Motor ČB – Jihlava 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:4 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Kladno 5:2 (kon.) | Kadaň – Vsetín 1:2 (2:3 po s.n.) | Prostějov – Benátky n/J 5:1 (kon.)
Přerov – Slavia 5:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
HC Stadion Litoměřice
Pondělí 22.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 17. kolo

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek. Děkuji vám za pozornost. (20:40:38)

Severočeské derby nakonec pro sebe uzmuli hokejisté Litoměřic, kterým radost nezkazil ani mohutný finiš Slovanu. HC Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice2:4!

59:36
    Daniel Vrdlovec a Antonín Melka promáchli v obrovských šancích na snížení!

59:12
    Antonín Melka tečoval kotouč před brankou pouze do protihráče.

58:43
    Aleš Stezka zůstal na střídačce – Slovan v šesti při powerplay.

58:43
    Slovan si vyžádal oddechový čas.

58:43
    Jiří Severa kotouč nahodil na Michajlova, a ten ač nechtěl tak musel přerušit hru.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Slovan v útočné třetině, Aleš Stezka zatím v brance.

57:39
    Slovan přežil oslabení a hraje v plném počtu.

56:32
    Oscar Flynn objel branku Slovanu, ale kotouč za Stezku nedostal.

55:39
    Kališníci si vyžádali oddechový čas.

55:39
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., nedovolené bránění).

55:11
    Michajlov podržel v lapačce střelu Lukáš Zukala z pravého křídla.

54:54
    Pavel Kousal svou nepřesnou dlouhou přihrávkou zahrál na icing. Vhazovat se bude před domácí brankou.
    53:15 Jaroslav ROUBÍK - 2:4

53:15
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan ještě vykřesal naději na zisk bodů! Lukáš Zukal nahrál na modrou JAROSLAVU ROUBÍKOVI, který kotouč nahodil na branku a hostující obránce jej tečoval do proti pohybu Michajlova – 2:4! Asistence: Lukáš Zukal.

Dnešnímu severočeskému derby přihlíží 1289 diváků.

52:25
    Po reklamní pauze se bude vhazovat před Michajlovem.

51:43
    Daniel Voženílek svou přihrávkou před branku nenašel svého spoluhráče.

50:51
    Jan Kloz umě kličkou objel Jakuba Březáka, dostal se před Stezku, ale jeho rána skončila až v ochranné síti nad brankou.

50:12
    Patrik Marcel vystřelil přes obránce, Aleš Stezka kotouč vyrazil a znovu dorážel Patrik Marcel, ale i s druhým pokusem si domácí brankář poradil.

49:16
    Tomáš Jandus střílel z otočky a ještě před Michajlovem zasáhl rukavicí ve stylu semaforu obránce Jan Strejček, který ještě pár vteřin bude ránu vyklepávat.

49:00
    Jan Strejček střílel od modré ihned po vhazování, Aleš Stezka byl na místě a jeho pokus kryl do lapačky.

48:43
    Kališníci šli ve třech proti dvěma obráncům, chybnou přihrávkou však přišli o výhodnou situaci.

47:55
    Jakub Březák kotouč jen nahrnul do brankoviště, kde si jej po zmatku našel střelec první branky Slovanu Antonín Melka, ale z otočky trefil pouze postoj Michajlova.

46:43
    A opět hbitý Oscar Flynn, který udělal kličku do středu hrací plochy a ranou z mezikruží jen těsně minul levý horní růžek domácí branky!

46:00
    Oscar Flynn mohl ranou švihem z pravého křídla odpovědět na snížení Slovanu, ale Aleš Stezka zasáhl vyrážečkou.
    45:14 Antonín MELKA - 1:4

45:14
    Slovan snižuje stav dnešního utkání! ANTONÍN MELKA ranou z mezikruží trefil přesně pod vyrážečku Michajlova – 1:4! Asistence: Martin Weinhold.

45:00
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče Litoměřic v brankovišti.

44:36
    Daniel Voženílek prošel přes střední pásmo jako nůž máslem, našel mezi kruhy Oscara Flynna, ale lapačky Aleše Stezky zamezila další brance v domácí síti.

43:30
    Martin Zdvořáček hledal mezi kruhy Jaroslava Roubíka, ale tam byl připravený Ondřej Smetana, který akci domácích překazil.

42:40
    Jakub Březák ranou od modré vysoko přestřelil hostující branku a kotouč se zastavil až na plexiskle za brankou Michajlova.
    41:38 Jan KLOZ - 0:4

41:38
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Ústecký odchovanec JAN KLOZ využívá přesilovou hru a .zvyšuje vedení Stadionu, když obdržel přihrávku do velkého úhlu od Marcuse Korkiakoskiho, ale i tak našel mezeru mezi betonem a tyčku – 0:4! Asistence: Lukáš Rousek a Marcus Korkiakoski.

