Olomouc – Vítkovice 1:8 (kon.) | Vsetín – Zlín 2:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 0:10 (kon.)
Tábor – Mountfield HK 2:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 2:6 (kon.) | K. Vary – Kladno 0:3 (kon.)
Warriors Brno – Přerov 4:5 (po pr.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 0:7 (kon.) | Technika Brno – Havířov 3:5 (kon.)
Slavia – Sparta 1:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:7 (kon.) | Třemošná – Chomutov 4:3 (1:0 po s.n.)
Kobra – Plzeň 0:11 (kon.)
HC Olomouc
1:8 (1:1, 0:4, 0:3 - N 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 20.10.2018, 11:30 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Po zápase:

Olomouc na svém ledě nezvládla zápas proti Vítkovicím a prohrávala v základní hrací době 1:8. Vítkovice si nakonec odvážejí i bonusový bod, díky trefě Filipa Juříčka z prodloužení. O jediný gól domácích se postaral na konci první třetiny David Stratil.

Ode mne je to dnes vše a těším se s vámi u dalších hokejových přenosů. Přeji vám příjemný zbytek sobotního dne. (13:41:12)

62:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    FILIP JUŘÍČEK ihned po vhazování prostřeluje Běhala a připisuje Vítkovicím i bonusový bod z nadstavby. Asistence: Josef Krejsa.

62:04
    Kotásek se ocitl sám před Běhalem a z bezprostřední blízkosti nedokázal kotouč zvednout pod víko!

60:49
    Ani jeden z prvních dvou útoku nebyl úspěšný a oba týmy střídají.

60:29
    Kohouti zastavili útok Vítkovic a spěchají dopředu.

60:01

Po třetí třetině:

Vítkovice díky své střelecké převaze porážejí Kohouty v základní hrací době 8:1. Hosté utkání rozhodli na začátku druhé třetiny, když dokázali vstřelit dvě slepené branky.

59:59
    Vítkovice dávají i osmou branku! V poslední sekundě se trefuje z mezikruží ALEX KOTÁSEK – o regulérnosti gólu se ještě museli poradit rozhodčí, ale nakonec branka platí. Asistence: Josef Krejsa.

59:24
    Běhal si připisuje další kvalitní zákrok. Tentokrát proti střele Bystroně od modré.

58:30
    Severomoravané byli i přes vyhrané buly v útočném pásmu vyhnáni až za červenou čáru.

58:30
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Zakázané uvolnění Hanáků.

57:21

56:32
    Vítkovičtí jsou usazení v útočném pásmu a vidíme jejich snahu o křižné přihrávky a následné střely z první. O ty se už několikrát pokusil obránce Bystroň, který si sjíždí ze své typické pozice na modré čáře. K přesnému zakončení by však potřeboval přesněji adresované passy.

55:50
    Hanáci se úspěšně osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

55:21
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lambert – 2 min., podrážení).

55:05
    Lambert tvrdě podrazil svého soupeře v za brankovém prostoru a půjde si na dvě minuty sednout.

53:57
    Další souboj mezi Běhalem a Puchalem, opět lépe vyzněl pro brankáře hostí. Ten střelu z vrcholu kruhu ukryl pod své betony. Je ale nutno dodat, že si vůbec nebyl jistý polohou kotouče.

53:24
    Běhal vyrazil střelu Puchala od modré.

52:47
    Petrova střela z vrcholu kruhu nemířila mimo tři tyče.

51:21
    Fasner našel zpoza branky zcela volného Masareho! Ten z první zakončoval a největší šanci Kohoutů v této třetině zneškodnil Münch!

50:40
    Druhý ostravský útok chtěl kotouč zavést až do branky a překombinoval celou svou akci.

48:37
    Kubík na modré obdržel přihrávku ze středu hřiště a hnal se do útoku, jeho následná střela z kruhu ale Běhala moc nezaměstnala. Vítkovickému útočníkovi totiž jeho střelecký pokus vůbec nesedl.

47:41
    Münch předvedl rutinní zákrok proti střele Holcmana a ještě stihl vyklepat puk z rukavice.

