Sparta – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Liberec 6:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:7 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 21.10.2018, 17:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ se v neděli od 17:00 uskuteční důležitý souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky. Domácímů Dynamu se v poslední době příliš nedaří, poslední tři duely odehrálo na hřištích soupeřů a ani jeden nevyhrálo. Naopak Karlovy Vary v posledních dvou utkáních zabraly a doma porazily Vítkovice a Chomutov. Tím se odrazily od úplného dna tabulky a dotáhly se na jedenácté Pardubice, nyní na ně ztrácí z dvanácté pozice pouhé tři body a mají jedno utkání k dobru. Pro Energii ale může být v tomto zápase potíž, že po návratu do nejvyšší soutěže venku ještě nebodovala.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Hrabal, Holland, Miromanov, Budík – Skokan, Marosz, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Vondráček, Bubela, Treille – Mandát, Dušek, Kusý.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Stloukal, Skuhravý – Kohout, Balán, Lapšanský..

00:01

00:18
    Pardubičtí se hnd po vyhraném vhazování vrhli dopředu, jenže puk u mantinelu ztratili. Ani následné protiakce hostů nebyla úspěšná.

00:48
    Hrabalovu střelu z pravé strany na bližší tyč Novotný vyrazil, Dynamo pokračuje v akci.

01:30
    Útočnou akci Karlových Varů zastavil odpískaný ofsajd.

02:18
    Wishartovu přizemní střelu si Novotný pohlídal, akci ještě dojížděl pardubický útočník Vondráček, ale puk k němu nevypadl.

03:14
    Marosz se prokličkoval do mezikruží, ale ke střele se nedostal. Alespoň zvládl nahrát a Pardubice mohou dále kombinovat.

03:49
    Ihned po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil Poulíček, Novotný chytil puk do lapačky a přerušil hru.

04:01
    Beránek se hnal do samostatného úniku, ale se zakončením mezo betony Kacetla neuspěl.

04:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jordann Perret – 2 min., podrážení).

05:23
    Rolinek zblokoval střelu Plutnara a poslal kotouč do středního pásma.

08:18
    Marosz předvedl parádní individální akci, prokličkoval se až před branku, ale Novotný se roztáhl na brankovišti a puk zastavil svým betonem.

10:08
    Pardubičtí jsou jasně aktivnějši, ale nedaří se jim vyzrát na dobře chytajícího brankáře Novotného.

10:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté se dostali do krátkého tlaku a hned se jim povedlo vstřelit úvodní branku. ROMAN VLACH stál zcela volný na pravé straně, kam dostal nahrávku přes celou šíři hřiště a ihned zakončoval na bližší tyč, ke které se Kacetl nestihl včas přemístit. Asistence: Tomáš Mikúš.
    10:57 Roman VLACH - 0:1

11:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Denis Kusý – 2 min., nedovolené bránění).

11:31
    Poulíček vypíchl puk před Šenkeříkem a dostal ho alespoň do středního pásma.

12:35
    Karlovy Vary nahodily puk za Kacetla, u mantinelu se k němu nejrychleji dostal Wishart a bekhendem ho odpálil pžes celé hřiště k Novotnému.

13:25
    Tentokrát osvobodil domácí Perret, Karlovým Varům se přesilové hry zatím nedaří.

14:08
    Kusý zkusil nahodit puk na branku z pravé strany z ostrého úhlu, Novotný byl připraven a chytil puk do lapačky.

14:24
    Hollandovu střelu do modré tečoval těsně před brankou Marosz, jenže poslal puk nad branku.

16:23
    Wishartova nepřesná přihrávka po levém mantinelu končí zakázaným uvolněním.

17:50
    Miromanov střílel po vyhraném vhazování v útočné třetině z první od modré nepřesně, Dynamo vybojovalo puk v rohu a ještě může pokračovat v akci.

18:33
    Hosté jeli do přečíslení dva na jednoho, Gríger nahrál na levou stranu Rachůnkovi, který předržel puk a následně nastřelil hráče před sebou.

18:57
    Pardubičtí ztratili puk ve středním pásmu a hosté šli hned dopředu. Plutnar nahrál na pravé straně kotouč ROMANU VLACHOVI, ten tentokrát pálil přesně z vrcholu pravého kruhu, odkud poslal kotouč přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: Michal Plutnar.
    18:57 Roman VLACH - 0:2

19:51
    Poulíček na útočné modré špatně zpracoval kotouč, první část se tak už nejspíše dohraje ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině předvedly Karlovy Vary velkou efektivitu v produktivitě, v 11. minutě se dostaly do prvního většího tlaku a hned udeřily v podobě rychlého zakončení Vlacha. Dynamo se snažilo o vyrovnání, v první třetině ubránilo dvě přesilové hry soupeře. Ke gólu se ale i přes několik zajímavých šancí nezmohlo, naopak minutu před koncem znovu udeřil hostující Roman Vlach.

