Mountfield HK – Liberec 5:6 (kon.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 4:1 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (1:0 po s.n.)
Chomutov – K. Vary 1:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 3:7 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Havířov – Zlín 5:1 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Přerov – Vsetín 4:2 (kon.) | Olomouc – Salzburg 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
8:1 (0:0, 4:1, 4:0 - N 1:0)
HC Litvínov
Sobota 20.10.2018, 13:30 • Home Monitoring Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Krásné sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanoušky a fanynky, kteří se rozhodli si na sobotní odpoledne dopřát trochu juniorského hokeje. Od půl druhé se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně střetnou junioři HC Škoda Plzeň a HC Litvínov.

Plzeň je aktuálně na třetí pozici, když z jedenácti zápasů posbírala dohromady rovných dvacet bodů, což je oproti prvnímu Chomutovu o pět bodů méně. Indiáni se pokusí vybojovat vítězství po dvou nezdarech jdoucích po sobě, nejprve před reprezentační přestávkou doma vysoko nestačili na Slavii, které podlehli 1:6 a před dvěma dny prohráli v západočeském derby na ledě Karlových varů 3:2 v prodloužení.

Litvínov je na tom podobně jako jejich dnešní soupeř, také Verva dokázala v jedenácti duelech nashromáždit do své sbírky dvacet bodů. Stejně jako Škodovka mají žlutočerní za sebou dvě porážky v řadě, v pražském Edenu podlehli místní Slavii 3:1 a naposledy doma podlehli jasným výsledkem Kladnu 1:5.

Obě mužstva už se v letošní sezóně dvakrát potkala a bilance je vyrovnaná 1:1. Nejprve za začátku září vyhráli indiáni na svém ledě 2:1 a do tabulky si připsali i bonusový čtvrtý bod. O tři týdny později svůj dům uhájili Litvínovští, když v základní hrací době zvítězili 3:1 a čtvrtý bod severočechům vystřelil v prodloužení Dan Bartoš.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím Vás provede Jakub Štěrba.

HC Škoda Plzeň: Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Malák – Rohla, Slanina, Matiášek, Adamec, Roubal (A), Malát, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl

HC Litvínov: Pejsar (Zajíček) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík (A), Háva – Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A), Svoboda

Rozhodčí: Jakub Šindel – Tomáš Pešek, Pavel Sedláček.

00:01

00:01
    Úvodní buly dnešního utkání vyhrála domácí Škodovka.

00:32
    První střelu na Pejsara vyslal z úhlu Josef Roubal, hostující strážce svatyně si pohlídal bližší tyč.

01:40
    Indiáni zatím nepůjčili hostům kotouč, sami se snaží kombinovat v útočné třetině.

02:20
    Martin Lokajíček pálil od modré čáry. Před brankou se snažil puk ze vzduchu srazit Jan Matiášek, ale černý nesmysl nezasáhl.

02:31
    Opět domácí obránce Martin Lokajíček. Nyní proti jeho pumelici zasáhla lapačka brankáře.

03:05
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roubal – 2 min., sekání).

03:40
    Daniel Jouza z levého kruhu trefil vyrážečku Koláře.

03:49
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Baláž – 2 min., nedovolené bránění).

04:11
    Hra ve čtyřech zatím přináší opatrný hokej z obou stran, modrobílí vyhodili přes všechny čáry, ale čároví rozhodčí icing nepíská.

05:04
    Vladimír Kremláček si zahrával na modré čáře, ale atak litvínovských ustál.

05:30
    Petr Eret dostal nabito přesně mezi kruhy, střela mu ovšem sjela z čepele hole a branku vůbec netrefil. Zatím největší šance utkání.

06:10
    Jan Slanina neuspěl z předbrankového prostoru, bekhendový pokus si pohlídal brankář Pejsar.

06:16
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bartoš – 2 min., hákování).

06:55
    Plzeňští usazeni v pásmu, zatím ovšem chybí střelba.

07:40
    Petr Eret hledal před brankou Marka Princla, tomu v nejméně vhodnou dobu puk přeskočil hokejku.

08:03
    Josef Hasman vtrhl do pásma jako uragán, jeho prudký projektil těsně přelétl branku.

08:32
    Hosté odpověděli rychlým kontrem, který táhl po levé straně Jakub Šarlinger. Ten z levého kruhu trefuje pravou tyč.

09:21
    Hra se nám pomalu vyrovnává a hosté z Litvínova začínají kousat.