44:36
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Špunar, přichází Běhal.

44:36
    Od šesté ostravské branky uplynula necelá minuta a půl a hosté se prosazují znovu! Tentokrát to byl DOMINIK PETR, který překonal brankáře Mory a vyhání jej z branky! Asistence: Filip Holanik a Josef Krejsa.

43:10
    Severomoravané dávají svou druhou branku v oslabení! Tomáš Machů vyslal do breaku MARKA BRADU, který překonal brankáře domácí bekhendem! Asistence: Tomáš Machů.

42:29
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kotásek – 2 min., pozdní dohrání).

42:13
    Kubík po křižné přihrávce skrze pásmo zakončoval do odkryté branky – Špunar se však fantasticky přesunul!

40:51
    Olomouc vyváží kotouč až na modrou čáru, která ohraničuje její útočné pásmo. Následně jsme svědky střídaní na obou stranách.

40:15
    Hosté se hned zkraje třetiny dostávají do útočného pásma.

40:01

Po druhé třetině:

Druhá třetina dnešního extraligového utkání byla na góly podstatně bohatší než ta první. O první gól druhé periody se postaral už 16 sekund po úvodním vhazování Josef Krejsa, o necelé dvě minuty později přidal třetí gól Marek Brada. Na tyto vstřelené branky ještě později navázali Filip Juříček a Alex Kotásek . Do kabin se tedy jde za stavu 1:5.

Další třetina začne přibližně v 12:59.

40:00

39:53
    Ofsajd Vítkovic znamená poslední přerušení hry v této třetině.

39:05
    Ostravané se ale přece jen dostávají ke vstřelení svého pátého gólu! O ten se postaral ALEX KOTÁSEK, který ihned po vhazování překonal Špunara! Asistence: Dominik Petr.

39:00
    Neuvěřitelný zákrok Špunara! Vítkovičtí vykombinovali olomouckou obranu a do prázdné branky zakončoval Melovský! Do jeho rány však ještě stačil vložit svou lapačku domácí gólman a zabránil tak jistému gólu!

38:41
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

38:35
    Útočnou akci Mory nakonec zastavil ofsajd.

38:23
    Kohouti vyhráli vhazování ve vlastním obranné pásmu a spěchají do útoku.

37:58
    Machů nastřeluje horní tyč olomoucké branky!

37:11
    Další ostravská nedočkavost na modré čáře a píská se ofsajdové postavení.

36:44
    Olomoučtí uzavřeli střední pásmo a hostům dělá velké problémy přejít přes červenou čáru.

35:03
    Cubova ostrá střela od modré byla dvakrát tečovaná – i tak si s ní brankář Mory dokázal poradit!

34:00
    Ofsajd Severomoravanů znamená další přerušení hry.

33:18
    Kotásek lišácky vymíchal obranu Mory a zakončil na bekhend. Skóre však zůstává i díky další dobrému zákroku Špunara nezměněno.

32:37
    Domácí už jsou na hrací ploše v plném počtu.

32:08
    Vyhození přes všechny čáry znamená, že Hanáci mohou vystřídat a na led míří čerstvá čtveřice.

31:19
    V brankovišti domácích Kohoutů se teď strhla menší strkanice, kterou museli sudí rozdělit. Vylučovat se nebude.

31:12
    Skřipčák vystřelil z vrcholu kruhu a olomoucký gólman si připisuje další zákrok.

30:38
    Úvodní vhazování další ostravské přesilovky se bude opakovat.

30:37
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Holcman – 2 min., faul kolenem).

30:16
    Puchala to při tlaku Vítkovic zkusil od modré a Špunar vytáhl velkou šanci svým pravým betonem!

28:17

28:15
    Ostravané ve druhé minutě své přesilovky nepustili domácí z jejich obranného pásma, ale obrana v čele s brankářem Špunarem odolala.

27:00
    Olomoučtí dostali kotouč přes modrou čáru a mohou vystřídat.

26:17
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lambert – 2 min., sekání).