40:50
    Stadion v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.

40:33
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

40:33
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min, podrážení.).

40:01
    Slovan zahajuje třetí část v početní převaze, která může trvat ještě 50 vteřin.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Ve druhé třetině dominovali Kališníci, kteří se také díky dvěma brankám posunuli k zisku třech bodů z dnešního utkání. Trefili se Lukáš Rousek a Oscar Flynn.

40:00

39:40
    Matěj Hes trefil pouze blokujícího hráče před sebou.

39:10
    Daniel Vrdlovec nabil na modrou Martinu Weinholdovi, ale jeho pokus vyrazil pravým betonem, dnes přesný Martin Michajlov.

38:50
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Málek – 2 min., pozdní dohrání).

38:21
    Kališníci jsou při chuti. Otakar Šik si počkal s pukem mezi kruhy a jen vynikající zákrok vyrážečkou od Stezky zachránil Slovan.

37:13
    Litoměřice však nakonec svou přesilovku využívají! Nahození od modré od OSCARA FLYNNA skončilo trestuhodně až za zády Aleše Stezky – 0:3! Asistence: Patrik Marcel a Jan Strejček.
    37:13 Oscar FLYNN - 0:3

36:45
    Oscar Flynn zůstal úplně sám u levé tyče domácích, a ti měli velké štěstí že jej přihrávka nenašla.

36:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., hákování).

36:00
    Lukáš Volf hledal z otočky Daniela Vrdlovece, ale jeho pas byl nepřesný.

35:14
    Stadion je v plném počtu.

34:40
    Antonín Melka měl na holi nyní dvakrát snížení! Jeho první ránu z mezikruží vyrazil Michajlov vyrážečkou a jeho druhý pokus minul branku Stadionu!

34:00
    Slovan si nerozuměl v útočné třetině a Jan Strejček kotouč vyvezl až to útočné třetiny Litoměřic, kde ohrozil svou ranou branku Stezky.

33:23
    Jan Látal vypálil hned po vhazování do Filipa Jiráska, který kotouč vyvezl z pásma Litoměřic, ale na modré se pískal hostům ofsajd.

33:14
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Oscar Flynn – 2 min., sekání).

32:35
    Lukáš Volf zastavil ránu hosté od modré a ještě založil útočnou akci Slovanu, která však žádné ohrožení branky nepřinesla.

31:45
    Na druhé straně po ráně Antonína Melky kotouč poskakoval Michajlovi po rameni, spadl za něj, ale brankovou čáru nepřešel, poté zasáhla obrana Kališníků.

31:17
    Matěj Zadražil zakončoval přečíslení Litoměřic třech proti jednomu, ale skvěle se na brankové čáře roztáhl Aleš Stezka a tuto šanci zlikvidoval!

30:45
    Jaroslav Dvořák byl v ofsajdové pozici, a tak musel kotouč pustit do pásma Litoměřic bez povšimnutí.

29:35
    Tomáš Jandus z levého kruhu trefil pouze připraveného Michajlova, následná rána Daniela Vrdlovce branku Stadionu minula, teď měl Slovan dobré šance na snížení skóre.

29:02
    Rána Martina Tůmy sražena obranou Stadionu do ochranné sítě.

28:23
    Oscar Flynn vjel příliš rychle do útočné třetiny – ofsajd.

28:00
    Milan Davídek najel do pásma Kališníků v obrovské rychlosti a jeho rána švihem na zadní tyč jen těsně minula prostor mezi třemi tyčemi!

27:34
    Aleš Stezka schoval pohotově do lapačky ránu Filipa Jiráska z pravého kruhu.

26:55
    Slovan hraje v plném počtu a následuje reklamní pauza.

26:45
    Dlouhý je teď zámek hostů. Jan Kloz další ranou trefil pouze Aleše Stezku a následná přihrávka Daniela Voženílka do brankoviště nenašla spoluhráče.

26:00
    Ondřej Smetana posunul kotouč na Jana Kloze, ten však z pravého kruhu nedostal kotouč na domácí branku.

25:21
    Lukáš Volf ujel po pravém mantinelu v oslabení, jeho slabý pokus však Martin Michajlov vyrazil.

24:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., podrážení).

24:40
    Antonín Melka měl dobře najetého Martina Tůmu, přihrávku mu však adresoval nepřesnou.
    24:10 Lukáš ROUSEK - 0:2

24:10
    LUKÁŠ ROUSEK dostal luxusní přihrávku do brejku na útočnou modrou od Jiřího Jebavého a samostattný únik zakončil ranou o tyč – 0:2! Asistence: Jiří Jebavý a Martin Havelka.