09:40
    Adam Rohla přišel v obranném pásmu o kotouč, jeho zaváhání napravil skokem do střely Michal Houdek.

10:11
    Marek Berka s problémy zpracoval na modré čáře dlouhé vyhození. Po dvou rychlých krocích v pásmu mu puk utekl, a tak střela z velkého úhlu příliš starostí Kolářovi nenadělala.

11:05
    Kolářovi vypadl puk, ale nejrychleji u něj byl Vladimír Kremláček, který ihned zakládá útočnou akci domácích.

12:02
    Indiáni mohli ujíždět ve třech hráčích proti jednomu, ale přihrávka na Jakuba Procházku byla příliš dlouhá a domácí jednadvacítka puk nezpracovala.

12:51
    Po delší době se připomněli i útočníci Škodovky, ovšem střela Josefa Hasmana byla nepřesná.

13:10
    Dámy a pánové, Kristián Kolář. Dan Bartoš na něj ujížděl zcela sám, ale domácí brankář z tohoto souboje vyšel jako vítěz, když včas sklapli betony a puk neměl šanci se skrz ně dostat do brány.

13:45
    Na druhé straně prudkou střelou zápěstím kontroval Petr Eret, i tady je úspěšnější brankář.

15:06
    Václav Adamec zkoušel jeden ze svých klasických průniků skrz obránce, ale nedostal se ani přes jednoho z nich.

15:27
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Princl – 2 min., hákování).

15:57
    Hosté zatím nemohou založit přesilovou formaci.

16:05
    Vladimír Kremláček vyhazuje přes všechny čáry.

16:30
    Na modré čáře se zmocnil puku domácí Petr Eret, který rychle vystartoval směrem dopředu. V momentě střely byl ale faulován, počet hráčů na ledě se srovná.

16:33
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Viedemann – 2 min., sekání).

17:20
    Martin Lokajíček ztratil v útočném pásmu kotouč. Do rychlého protiútoku se dostal Daniel Jouza, ale střelou zápěstím branku přestřelil.

17:39
    Škodovka má před sebou minutu dlouhou přesilovou hru.

18:06
    Domácí se ale zatím nemohou usadit v pásmu, řeší to tedy nahozením na brankáře Pejsara, který puk kryje v lapačce. Vhazování po pravici hostujícího brankáře.

18:31
    Do přihrávky na Filipa Kovaříka se vložil jeden z hostujících obránců, ten tak dal možnost žlutočerným vystřídat.

19:33
    Jsme v poslední minutě první třetiny, puk za brankou hostů, kteří už nikam nepospíchají.

20:00

První část hry je minulostí!

Obě mužstva odcházejí do šaten za bezbrankového stavu, když hráči obou mužtev spálili i ty vyložené šance. Doufejme, že si hráči v šatně odpočinou a ve druhé periodě konečně začnou padat branky.

Druhé pokračování dnešního mače začne přibližně ve 14:16.

20:01

20:35
    První střelu ve druhé třetině má na svědomí Přemysl Svoboda, proti jeho střele zápěstím byla na místě lapačka Koláře.

21:19
    Marek Havlík pálil od modré čáry, Kristián Kolář ač s problémy, tak puk do branky nepustil.

21:42
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Konečně se nám mění skóre dnešního utkání! Brankář Pejsar jen vyrazil střelu Adamce před sebe. U dorážky byl nejrychleji MAREK PRINCL, který zajišťuje domácím vedení. Asistence: Václav Adamec, Jakub Procházka.

23:07
    S jídlem roste chuť a domácí se chtějí pořádně najíst. Jan Slanina nebezpečně pálil z levého kruhu, střela jen těsně minula vzdálenější tyč.

24:14
    MAREK PRINCL si pohrál ve středu hřiště s obráncem Litvínova, kterému uzmul kotouč, čímž se dostal do samostatného úniku. Výsledkem toho byl bravůrně zvládnutý bekhendový blafák. Asistence: Jakub Procházka, Adam Šilhán.

24:32
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Najednou se nám s góly roztrhl pytel. Hosté okamžitě korigují, když se střelou od modré čáry přesně trefuje MAREK BERKA. Asistence: Přemysl Svoboda, Jakub Viedemann

25:41
    Domácí se snaží uklidnit hru, velký souboj je k vidění v rohu kluziště u branky Koláře.

26:29
    Marek Princl vybídl ke skórování Jakuba Procházku, ten v situaci dvou na jednoho zvolil střelu na bližší tyč. Tam ovšem nebylo místo.

