Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Poprad – Nitra 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 4:2 (kon.)
Košice – Miskolc 4:2 (kon.) | Detva – Zvolen 2:5 (kon.)
HK Poprad
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HK Nitra
Neděle 21.10.2018, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Třetí třetina nakonec rozhodla o vítězi. Klíčovým momentem byl gól Marcela Petrana, který padl v 45. minutě. Kamzíci doma porazili Nitru po téměř dvou letech. Nitra odchází z tohoto zápasu naprázdno, Poprad půjde v tabulce směrem nahoru. (18:33:09)

59:54
    Hra byla přerušená. Zagrapanem vyhozený kotouč ještě tečoval jeden z hostů. Sudí po poradě dospěli k tomu, že se vylučovat nebude.

59:23
    Šimboch až teď odchází na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

59:02
    Mezei ve středním pásmu hitem zastavil Belluše. Začala se poslední minuta třetí třetiny.

58:25
    Pupák o mantinel přihrál Morrisonovi a ten nekompromisně vyhodil puk přes všechny čáry.

57:53
    Riskantní přihrávka Mlynaroviče jen tak tak prošla k Salijovi. Mohlo z toho rezultovat přečíslení, ale nakonec se tak nestalo.

57:14
    Svitana si nerozumněl s Václavem, puk se dostal k Bortňákovi, který jej okamžitě odpálil pryč.

56:56
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Buček – 2 min., sekání).

56:07
    Petran o mantinel vyhodil puk na střídačku, hra je přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.

55:36
    Takáč vytáhl puk ven z pásma, od modré čáry jej nazpět vrátil Ťavodovi a domácí tak nasbíral několik cenný vteřin.

54:52
    Blackwaterova křižná přihrávka našla na levém kruhu Slováka, jeho tvrdá střela Vošvrdovi vypadla. Mezei dvakrát zblízka dorážel, ale puk do brány nedotlačil.

54:31
    Oddechový čas si tentokrát vyžádal hostující trenér Stavjaňa.

54:31
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Paukovček – 2 min., podrážení).

53:38
    Václav střílel zpoza kruhu přes bránícího hráče, Šimboch neměl úplně dobrý výhled, ale i tak dokázal střelu vyrazit.

53:26
    Scheidl to vymyslel šikovně, nabruslil si po pravém křídle, zbavil se obránce a natlačil se až před branku. Vošvrda byl ve střehu a dokázal šanci zlikvidovat.

52:46
    Salija se vydal na menší výlet, puk vrátil po mantinelu zpět na hůl Zagrapana, který o něj vzápětí přišel.

52:01
    Poprad vyhrál vhazování a ihned se vydal do útoku. Takáč z pravého kruhu přihrával Heizerovi mezi kruhy, ale jeho střela byla sražena.

Dnešní utkání sleduje 1023 diváků.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 26. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 31. Macík (Paukovček), 45. Petran (Brejčák) – 18. Rapáč (Morrison, Richard), 37. Richard (Morrison)

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Václav – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Belluš, Heizer, Macík
    HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, A. Sloboda, Pupák, Rácz, Šiška – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Pätoprstý, Bortňák, B. Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík

Rozhodčí: Korba, Nikolić – Jobbágy, Stanzel