Wozniacká – Kvitová 2:1 (kon.) | Svitolinová – Plíšková 2:1 (kon.)
Petra Kvitová
Petra Kvitová (4)
1
5 6 2
Úterý 23.10.2018, 13:41 • Singapore Indoor Stadium (SIN) • Turnaj mistryň - GNP Seguros WTA Finals Cancun (krytý tvrdý povrch) • Bílá skupina

Petra Kvitová tedy za 2 hodiny a 20 minut prohrává i druhý zápas na Turnaji mistryň a postoupit už může jedině velkou shodou náhod.
    Ve vyrovnané první sadě se Petra dotáhla na 5:5, v koncovce však ztratila vlastní podání podruhé a tím i celý set. Druhý měl opačný průběh, Wozniacká si za stavu 3:1 si nechala ošetřovat koleno, přesto si dvakrát vzala ztracené podání zpět, ovšem závěr setu patřil jasně Petře Kvitové. Té naopak utekl úvod třetí sady, v níž se ještě mohla dostat do hry za stavu 1:2, kdy nevyužila svůj jediný brejkbol, a následně už jí v lepší fyzické kondici hrající tenistka polského původu nedala šanci.
    Kvitová přitom většinu času diktovala tempo zápasu, o čemž svědčí 40 vítězných míčů i nevynucených chyb, zatímco Wozniacká jich měla 19, respektive 14. Příliš často však chybovala zejména po prvním podání, kdy se tlačila do zakončení až za hranu rizika a vlastně celý dnešní zápas, v němž střídala skvělé a mizerné okamžiky, byl odrazem celé její letošní sezóny.
    Děkuji za pozornost, tímto zápasem ovšem dnešní program v Singapuru nekončí a spolu s námi můžete za okamžik sledovat i vystoupení druhé české zástupkyně, Karolíny Plíškové. (16:05:22)

Konec zápasu

6:2
    Přímý bod z podání ukončuje zápas poměrem 2:1 na sety pro Wozniackou.

40-15
    Petra Kvitová napálila forhend po čáře do koridoru pro čtyřhru. Dva mečboly.

30-15
    Agresivní výměnu Petra Kvitová prohrává a je dva míčky od porážky.

15-15
    Ve výměně od základních čar končí těsně mimo míček z rakety Caroline Wozniacké.
    1:1; 5:2; 15-0 - Caroline Wozniacká

15-0
    Letošní vítězka Australian Open vyškolila Kvitovou křížným prohozem, který navíc trefila přímo z voleje.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Caroline Wozniacká se z otočky natáhla pro míček do protipohybu, její forhend přeletěl celý kurt a dopadl za čáru.

15-40
    Petra Kvitová těsně minula roh kurtu, což potvrdilo i jestřábí oko. Češce zbývá poslední challenge.