28:05
    A mohlo být vyrovnáno. Marek Berka se ocitl mezi kruhy úplně sám a bez většího atakování střílel pod břevno, ale svoji druhou branku v zápase zatím nepřidal.

28:39
    Michal Houdek takovou propagační střelou od modré jen pozdravil lapačku brankáře Pejsara.

29:25
    Jan Matiášek neprošel přes obránce do útočného pásma. Hosté ihned odpovídají.

30:13
    Josef Roubal si najel za obránce, kam také dostal vynikající přihrávku. V posledním okamžiku se zdál být faulován, tak ani nevystřelil, ale hlavní rozhodčí nepíská.

30:59
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu. Nyní měl na hokejce vyrovnání Ondřej Dufek, ale z předbrankového prostoru Koláře nepřekonal.

31:40
    Indiáni opět odskakují na rozdíl dvou branek. Domácí kapitán JOSEF HASMAN dostal vynikající přihrávku na pravý kruh, od kterého poté zamířil přesně na zadní tyč. Brankář Martin Pejsar byl bez šance. Asistence: Martin Lokajíček, Michal Houdek.

33:10
    Petr Eret dojel nepovedené vyhození tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Akce domácích tak může pokračovat.

34:09
    Hostující Marek Berka si najížděl po pravé straně, v nejvhodnější moment se rozhodl ke střele, do které ale skočil Vladimír Kremláček.

34:55
    Pumelice Josefa Hasmana se otřela o tyčku.

35:52
    Indiáni jen nahazují kotouč na branku Pejsara, aby mohli v poklidu vystřídat.

36:22
    Plzeňská mašina ve druhé třetině nezastavuje. Parádní kombinaci v útočné třetině zakončil ranou z první do poloodkryté klece MAREK PRINCL, který touho střelou završil hattrick. Asistence: Jakub Procházka, Václav Adamec.

37:24
    Petr Eret našel volného Sebastiána Maláta, kterému v poslední možnou chvíli hostující hráč nadzvedl hokejku a hráč s okřídleným šípem na hrudi tak vystřelit nedokázal.

38:21
    Jan Slanina tečoval těsně před hostujícím brankářem střelu Filipa Kovaříka mimo bránu.

39:15
    Marek Berka si namazal domácí obránce na chleba, když se parádní kličkovanou dostal až před Koláře. Nicméně bekhendovou kličku nedotáhl a před prázdnou brankou mu puk utekl.

40:00

Druhá dvacetiminutovka je za námi!

Pokud jsme si přáli po první třetině nějaké branky, tak hráči nám do puntíku přání splnili. Viděli jsme jich rovnou pět, z toho čtyři v bráně Martina Pejsara. Největší zásluhu na tom má domácí Marek Princl, který vsítil hattrick.

Poslední dějství začne přibližně v 15:01.

40:01

40:18
    Ze třetí třetiny uběhlo osmnáct vteřin a domácí se mohli radovat z páté branky. Petr Eret v situaci dvou na jednoho našel volného Josefa Roubala, ten ale mezírku mezi betony netrefil.

40:41
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bartoš – 2 min., sekání).

40:59
    Václav Adamec pohotovou střelou jen trefil lapačku Pejsara.

41:29
    Nyní Václav Adamec trefil prvního bránícího hráče a hosté se bez obtíží osvobozují.

42:03
    Petr Eret dostal nabito stejně jako v první třetině mezi kruhy, proti jeho pumelici zasáhl pravý beton.

42:12
    Navíc puk se odrazil tak šikovně, že z toho byl protiútok hostů. Marek Berka ovšem z úniku Koláře nepřekonal.

42:40
    Další akci domácí zastavuje ofsajd.

42:54
    Marek Princl hraje velmi uvolněně, aby taky ne, poté co předvedl ve druhé třeřině. Tentokrát se pokusil prostřelit brankáře střelou od modré, Martin Pejsar byl na svém místě.

43:54
    Rozhodně nejlepší trojka dnešního utkání je Princl – Procházka – Adamec. Dobrou minutu motala hlavy hostujícím obráncům v útočném pásmu, ti měli štěstí, že se domácí nakonec ke střele nedostali.

45:10
    Petr Eret měl dvě obrovské šance, ale v obou připadech byl úspěšnější brankář Pejsar. Ten za každou cenu nechce za svá záda propustit pátou branku.

46:06
    Nestalo se ani teď. Josef Roubal parádní přihrávkou našel na druhé tyči Jana Matiáška, proti jeho střele zasáhl rychle se přesouvající pravý beton.

