Olomouc – Salzburg 2:4 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (1:0, 1:2, 0:2 - N 0:1)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 21.10.2018, 13:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Olomoučtí junioři měli v posledních 4 dnech náročný program, ve čtvrtek vyjeli na led Žďáru nad Sázavou a o víkendu je čekal dvojzápas právě se Salcburkem. V sobotním utkání se z vítězství radovala Olomouc, když favorizovaný Salcburk porazila 4:1.

Vizitka Salcburku za posledních 5 kol je o něco horší než v případě červenobílých. Hokejisté z Rakouska si z nich odnesli tři výhry, z toho o vítězi muselo dvakrát rozhodovat až prodloužení. Přesto zůstávají hosté na druhém místě tabulky skupiny C na dostřel od brněnské Komety. Sobotní zápas se jim moc nepovedl a dá se tedy očekávat, že se v nedělní odvetě pokusí napravit dojem.

Olomouc jede na vítězné vlně. Z posledních 5 zápasů odcházeli jako poražení jen jednou, když se jim nevydařil dvojzápas v Jihlavě. V sobotním utkání proti Salcburku si Hanáci v první třetině vypracovali dvoubrankové vedení díky dvěma přesilovkovým zásahům. Hosté sice ve druhém dějství dali kontaktní gól na 2:1, závěr utkání se ale hrál v režii domácích, jež si nakonec odnesli zasloužené vítězství 4:1.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklukha, Polegoshko, Lindner, Maier, Leonhardt, Peterka

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Komínek.

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Bugl) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklukha, Polegoshko, Lindner, Maier, Leonhardt, Peterka

00:01

Po úvodním buly je puk v obranném pásmu domácích.

Podlaha zavezl puk před Kolarze a trefil jeho betony.

Puku se ve středním pásmu zomcnil Tobiáš Handl, ale hokejisté Salcburku rozehrávku zachytili

02:30
    Maksymilian Szuber prověřil pozornost gólamana Mokrého, ten kotouč raději přikryl.

03:22
    Olomouci se konečně podařilo vyvézt puk ze svého obranného pásma.

05:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí hokejisté zahustili předbrankový prostor a MATÚŠ HLAVÁČ mířil přesně do růžku Kolarzovi brány. Bez asistence.

06:10
    Zatímco v úvodu první třetiny byli aktivnější hosté, Hlaváčova branka mladé Kohouty probrala a ti se teď směle derou dopředu.

06:45
    Jan Štědrý (OLO) byl v bránění příliš horlivý a odpyká si 2minutový trest za hákování.

08:00
    Salcburk rozestavěl přesilovkový zámek, ale jednomu z olomouckých obránců se podařilo kotouč vypíchnout. Přesto hosté zůstávají v prostoru před Mokrým.

08:39

09:17
    Puk vyletěl mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

09:55
    Mokrý teď měl spoustu práce s dorážkou salcburského útočníka, ale podařilo se mu přesunout svůj beton včas.

11:40
    Hlaváč vlétl do útočného pásma, ale zpoza branky se mu nepodařilo najít volného spoluhráče.

13:20
    Hraje se teď především před Kolarzem, který po jednom z olomouckých výletů do útočného pásma raději přikryl puk pod svou lapačkou.

14:00
    Opět nepřehledná situace před salcburským gólmanem.

14:09
    Zündel zkoušel střelu od modré čáry, ale Mokrý jeho pokus skryl do lapačky.

15:40
    Olomouc se sice drží v útočném pásmu, nedaří se jí však vystřelit na bránu.

16:25
    Eham zkoušel přejít přes Pírka, na olomouckého beka však nevyzrál.

17:30
    Matiaškova střela minula Kolarzovu branku. Salcburk vyrazil do protiútoku a bude se vhazovat před Mokrým.

18:50
    Hraje se před Mokrým, střela jednoho ze salcburských hokejistů byla zblokována.

