Košice – Detva 7:1 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:3 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 2:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Pátek 19.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Zvolen. • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Domácí Zvolen nakonec v dnešním utkání 13. kola Tipsport Ligy po vlažném úvodu přece jen potvrdil roli favorita a porazil Liptovský Mikuláš 3:1. Klíčové okamžiky se udály v závěru druhé třetiny, kdy si domácí vytvořili dvoubrankový náskok a v posledním dějství už si ho v poklidu uhlídali. Zvolen tak vyhrál poosmé v řadě a vrací se do čela Tipsport Ligy o skóre před Košice, naopak Liptovský Mikuláš je až desátý. S tímto konstatováním se pro dnešek loučím, hezký večer. (20:17:09)

59:54
    Tak nakonec měli hosté ještě jednu šanci, ale Richard Huna puk netrefil dobře a Tomek ho ukryl pod svou výstroj.

59:03
    Domácí už outsidera utkání nepouští na dostřel.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a zdá se být rozhodnuto. Hosté už jen těžko najdou síly na zdramatizování výsledku.

57:40
    Uram chtěl najít Sukeľa, ale domácí obránci jeho pas srazili do rohu.

56:20
    Šišovského pěknou střelu zápěstím Hollý vyrazil. Nový gólman Liptovského Mikuláše od svého nástupu na led neinkasoval.

55:35
    Oba týmy v plném počtu. Na trestné zůstává už jen Ulrych za desetiminutový osobní trest.

55:29
    Kytnár pálil nebezpečně, ale nad.

54:45
    Hra čtyř proti čtyřem zatím žádnou šanci nepřinesla.

53:35
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Ulrych – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest).
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., hrubost).

53:01
    Domácí Zvolen hraje přesně to, co potřebuje. Drží puk na svých hokejkách a nepouští soupeře do šancí.

51:36
    Lušňák chtěl hned po návratu z trestné lavice zaútočit, ale nepřesně přihrál spoluhráči.

50:53
    Domácí jsou v plném počtu, Liptovský Mikuláš si v početní výhodě nevytvořil žádnou šanci.

49:51
    Domácí opět vyhazují, už se hraje druhá polovina přesilovky jejich soupeře.

49:08
    Zdramatizují hosté zápas v přesilové hře? Zatím se ani neusadili s útočném pásmu, naopak Zvolen útočí i v oslabení a bude se vhazovat v jeho útočném pásmu.

48:53
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Lušňák – 2 min., hrubost).

48:39
    Střela Marka Halamy skončila nad.

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 27. Vandane (Halama, Chovan), 39. Vandas (Handlovský, Vandane), 40. Kytnár (Lušňák) – 19. Huna (Nádašdi)

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Roman – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, M. Halama, Šišovský – Chovan, Kytnár, Zuzin – Andrisík, Petráš, P. Halama.
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (41. Hollý) – Nádašdi, Bača, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, Němec, Gregor – Lištiak, Rich. Huna, Ro. Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Vybiral – Nechaj, Uhrík, Žiak.

Rozhodčí: Fridrich, Nagy – Synek, Kis-Király