46:46
    Domácí se dočkali "bůra". VÁCLAV ADAMEC se dostal za obránce Litvínova, poté našel mezeru mezi betony a puk jen tak tak skončil za brankovou čarou. Hosté by si mohli pustit písničku "Pátá, právě teď odbila...". Asistence: Daniel Malák, Michal Houdek.

47:35
    A už to není "bůr", ale půltucet. Pro hosty to začíná zavánět čím dál větším debaklem. Proti střele Josefa Hasmana ještě Pejsar zasáhnout dokázal, na dorážku JANA SLANINY už byl krátký. Asistence: Josef Hasman.

49:12
    Hosté začínají být bezradní. Do dobré příležitosti se dokázal dostat Přemysl Svoboda, ale ani z té nejvíce vyložené příležitosti branku trefit nedokázal.

50:20
    Za to domácí se baví hokejem, dovolují si věci, které by si za vyrovavného stavu nedovolili.

50:49
    Kristián Kolář pro jistotu drží kotouč ve své lapačce.

51:16
    Prokop Limanovský vyslal tak prudkou střelu, že ani nedoletěla k bráně. Zkrátka hosté dnes vůbec nemají svůj den.

51:58
    Josef Roubal z mezikruží trefil jen nohy bránícího hráče.

52:23
    Kristián Kolář si mohl připsat asistenci. Povedeným pasem našel přes celé hřiště Marka Princla, který ale svou čtvrtou branku nepřidal.

53:36
    Šimon Zajíček si připisuje úspěšný zákrok po střele od modré čáry.

54:42
    Petr Kovačič napřáhl až ke stropu Home Monitoring Arény, ale bylo mu to prd platné, jelikož trefil bránícího hráče, který mu mezitím padl do střely.

55:52
    Tak tohle byla další hokejová paráda! Tomáš Pánek přesnou přihrávkou našel na druhé vlně Jana Matiáška, kterého parádním zákrokem vychytal Šimon Zajíček, proti dorážce PETRA ERETA už byl krátký. Asistence: Jan Matiášek, Tomáš Pánek.

56:06

57:06
    Přemysl Svoboda schytal těžký KO po střele Adama Šilhána.

57:56
    Daniel Jouza dokázal ujet všem plzeňským hráčům, ale bekhendovou kličkou si na Koláře nepřišel.

58:04
    Domácí stále nemají dost. Osmou branku přidává od modré čáry přesnou střelou FILIP KOVAŘÍK. Asistence: Adam Šilhán.

58:21
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Šubrt – 2 min., hákování).

58:42
    Michal Houdek trefil jen beton brankáře Zajíčka.

59:00
    Začala nám poslední minuta třetí třetiny.

59:25
    Marek Princl střílel z voleje, jeho nepovedený pokus skončil až v ochranné síti.

Máme za sebou šedesát minut hry, ve kterých jasně dominovali plzeňští Indiáni, když svému protivníkovi nasázeli dohromady osm branek. Modrobílí ve třetí třetině přidali další čtyři branky a hosté si ke konci přáli už jen konec. Nyní budou mít šanci zabojovat v nadstavbě alespoň o jeden bod.

60:01

60:20
    Puk na svých hokejkách drží hosté.

60:48
    Vystřelit ovšem nedokázali a tak mají nyní možnost domácí.

60:59
    Indiánům stačilo pár vteřin aby prodloužení ukončili. Po střele Martina Lokajíčka se nejlépe před brankou zorientoval PETR ERET, který domácím ke třem bodům vystřelil i ten čtvrtý. Asistence: Martin Lokajíček, Josef Roubal.

Domácí Indiáni sehráli dnes velmi povedené utkání, ve všech aspektech byli jasně lepším celkem a po zásluze si do tabulky připisují čtyři body.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s Vámi loučím a u dalších zápasů z Home Monitoring Arény se opět budu těšit, na shledanou. (15:42:37)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 22. Princl (Adamec, Procházka), 25. Princl (Procházka, Šilhán), 32. Hasman (Lokajíček, Houdek), 37. Princl (Procházka, Adamec), 47. Adamec (Malát, Houdek), 48. Slanina (Hasman.), 56. Eret (Matiášek, Kremláček), 59. Kovařík (Šilhán), 61. Eret – 25. Berka (Jouza, Viedemann)

HC Litvínov: Pejsar (od 48. Zajíček) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík (A), Háva – Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A), Svoboda

Rozhodčí: Jakub Šindel – Tomáš Pešek, Pavel Sedláček