19:00
    Kolem brankoviště Mokrého teď proskákal puk a v pádu proklouzal jeden z útočníků Salcburku.

20:00

Salcburk byl v úvodu první třetiny aktivnějším týmem, přesto to byli hokejisté domácích, kdo se radoval z gólu. Olomouckým se podařilo zakrýt výhled brankáře Kolarze a Matúš Hlaváč uklidil kotouč za jeho záda. Po vstřelené brance červenobílí ožili a zbytek třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou.

Druhá třetina začne přibližně v 14:16.

20:01

20:10
    Druhá třetina začala pekně zostra. Mokrý si připsal první zákrok.

20:20
    A zákrok si připisuje také Kolarz, vhazovat se bude před ním.

20:30
    Olomouc vyhrála buly v útočném pásmu a puk se posunul k ADAMU HILŠEROVI, jehož střela skončila za zády salcburského gólmana. Asistence: David Vosátko.

22:20
    Lindner trefil jen obránce domácích.

22:50
    Olomouc jede do protiútoku, ale Rosecký na přihrávku nedosáhl.

23:18
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Salcburk se rychle dostal do útočného pásma, kde se puku zmocnil KILIAN ZÜNDEL a propálil Filipa Mokrého. Asistence: Constantin Vogt.

23:40
    Olomoucký obránce Vosátko (OLO) si odsedí 2 minuty za zdržování hry.

24:21
    Salcburk využívá přesilovou hru. Před olomouckým brankářem vznikla nepřehledná situace. Puk se klouzal po brankové čáře a nebylo jasné, jestli ji překročil. Hlavní rozhodčí nakonec usoudil, že ano, a gól uznal. Zásah si připsal John Jason PETERKA. Asistence: Josef Eham, Oleksiy Myklukha

26:45
    Matěj Tomajko (OLO) si odpyká trest za nesportovní chování. Dvouminutový trest si za něj odpyká Josef Podlaha.

26:57
    Na trestnou lavici si sedne také salcburský hokejista, a to Filip Varejcka (SLZ) za podražení.

28:34
    Peterka vjel do útočného pásma, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Mokrý si s ní hravě poradil a raději přikryl puk, aby uklidnil hru.

28:46

28:57

31:00
    Zündelova střela mířila přímo na hokejku jednoho z domácích obránců.

31:20
    Olomouc vyhrála buly před Kolarzem, ale nepodařilo se jí udržet puk v útočném pásmu.

32:20
    Perné chvíle teď zažil Filip Mokrý. Přes skrumáž hráčů toho moc neviděl, naštěstí pro něj ovšem salcburští hokejisté nedokázali vyslat žádnou nebezpečnější střelu

33:00
    Borzecki zkoušel obejít kličkou Davida Vosátka. Bez úspěchu.

34:00
    Eham nahodil puk na olomouckou bránu, modročervení se opět rozestavili v útočném pásmu.

34:50
    Olomouc se třikrát dostala do nadějné akce, ale Kaplanovi sjel puk z hokejky, Podlaha mířil mimo a nevyšel ani jeden samostatný únik.

38:00
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale žádnému z týmů se nedaří vyslat na soupeřovu bránou nějakou nebezpečnější střelu.

38:55
    Na trestnou lavici si jde sednout Petr Bahounek (OLO) za hru vysokou holí.

39:40
    Hedeova střela zaváněla gólem, ale Mokrého beton byl na svém místě.

40:00

Ve druhé třetině se hra točila jako na kolotoči. Nejprve krátce po úvodním hvizdu rozhodčího zvýšil Adam Hilšer náskok domácích na rozdíl dvou branek. Potom se ovšem ke slovu přihlásili hosté. Pár minut po Hilšerově brance otevřel gólový účet Salcburku Kilian Zündel a o chvíli později ho napodobil John Jason Peterka. Do poslední třetiny tak oba celky nastoupí za nerozhodného stavu, přičemž hosté mají k dispozici ještě zbytek své přesilové hry.