20:01

20:48
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Plutnar – 2 min., hákování).

21:34
    Cardwell byl v dobré střelecké pozici na středu hřiště po nahrávce od Wisharta, zvolil ještě nahrávku před branku na Duška, který už nedokázal zakončit.

22:24
    Karlovarští ještě nestihli vystřídat, ale Pardubice pouze kombinují u mantinelu.

23:05
    Vondráček vypálil z vrcholu levého kruhu do horní části branky, Novotný vyrazil puk před sebe a ihned ho přikryl lapačkou.

23:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Dávid Skokan – 2+2 min, vysoká hůl).

24:09
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ty Wishart – 2 min., vysoká hůl).

24:49
    Tvrdou ránu Podlipnika z levého kruhu z první vyrazil Kacetl do ochranné sítě.

25:25
    Hosté se štěstím proměňují dvojnásobnou početní výhodu, která ještě bude pokračovat. Z pravé strany zkusil vystřelit PETR ŠENKEŘÍK, jeho střelu zblokoval bránící hráč tak, že puk obloučkem zapadl za záda Kacetla. Asistence: Jakub Flek.
    25:25 Petr ŠENKEŘÍK - 0:3

26:47
    Beránkova střela byla zblokována, následně se Dynamo osvobodilo vyhozením po pravém mantinelu.

27:24
    Wishart osvobozuje Pardubice, které už se v oslabení ubrání.

27:48
    Tentokrát zasahoval Kacetl proti střele od levého mantinelu, následuje komerční přestávka.

28:32
    Skokan protečoval přihrávku do útočné třetiny, jenže poslal kotouč přímo do ochranné sítě.

29:21
    Flekovu nedůraznou střelu od modré si Kacetl v pohodě pohlídal a rychle rozehrál.

30:41
    Nezáživnou část hry přerušuje odpískané zakázané uvolnění Pardubic.

31:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Miloš Bubela – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Kacetl – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

31:27
    Rachůnkova nepřesná přihrávka končí zakázaným uvolnění, vhazovat se tak bude po pravici Novotného.

31:50
    Rolinek získal kotouč u zadního mantinelu a následně ho vyhodil do středního pásma.

32:06
    Po vyhraném vhazování v obranném pásmu se snažil vyhodit puk po mantinelu Hrabal, jenže ho poslal do chranné sítě za Kacetlem.

32:55
    Karlovarští jeli do přečíslení dva na jednoho, přihrávku Stloukala z levé strany domácí zblokovali, ale k puku se dostal z druhé vlny dojíždějícího VÁCLAV SKUHRAVÝ, jenž ho poslal přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: Petr Stloukal.
    32:55 Václav SKUHRAVÝ - 0:4

32:55
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Ondřej Kacetl, přichází Milan Klouček.

33:26
    Hosté předvedli parádní rychlý protiútoku, při kterém Lapšanský nahrál z pravé strany na druhou stranu MARTINU KOHOUTOVI, který z první zakončoval za bezmocného přesouvajícího se Kloučka. Asistence: Adam Lapšanský.
    33:26 Martin KOHOUT - 0:5

34:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., nesportovní chování).

35:01
    Plutnarovi při zpracování přihrávky přeskočil puk přes čepel a skončil až ve středním pásmu.

35:46
    Sýkora vystihl přihrávku soupeře ve středním pásmu, ale při tom upadl. Když se zvedl, ještě se dostal k puku, ale jeho následná střela příliš Novotného neohrozila.

36:12
    Rolinek při rychlém útoku střílel z levé strany na bližší tyč, u té byl Novotný, který přerušil hru.

37:16
    Treille byl nyní na ledě aktivní, po úspěšném hitu ve vlastním pásmu se vydal do útoku. Jeho střela z levé strany málem propadla Novotnému pod rukou do branky.

37:32
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Sičák – 2 min., podrážení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

37:55
    Maroszovi odpálil puk od hokejky do středního pásma Kovačevič, ve střední třetině se kotouče ujaly Pardubice.

38:47
    Karlovarští vybojovali puk ve skrumáži za svou brankou, následně ho poslal přes celé kluziště Gorčík.