25:10
    Vítkovice v plném počtu.

24:47
    Ostravané skórují ve vlastním oslabení! Dvojice Josef Krejsa a Filip JUŘÍČEK ujela do breaku a druhý jmenovaný po velké šanci dotlačil kotouč za zadá brankáře Špunara . Asistence: Filip Krejsa.

24:30
    Olomoučtí si ve své aktuálně probíhající přesilové hře vytvořili několik kvalitních příležitostí a dokázali svého soupeře zmáčknout v jeho obranném pásmu.

23:10
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Přibyl – 2 min., pozdní dohrání).

21:46
    MAREK BRADA se prosazuje po pohledné individuální akci a Vítkovice tak v krátkém čase odskakují Kohoutům na rozdíl dvou branek. Bez asistence.

20:16
    JOSEF KREJSA z kraje druhé třetiny skóruje! Vítkovický forward dobruslil vlastní vyraženou střelu a šikovně puk dopravil do olomoucké sítě! Asistence: Alex Kotásek.

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté a do útoku se hned vrhl Krejsa, která vyzkoušel pozornost brankáře Mory.

20:01

Po první třetině:

V první třetině museli domácí Kohouti čelit velkému ofenzivnímu náporů. Ten hosté zúročili v 6. minutě, když skóre zápasu otevřel Marek Brada. Jinak toho ale Vítkovice ze svého tlaku a střelecké převahy nevytěžily. Olomouckým se pak dokonce v závěru podařilo vyrovnat, při druhé přesilovce se prosadil David Stratil.

Další třetina začne v 12:13.

20:00

19:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno! Olomoučtí díky trefě DAVIDA STRATIL využívají přesilovou hru! Asistence: Andrej Prísažný

18:55
    Olomoučtí musejí po vyhození kotouče začínat z hloubi vlastní obranného pásma.

18:14
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kubík – 2 min., hákování).

17:25
    Přibyl zkusil najít střílenou přihrávkou Holanikovu hokejku, druhému jmenovanému však k zakončení chyběly dva kroky.

16:57
    Puchala zpoza branky posunul kotouč do brankoviště a strážce domácí svatyně raději touš ukryl do rukavice.

15:43
    Vítkovičtí mačkají Kohouty v pásmu a daří se jim ohrožovat Špunarovu branku z nebezpečných střeleckých pozic. Domácí gólman, ale svůj celek drží dobrými zákroky.

14:57
    Münch raději přikryl nebezpečné nahození Holcmana od mantinelu a uvidíme vyhazování v útočném pásmu Mory.

14:14
    Krejsa to zkusil z pravého kruhu a na jeho střelu odpověděl skvělým zákrokem domácí Špunar!

13:21
    Kohoutům se první přesilovka příliš nepovedla – hosté se bez větších komplikací ubránili.

13:00
    Olomoučtí se teď dopustili ofsajdu.

12:04
    Další úspěšné vyhození Vítkovic.

11:29
    Máme tady první přesilovku zápasu, kterou mají k dispozici domácí. Hned zkraje své početní nevýhody se však podařilo hostům odklidit puk na střídačku.

11:19
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krejsa – 2 min., sekání).

10:05
    Olomoucký Ruda jel sám na brankáře Müncha! Domácí útočník nikým nebráněn zkusil brankáře hostí překonat blafákem, ten však předvedl skvělý zákrok betonem a podržel svůj tým při první větší šanci soupeře!

08:51
    Ostravané byli příliš nedočkaví na modré čáře a dopouštějí se ofsajdu.

08:29
    Z mezikruží to bekhendem zkoušel Melovský, jeho střelu však domácí gólman dokázal vyrazit pouze před sebe a tak se poté ještě následně strhla v brankovišti šermovaná o kotouč. Olomoučtí nakonec puk dokázali odklidit do bezpečí.

08:10
    Holcman poslal puk všechny čáry a píská se zakázané uvolnění Kohoutů.

07:40
    Vítkovický tlak neustává a domácí hráči působí po inkasované brance opařeným dojmem.

