Olomouc – Zlín 1:1 (kon.) | Příbram – Jablonec 0:6 (kon.) | Ostrava – Karviná 1:1 (kon.)
Slovácko – Teplice 0:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:1 (0:1)
MFK Karviná
Sobota 20.10.2018, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 12. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (19:01:22)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:6.
    Střely mimo: 11:3.
    Rohy: 8:7.

Je konec a oba soupeři se rozloučí s tímto derby ziskem jednoho bodu, který je pro domácí nečekanou ztrátou.
    Byli to však hosté, kdo začal lépe. Ve třetí minutě Ba Loua svou gólovku proměnit nedokázal díky skvělému zákroku Jana Laštůvky. Baník byl poté sice v první půli aktivnější, ale větší šanci si vypracovat nedokázal. A tak přišel ve 37. minutě trest. Po rychlém kombinaci propálil Laštůvku z hranice vápna Dávid Guba.
    Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe Ostravané. Těm navíc situaci usnadnil hostující Letić, který musel po druhé žluté kartě v 59. minutě předčasně pod sprchy. Baník svou přesilovku využil v 73. minutě, když se krásně z přímého kopu trefil Jiří Fleišman. Domácím poté zbývali ještě dostatek času na obrat, ale ten se již nekonal. Karviná dokázala pro ni dobrý výsledek ubránit a duel tak skončil smírně 1:1.

90+6

90+6
    Jakub Šašinka si také ukousl příliš velký krajíc a míč mu na levé straně utekl do zámezí. Vypadá to, že tohle již Karviná zvládne.

90+5
    Baníku se nedaří dostat míč do vápna, což je pro něj ohromná škoda. Čas navíc velmi rychle z jeho pohledu utíká.

90+5
    Jakub Šašinka si nyní šlápl na balon a hosté se okamžitě pokusili o rychlý brejk Ten byl však zastaven praporkem pomezního, který odmával ofsajd.

90+4
    Mešaninov si ukousl velké sousto na pravé straně, kde navíc svého soka očividně fauloval a je opět pískáno proti Baníku.

90+3
    Jakub Šašinka si mohl nyní míč zpracovat, ale spoluhráči mu zřejmě nekřikli. Balon tak pouze prodloužil za sebe, kde se jej zmocnili hosté, kteří byli navíc faulování Hrubým.
    90+2. Fleišman vyslal prudký trestňák, Berkovec se jen proletěl

90+2
    Opět to byl Jiří Fleišman, který kroutil svůj pokus do horního rohu. Berkovec si evidentně na míč sáhl, ale hlavní sudí k velkému překvapení ukázal, že se bude kopat od brány.

90+1
    Další nadějný přímý kop pro Ostravu. Z trochu vzdálenější pozice, z níž padl první gól, nyní bude zahrávat další standardku.

90
    Hlavní sudí nastavuje šest minut na rámec řádné hrací doby.

90
    Ba Louovi se ovšem z trávníku příliš nechce a kromě sudího a domácích hráčů jej popohání i hostující Panák.

89
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Ján Krivák.

88
    Po něm míč znovu propadl do nitra šestnáctky a po chvíli se pokusil o těžkou ránu z volej Dame Diop. Střelou ovšem ohrozil pouze fanoušky v hostujícím sektoru za bránou Karviné.

87
    Baník nyní zakončoval svůj útok ranou z pravé strany vápna. Ta ale byla sražená a následovat bude rohový kop.

86
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Jakub Šašinka.