Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | NY Rangers – Calgary 1:4 (kon.) | Anaheim – Buffalo 2:4 (kon.)
New York Rangers
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Calgary Flames
Pondělí 22.10.2018, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Přeji dobrou noc a příště na počtenou! (03:44:43)

David Rittich (CGY): 44 zák., 1 gól, úsp. 97,8 %

Je dobojováno, Calgary vítězí na ledě Rangers poprvé od roku 2008! Hosté o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy byli jasně lepší a po slepených gólech Hathawaye a Gaudreaua ze 33., respektive 35. minuty se dostali do vedení 3:0. Recept na skvěle chytajícího Ritticha našli newyorští hokejisté až ve třetí třetině, na Zibanejadovu trefu ale ještě stihl v samotném závěru odpovědět Garnet Hathaway.

59:02
    Flames se dvakrát v krátkém časovém sledu osvobodili, to už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny.

58:07
    A aby toho pro Rangers nebylo málo, Mats Zuccarello (NYR) usedne na trestnou lavici.
    58:07 Garnet HATHAWAY - 1:4

58:07
    Calgary právě vstřelilo branku!
    To se jen tak nevidí. Rasmus Andersson ve středním pásmu vystavil ostrý hit Zuccarellovi, načež po něm skočil Brady Skjei. Hra ale pokračovala a volného prostoru na ledě pak využil GARNET HATHAWAY, který svůj samostatný únik zakončil neomylně! Bez asistence.

56:47
    Chris Kreider se dostal ke střele z mezikruží, David Rittich si ale poté připsal už svůj třiačtyřicátý zásah v tomto utkání. To je jeho nové osobní maximum!

56:22
    Na skvěle chytajícího gólmana Flames teď nevyzrál ani Chytil, následovat bude komerční přestávka.

55:57
    Kevin Shattenkirk se na vrcholu kruhů dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, Rittich ale vleže dokázal zakročit!

55:16
    Už se hraje dlouho bez přerušení. Rangers se pokoušejí o vytvoření si tlaku, nedaří se jim ale usadit se v útočném pásmu.

54:19
    Filip Chytil projel jako nůž máslem z pravého kruhu na levý, devatenáctiletý útočník už ale nestihl vystřelit.

53:26
    Brady Skjei nabil na modrou Smithovi, jehož projektil byl ale zblokován a Garnet Hathaway poté vyhodil kotouč do bezpečí.

52:29
    Rasmus Andersson si na střelu od modré netroufl a místo toho jen poslal puk podél mantinelu, načež se ho ujali obránci Rangers.

51:42
    Svěřenci Davida Quinna jsou v posledních minutách jasně lepším týmem, oproti druhé třetině působí domácí jako vyměnění.

50:47
    Kotouč po sérii odrazů skončil na hostující střídačce, vhazovat se bude po levé ruce Davida Ritticha.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 47. Zibanejad (Pionk, Zuccarello) – 17. J. Gaudreau (Monahan), 33. Hathaway (Jankowski), 35. J. Gaudreau (Giordano), 59. Hathaway

New York Rangers: H. Lundqvist (Mazanec) – Skjei, Pionk, M. Staal, Br. Smith, McQuaid, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Fast – Chytil, K. Hayes, Zuccarello – Bučněvič, B. Howden, Vesey – Lettieri, C. McLeod, Naměstnikov.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano, Brodie, Hanifin, R. Andersson, Välimäki, Mi. Stone – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, D. Ryan, Neal – Dubé, Jankowski, Hathaway.

Rozhodčí: O'Rourke, Lambert – Alphonso, Driscoll