05:45
    Vítkovice dokázaly zúročit svůj úvodní tlak a dostávají se do vedení! O první branku zápasu se svou přesnou trefou z kruhu postaral MAREK BRADA. Asistence: Filip Juříček.

04:50
    Na konci vítkovického přečíslení a následné kombinace byl Krejsa, který v největší šanci zápasu minul!

04:03
    Kotásek dostal přesnou přihrávku na modrou – napřáhl a pořádně se do puku opřel. Domácí gólman si však kotouč v hloučku hráčů před brankou dokázal najít a hra se přerušuje.

03:27
    Brada přebruslil střední pásmo a vrcholu kruhu vyvětral výstroj brankáře domácího celku. Špunar puk vyrazil nad sebe.

02:41
    Zakázané uvolnění Hanáků a hra se stěhuje před Špunara.

02:24
    Špunar předvedl dobrou práci hokejkou a odklidil do bezpečí puk, který do jeho brankoviště doputoval po nahození.

00:41
    Přibyl v první větší šanci zápasu nastřeluje pouze výstroj Špunara! Vítkovický forward pálil z bezprostřední blízkosti!

00:22
    K první střele se dostal domácí útočník Prísažný, v momentně jeho střeleckého pokusu, ale rozhodčí odpískal ofsajd.

00:01

HC Olomouc: Špunar, (Běhal), – Nesvadba, Spurný, Lambert, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček, Přidal – Havel, Václavský, Masare, Fasner, Ševčík, Přísažný, Ruda

HC Vítkovice Ridera: Münch, (Vítek), – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů, Kosina, Puchala, – Holanik, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Brada, Melovský, Skřipčák, Juříček, Kubík

Rozhodčí: Holibka, – Kučera, Vodák.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Před zápasem:

Olomoucký Zimní stadion bude dějištěm další napínavé bitvy v rámci extraligy dorostu. Domácí HC Olomouc na svém ledě přivítá soupeře z Ostravy, kterým nebude nikdo jiný než vítkovická Ridera.

V kabině domácích:

Hanáci se aktuálně pohybují na sedmém místě ligové tabulky. V posledních pěti zápasech střídají mladí Kohouti pravidelně výhry a porážky. Celkově se ale Olomouci podařilo vyhrát z devíti zápasů pouze třikrát.

Olomoučtí první výhru zaznamenali ve druhé kole proti Šumperku, který na domácím ledě udolali pěti góly. Druhá výhra přišla o čtyři kola později proti Warrioru Brno a poslední vítězství se Moře podařilo v 8. kole proti Vsetínu.

V kabině hostí:

Aktuálně druhé Vítkovice jsou zatím téměř stoprocentní. Ostravané ztratili všechny body pouze s Havířovem, který se pohybuje na první ligové příčce. O jediný bod zvládli poté Rideru připravit Zubři, kteří zápas dotáhli až do prodloužení. Jinak ale Vítkovice podávají stoprocentní výkony a například Šumperku dokázaly nadělit 15 branek.

První vzájemný zápas:

Kohouti a Ridera se v této extraligové sezóně zatím potkali jen jednou. Hned v rámci prvního kola zajížděli Hanáci na ostravský led. Domácí dokázali díky dobře zvládnuté první třetině zvítězit 6:1.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 20. Stratil (Prísažný) – 6. Brada (Juříček), 21. Krejsa (Kotásek), 22. Brada, 25. Juříček (Krejsa), 40. Kotásek (Petr), 44. Brada (Machů), 45. Petr (Holanik, Krejsa), 60. Kotásek (Krejsa), 63. Juříček (Krejsa)

HC Olomouc: Špunar (Běhal) – Nesvadba, Spurný, Lambert, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček, Přidal – Havel, Václavský, Masare, Fasner, Ševčík, Přísažný, Ruda
    HC Vítkovice Ridera: Münch (Vítek) – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů, Kosina, Puchala, – Holanik, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Brada, Melovský, Skřipčák, Juříček, Kubík

Rozhodčí: Holibka, – Kučera, Vodák