Žilina – Poprad 3:7 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Zvolen – Miskolc 2:1 (po pr.)
Nitra – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
HK Detva
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Úterý 23.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Hostující celek dvakrát prohrával, ve druhé třetině dokázal vyrovnat na 1:1 i na 2:2. Ve třetí třetině pak hosty poslal do vedení Uram, jehož gól se později ukázal jako rozhodující. (20:07:42)

59:36
    Rána od modré čáry byla zblokovaná.

59:20
    Hosté hrají tak, aby domácí nemohli odvolat brankáře.

59:00
    Poslední minuta.

58:20
    Domácí celek střídá, Murček hledal spoluhráče, tomu však kotouč nesedl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:13
    Richard Huna to zkoušel samostatně, jeho projektil na bližší tyčku byl nepřesný.

56:25
    Heikkilä vyřešil situaci tři na dva a jeho tvrdou ránu vyrazil brankář před sebe, pak už hráli obránci.

56:00
    Mnoho času už domácí celek nemá, sledujeme parádní taktickou bitvu z pohledu hostujícího celku.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, MHk 32 stále vede brankou Urama.

54:12
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, Nemec pálil z dobré pozice, domácí brankář přerušil hru.

53:50
    Detva rozehrává od své branky, do útočného pásma se stabilně nemohou dostat do útočného pásma.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, hostující celek hraje velmi dobře takticky.

51:40
    Hostující brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

51:14
    Kislitsyn tak tak dokázal zasáhnout proti několikrát tečované střele od modré čáry.

50:48
    Ďaloga se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho projektil ale končí jen malý kousek mimo branku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry třetí třetiny, Marek Uram zatím určil vedení hostujícího celku.

48:46
    Liptovský Mikuláš se musí bránit tlaku soupeře. Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Ščurko (Kuklev, Yakutsenya), 34. Yakutsenya (Ščurko) – 26. Oško (Kuraly, Uram), 35. Hoško (Heikkilä, Uram), 42. Uram (Sukeľ)

HK Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Fekiač F., Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Yakutsenya, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – Fekiač V., Surový
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Mezovský, Fereta, Horváth, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

Rozhodčí: Jonák, Konc st. – Gegáň, Stanzel – Marušin (video)