Třetí třetina začne přibližně v 15:03.

40:01

40:01
    V brance domácích se objevuje druhý gólman, Florian Bugl (SLZ).

40:29
    Salcburští se už už radoval z dalšího gólu, Mokrý však puk skryl pod svou výstrojí.

40:30

41:20
    Po střele Hlaváče zazvonila tyčka.

42:10
    Na druhé straně ujížděl Varejcka, jenže na přihrávku byl moc rychlý.

43:03
    Wimmer (SLZ) si odpyká trest za nedovolené bránění.

44:14
    Podlahovu střelu ve svém náručí ukryl Bugl.

45:05

46:21
    Hanáci si zahrají další přesilovou hru. Vyloučen byl Maksymilian Szuber (SLZ) za hákování.

47:26
    Olomouc se usídlila v útočném pásmu.

47:31
    Před Buglem vznikla strkanice, po které na trestnou lavici odjíždí Petr Bahounek (OLO). Bude se hrát 4 na 4.

48:00
    Buglovi vypadla střela a Rutar se pokusil dorazit puk do brány, ovšem bez úspěchu.

48:18
    Hosté hrají v plném počtu.

49:00
    Vosátko teď obětavě padl do střely.

49:32
    Salcburk se poprvé v zápase ujímá vedení. Autorem gólu je ELIS NIKOLAI HEDE Asistence: Oleksiy Miklukha, John Jason Peterka.

50:55
    Salcburk je střelecky při chuti, Mokrý si teď připsal tři zákroky a raději přerušil hru.

50:57
    Josef Eham (SLZ) si odsedí 2 minuty za sekání.

51:40
    Hlaváčovi poskočil puk na hokejce a Olomouc přišla o útočné pásmo.

53:15
    Hosté hrají v plném počtu. Tahle přesilovka se domácím vůbec nevydařila. Na salcburskou bránu nevyslali ani jednu střelu.

53:53
    Salcburk zvyšuje své vedení v zápase. ELIS NIKOLAI HEDE vjel v plné rychlosti do útočného pásma, zkušeně si počkal na pohyb Mokrého a zavěsil do pravého rohu brány. Asistence: John Jason Peterka.

53:53
    Oddechový čas pro domácí.

55:30
    Maierovi podklouzl puk, kterého se zmocnil Hlaváč a Olomouc znovu operuje před Buglem.

56:10
    Nahrávka na volného Myklukhu proletěla jen kolem hráče Salcburku.

57:20
    Otevírají se vrátka trestné lavice na obou stranách. Za Kohouty si 2minutový trest za hrubost připíše Adam Rutar (OLO), na straně modročervených John Jason Peterka (SLZ).

58:00
    Běží poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:35
    Nyman střílel mimo bránu Mokrého, ale Olomouci se nedaří vyhodit.

59:22
    Domácí odvolali gólmana.

59:32
    Vhazuje se ve středním pásmu, Mokrý je opět v bráně.

59:57
    Střela podlahy skončila v Buglově lapačce.

59:59
    V poslední sekundě zápasu byl vyloučen Christian Obu (SLZ) za krosček.

60:01

61:20
    Mokrý musel krýt nadvakrát.

62:30
    V akci opět Mokrého beton a lapačka.

63:30
    V prodloužení se potřetí v dnešním zápase prosadil ELIS NIKOLAI HEDE. Salzburg tak z nadstavby získává dnes i čtvrtý bod. Asistence: John James Peterka, Luis Lindner.

63:30
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Vosátko – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Konec zápasu. (18:52:02)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 6. Hlaváč, 21. Hilšer (Vosátko) – 24. Zündel (Vogt), 25. Peterka (Eham, Myklukha), 50. Hede (Myklukha, Peterka), 54. Hede (Peterka), 64. Hede (Peterka, Lindner)

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Komínek