39:13
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Na konci druhé třetiny se poprvé prosazují domácí. Bubelovu střelu z levé strany Novotný dokázal před brankovou čárou zastavit, k puku se dostal dojíždějící ANTONÍN DUŠEK, který ho dorazil do sítě.
    39:13 Antonín DUŠEK - 1:5

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Karlovarští ve druhé části prohloubili pardubický zmar, když postupně navyšovali své vedení. Nejprve se se štěstím ve 26. minutě prosadil Šenkeřík, jeho střelu si domácí srazili do vlastní brány. Následovaly dva góly po sobě, Skuhravý svou dorážkou při přečíslení vyhnal z branky Kacetla, ale ani Klouček dlouho s čistým kontem nevydržel, překonal ho po parádní kombinaci Kohout. Dynamo se zmohlo na gól až v závěru třetiny, po střele Bubely dorazil puk do branky Dušek.

40:01

40:42
    Gríger přijel přihrávku před útočnou modrou, zamíchal s pukem a střílel, jenže nad branku.

42:09
    Karlovarští se drží v útočném pásmu, ale zatím se ke střele neženou.

42:21
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Josef Hrabal – 2 min., podrážení).

43:02
    Hosté využívají početní výhodu po povedené kombinaci na jeden dotek. Stloukal dostal nahrávku na levou stranu od Skuhravého a ještě našel před brankou stojícího ADAMA LAPŠANSKÉHO, kterému už stačilo jen správně nastavit hokejku. Asistence: Petr Stloukal a Václav Skuhravý.
    43:02 Petr STLOUKAL - 1:6

43:36
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Daniil Miromanov – 2 min., podrážení).

44:11
    Mandát získal kotouč ve vlastním pásmu a rychle se s ním vydal dopředu, jeho zakončení chyběla razance.

44:52
    Podlipnik dostal nahrávku do pravého kruhu a hned pálil z první, kotouč jen těsně minul zadní tyč.

46:02
    Před Novotným stál zcela osamocený Wishart, dostal se k němu puku, on však pálil přímo do výstroje gólmana hostí, ani z dorážky neuspěl.

46:15
    Skuhravý zastavil puk před modrou pro rozjetého Stroukala, ten si s ním nabruslil na střed, jeho střelecký pokus srazil Wishart hokejkou do ochranné sítě.

48:00
    DÁVID GRÍGER upláchl pardubickým zadákům a po kličce zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Petr Stloukal.
    48:00 Dávid GRÍGER - 1:7

49:23
    Pardubičtí kombinují v útočné třetině, přihrávají si ale pouze u hrazení a nedaří se jim dostat se do střelecké pozice.

Dnešní utkání sleduje 7328 diváků.

50:26
    Před brankářem Novotným stálo klubko hráčů, čehož se snažil při střele od levého mantinelu využít Bubela, poslal však puk přímo do gólmana hostí.

51:53
    Kohout unikl pardubické obraně, měl ale hned za sebou pardubického hráče a zakončil nad bránu.

53:24
    Karlovarští už se nikam neženou a pouze zápas v pohodě dohrávají.

55:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., sekání).

55:45
    Hosté se nikam neženou, Podlipnik čeká s rozjezdem další akce za vlastní brankou.

57:22
    Střelu Miromanova z pravé strany srazil Stloukal do plexiskla za brankou.

58:06
    Balán získal kotouč v útočné třetině a hosté se dostávali do zajímavé šance, Balánova střela přes obránce Hollanda mířila mimo.

59:21
    Po nepřesné Wishartově střele se ještě Dynamo drží v útočné třetině.

Pardubice na domácí půdě vůbec nezvádly souboj o důležité tři body a od Karlových Varů schytaly debakl 1:7. Hosté si postupně budovali svůj náskok a byli nesmírně produktivní, když jim na sedm branek stačilo devatenáct střel. Zároveň svou výhrou prolomili mizérii na ledě soupeře, kde vyhráli poprvé v letošní sezoně. Pardubice se po čtvrté prohře v řadě propadly na dvanácté místo, přeskočily je právě Karlovy Vary. (19:37:53)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 40. Dušek (Bubela, Treille) – 11. R. Vlach (T. Mikúš), 19. R. Vlach (Plutnar, Šenkeřík), 26. Šenkeřík (Flek), 33. Skuhravý (Stloukal), 34. Kohout (Lapšanský), 44. Lapšanský (Stloukal, Skuhravý), 48. Gríger (Stloukal)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (33. Klouček) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Hrabal, Holland, Miromanov, Budík – Skokan, Marosz, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Vondráček, Bubela, Treille – Mandát, Dušek, Kusý.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Kis, Rampír