23:33
    Slovan v plném počtu.

23:05
    Litoměřice jsou v útočné třetině s pukem na hokejce, ale dlouho se nikdo nemohl dostat do střelecké pozice, až vystřelil Ondřej Smetana od modré, ale opět do připraveného Stezky.

22:29
    Až teď se dostali hosté k zakončení, ale ránu Patrika Marcela ukryl ve výstroji Aleš Stezka.

22:00
    Martin Tůma kotouč vyhodil až za branku Litoměřic.

21:33
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., sekání).

21:25
    Jak Kloz v signalizované výhodě z výborné pozice trefil rameno Stezky!

21:00
    Jakub Březák ranou z poloviny hřiště orazítkoval plexisklo.

20:27
    Stadion je v plném počtu a v tu samou chvíli vypálil z pravého kruhu Daniel Vrdlovec, ale pouze do lapačky Michajlova.

20:01
    Slovan zahajuje druhou část možností 27 vteřin v početní výhodě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:48 .

Litoměřice vyhráli úvodní třetinu severočeského derby v poměru 1:0. O jedinou branku se v první třetině postaral ranou od modré Ondřej Buchtela.

20:00

19:50
    Martin Weinhold střílel od modré, ale ten naopak minul levou tyč Michajlovi branky..

19:30
    Lukáš Volf svou ranou z úhlu trefil pouze boční síť.

19:00
    Slovan se až nyní dostal do své útočné třetiny.

18:34
    Daniel Voženílek se v oslabení dostal do tutovky, když využil domácí chyby, ale sám před Stezkou svou ranou neskóroval. Skvělý zákrok domácího brankáře!

18:28
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Dvořák – 2 min., krosček).
    17:14 Ondřej BUCHTELA - 0:1

17:14
    Litoměřice dávají úvodní branku derby! ONDŘEJ BUCHTELA kotouč nahodil od modré a ten se zatřepal až v síti – 0:1! Asistence: Bez asistence.

16:20
    Ondřej Buchtela dvakrát hledal před brankou Lukáše Rouska a ten se dvakrát dostal do dobré šance, ale kotouč za záda Stezky nedostal.

15:20
    Martin Zdvořáček udělal hrubku za svou brankou a Ivan Řehoř předkládal kotouč do prázdné branky na Oscara Flynna, tomu však rána z první nevyšla a minul polo odkrytou branku Slovanu!

15:00
    Kotouč šel po ose David Merta – Daniel Vrdlovec a zakončující Lukáš Volf, Martin Michajlov však byl se svým zákrokem připraven a vyrazil kotouč hokejkou do rohu kluziště.

14:30
    Jakub Březák svou ranou od modré trefil blokujícího Ivana Řehoře.

14:13
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před Martinem Michajlovem.

13:20
    Ondřej Machala si dobře vybruslil s pukem na vrchol pravého kruhu a jeho ránu musel vyrážet Aleš Stezka vyrážečkou do rohu kluziště.

12:32
    Jaroslav Roubík a Antonín Melka spolu kombinovali v útočné třetině, a nakonec se i domácí kanonýr Jarda Roubík dostal k zakončení, to však minula pravou tyč litoměřické branky.

11:12
    Rána Ondřeje Smetany skončila na pravém betonu Aleše Stezky. Litoměřice začínají vyrovnávat obraz hry.

10:02
    Ofsajd Stadionu.

09:41
    Jejich akci zakončil těsně před brankou Ivan Řehoř, ale nestihl zamířit, a tak Aleš Stezka v klidu kotouč podržel pod svou lapačkou.

09:00
    Jan Látal kotouč vyhodil obloučkem z pásma Slovanu, hrát tak budou moct Kališníci.

08:33
    Dominik Málek trefil při rozehrávce Jaroslava Roubíka, od kterého se kotouč odrazil do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:02
    Zakázané uvolnění Litoměřic posouvá hru do útočné třetiny domácích.

07:21
    Ivan Řehoř teď nebezpečně tečoval před domácí brankou střelu Ondřeje Buchtely od modré a Aleš Stezka nevědomky kotouč vyrazil betonem vedle své branky!

06:10
    Jakub Březák nahazoval kotouč od modré na teč, ale žádnou z domácích hokejek nenašel a kotouč tak skončil vedle branky Martina Michajlova. Slovanu však patří úvod zápasu.

05:04
    Milan Davídek mohl jako první otevřít skóre! Jeho rána ihned po vhazování orazítkovala horní tyč litoměřické branky!

