolotoč a kombinují za soupeřovou svatyní.

43:35
    Hosté se teď udrželi dlouhou dobu v jejich útočném pásmu, kde však nevytvořili nic, co by mohlo skončit gólem.

44:15
    Obrovská šance hostí. Do samostatného úniku se dostal Adam Dvořák, domácí gólman však ukázal svoje kvality.

45:13
    Hradečtí opět kontrolují hru a s toušem na svých čepelích se posouvají do útočné třetiny.

45:42
    Chytrou přihrávku dostal jeden z hradeckých mladíků přímo na čepel. Směr však neodhadl, a tak se z gólu neradoval.

45:55
    Oddechový čas pro hosty.

46:02
    Hned po buly se k bekendovému pokusu dostal domácí Hrabčák, ale trefil jen tyč.

46:39
    Východočeši prošli hladce obranou hostí a usazují se v jejich útočném pásmu.

47:07
    Mela o puk teď byla k vidění ve středním pásmu, kde se střetli hráči obou celků.

47:49
    Domácí krouží s pukem kolem branky hostí a předvádí pohledný hokej.

48:25
    Souboj o puk v levé části kluziště vyzněl lépe pro Hradec, který je opět v jeho držení.

49:22
    Další zákrok brankáře hostí Nedvěda, který lapil střelu schovanou pod brusli beka.

50:15
    Souboj o puk vidíme i na druhé straně, kde jsou nyní úspěšnější hosté a mohou kombinovat s pukem na svých čepelích. Vyústěním akce byla střela od modré.

50:43
    Hosté zvýšili aktivitu a momentálně kontrolují hru.

50:59
    Do brejku se teď dostal hradecký Síla, kterému však střela nevyšla, a tak hrají s pukem hosté.

51:45
    Dobrý presing od hradeckých juniorů vyústil v držení puku a následnou střelu na Nedvěda.

52:09
    Hned po buly se hosté dostávali do dobré šance, než jim ale rozhodčí zkazili radost. Zakázané uvolnění a vhazovat se bude před jejich brankou.

52:39
    Hosté kontrolují puk a hrají s ním v klidu ve své třetině.

53:05
    Domácí se konečně dostali do hry, když se jim povedl přechod přes jejich obranou čáru. Pak ale o kotouč přišli a hosté měli dobrou brankovou příležitost.

53:28
    Po ofsajdu hostů se domácí po dlouhé době dostali až před gólmana Nedvěda. Vzápětí ale o puk přišli.

53:52
    A je to o dva góly. Pěknou přihrávku dostal na modrou TOMÁŠ PERIČKA a nahozením, které mířilo přesně mezi nohy hostujícího gólmana, zvýšil na 3:1. Asistence: Tadeáš Pinkas.

54:16
    Blesková odpověď! Po krásné individuální akci MARKA TECLA se hosté dostávají na dohled Mountfieldu. Ten přejel osu hřiště a střelou pod břevno nedal gólmanovi domácích šanci. Asistence: Richard Cachnín, Jiří Najman.

55:05
    Dvě velké šance měli nyní hráči Hradce. Nejprve Janda a poté i Síla mohli dostat svůj celek zpět do dvougólového vedení.

56:50
    Hosté zakládají další útok od svého brankáře.

57:42
    Po sérii nepřesností hrají i nadále s pukem na čepelích hosté.

58:12
    Souboj o puk ve středním pásmu vyzněl lépe pro domácí, kteří zakládají další útočnou akci.

58:55
    Hosté se usadili v útočném pásmu a odvolávají gólmana.

59:16
    Velkou melu teď můžeme vidět na pravém útočném kruhu hostí.

59:52
    Oddechový čas pro domácí.

59:57
    Po posledním buly v zápase se u puku ocitli domácí a závěr si pohlídají v rohu.

Třetí třetina byla velice vyrovnaná a nabídla velkou dávku šancí a gól na každé straně. Hosté se herně zvedli a byli domácím v poslední třetině rovnocenným soupeřem. Junioři Mountfieldu ale berou tři body za základní hrací dobu. Uvidíme, kdo získá bonusový bod z prodloužení.

60:01

60:12
    První rozehra je na domácích borcích, kteří s pukem míří rovnou za svou bránu.

60:26
    Tak dlouho se domácí snažili něco vymyslet, až vyhodili touš na zakázané uvolnění. Vhazuje se před jejich brankou.

60:48
    Nadějný brejk domácích zastavil čárový rozhodčí. Ofsajd.

61:08
    Vojtěch Síla se dostal do obrovské šance po nahrávce Kukly. Tu však neproměnil díky skvělému Nedvědovi.

61:36
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Fiala – 2 min., držení).

61:48
    Domácí teď drží hosty v tlaku, do žádné střely se však nedostali.

62:03
    Mountfield s rozehrávkou začíná od vlastního brankáře. Po povedeném přechodu se drží v jejich útočném pásmu.

62:51
    Další zákrok si připisuje Martin Nedvěd, který teď hosty drží nad vodou.

63:05
    Mela před Nedvědem vyústila v zisk puku por hosty.

63:37

63:52
    Hosté z Brodu nyní kombinují ve svém útočném pásmu a drží touš ve své moci.

64:26
    Oba týmy střídají a nasazují čerstvou krev. Hradec je aktivnější a má plno šancí.

Konec prodloužení.

V prodloužení si domácí zahráli jednu přesilovku, ve které branka nepadla, a tak se rozhodne až v nájezdech.