05:01
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně Litoměřic.

04:40
    Patrik Marcel nyní měl hodně volného prostoru na modré čáře, ale svým pokusem trefil spoluhráče a od něj se kotouč odrazil do ochranné sítě.

04:26
    Ivan Řehoř si chtěl obhodit obránce, ale kotouč poslal pouze na střídačku domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:13
    Icing Slovanu přesouvá hru před Aleše Stezku.

04:00
    Jan Látal nyní vypálil od modré velmi dobře, ale kotouč zasáhl jeho spoluhráče před brankou, a tak Martin Michajlov zasahovat nemusel.

03:15
    První ostřejší zákrok pro Martina Michajlova. Daniel Vrdlovec vyzkoušel jeho pravý beton ranou z pravého kruhu.

02:43
    Litoměřice předvedli rychlou kombinaci v útočné třetině, kterou však nestihl zakončit Ondřej Machala.

01:51
    Po zakázaném uvolnění Litoměřic se bude vhazovat před jejich brankou.

01:10
    Filip Jirásek na druhé straně ujel po pravém mantinelu a jeho střela bekhendem znamenala první zásah pro Aleše Stezku v brance Slovanu.

00:30
    Matěj Hes zavezl jako první kotouč do pásma Kališníků, ale hostům se podařilo kotouč dostat okamžitě za modrou čáru.

00:01
    Úvodní buly patřilo domácímu Slovanu.

00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (J. Dlouhý) – Weinhold, Hes, Látal, Březák, M. Zdvořáček, Zukal – L. Volf, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, Roubík (A), Melka (A) – Chrpa, P. Kousal, Davídek – Tůma, Kropáček, T. Jandus. Trenér: Mareš.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Sklíba) – Marcel, Buchtela, D. Málek (A), Smetana, Strejček (C), Jebavý, Dajčar – Rousek, J. Kloz, Korkiakoski – Řehoř, Flynn, Voženílek – Jirásek, M. Zadražil, Machala – Šik, M. Havelka, J. Dvořák. Trenér: Bruk.

Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Coubal, Kokrment.

Vzájemné zápasy:

V ročníku 2017/2018 se oba týmy střetly v základní části celkem čtyřikrát a Slovan byl úspěšný ve třech případech, když vždy vyhrál za tři body (3:1, 4:1, 3:1). Jen v jednom utkání v loňské sezoně Slovan padl, a to na ledě Kališníku po samostatných nájezdech 3:2. V letošním ročníku jsme již měli možnost sledovat jedno derby, to vyznělo v Kalich areně jednoznačně pro domácí Litoměřice, které brali vítězství 6:1.

Stadionu zatím patří po šestnácti odehraných zápasech 8. místo v tabulce Chance Ligy. V první čtvrtině soutěže navíc Kališníci dokázali získat skalpy favoritů soutěže jako je Motor, Kladno nebo Jihlava. Dle slov trenéra Tvrzníka zdobí mladý tým Stadionu hlavně týmovost a bojovnost. A jak zhodnotil vládce litoměřické střídačky Daniel Tvrzník první čtvrtinu soutěže: „Zatím musíme hodnotit pozitivně, protože až na zápas s Kadaní se nám takřka všechna utkání herně vydařila. Myslím si, že jejich většinu jsme odehráli velice dobře. Vystupujeme jako tým. Kluci plní, co mají. I když bodů mohlo být víc.“

Nejvíce prostoru na ledové ploše dostává v dresu Kališníků ústecký odchovanec Jan Kloz, který má v průměru na zápas čas na ledě 20 minut a 32 vteřin. Hned za ním a druhým nejvytěžovanějším hráčem je Fin Markus Korkiakoski, který strávil na ledě v průměru na zápas 19 minut a 18 vteřin. V brankovišti Stadionu se od začátku ročníku vystřídali již tři brankáři. Nejvíce odchytaných zápasů má však Tomáš Král, který si v devíti dosavadních zápasech drží průměru zásahů na 90,68%.

Slovanu patří v tabulce stále poslední 15. místo. Severočeši však po sedmi zápasech konečně dokázali bodovat. Nová trenérská dvojice Tomáš Mareš a Martin Štěpánek přivezla se svým týmem v minulém kole bod za prohru v prodloužení na ledě Třebíče. Poprvé v sezoně hájil brankoviště Slovanu brankář Chomutova Aleš Stezka , který si připsal 31 úspěšných zásahů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 46. Melka (Weinhold), 54. Roubík (Zukal) – 18. Buchtela, 25. Rousek (Jebavý, M. Havelka), 38. Flynn (Marcel, Strejček), 42. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski)

Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Coubal, Kokrment