Jekatěrinburg – Magnitogorsk 5:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 1:0 (po pr.) | Soči – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
5:3 (3:0, 0:1, 2:2)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 25.10.2018, 16:00 • Uralec Arena • KHL

Hektickou třetí část Jekatěrinburg nakonec ustál a ač měl Magnitogorsk o dvacet devět střel více, tak se může radovat z další cenné výhry.

Český zástup

Jakub Kovář (JEK); 93.02% (40/43), 60:00
    Michal Bulíř (MET); (0+0), 5 střel, 17:49 (18:14:35)

59:40 Jegor MILOVZOROV - 5:3

59:40
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí ubránili modrou čáru
    a Gračov posunul hru na JEGORA MILOVZOROVA, který tentokrát z pravé strany odkrytou branku už trefuje. Asistence: Jevgenij Gračov.

59:22
    Milovzorov netrefuje z modré odkrytou branku. Následuje souboj o kotouč v levém rohu.

59:00
    Běží poslední minuta a hosté nasazují šestého hráče.

58:50
    Vhazovat se bude ve středním pásmu a Zagidulin se raději vrátí do branky.

Oddechový čas pro Metallurg Magnitogorsk.

58:38
    Šestý hráč se přiřítil do útočné třetiny jako raketa. Zagidulin je na střídačce.

58:16
    Čas se pomalu krátí, Magnitogorosk dává všechny karty do útoku.

57:05
    Po řadě odrazů se domácím nepodařilo vyvést hru ven z obranné třetiny. Krátce nato dostal přihrávku před levou tyč Ellison, kterému se ale prudký pas zamotal mezi brusle.

56:17
    Rozjetého Kuljomina zastavuje hvizd čárových, kteří odpískali ofsajd.

54:25
    Zajímavá statistika je celkových střel na branku. Jakub Kovář čelil už čtyřiceti střelám, zatím co domácí pálili pouze šestnáctkrát.

53:39
    Těsný icing přerušuje dlouhou pasáž. Vhazovat se bude před Kovářem.

53:12
    Po útoku Metallurgu jde do protiútoku Avtomobilist. Hra je stále plynulá.

51:23
    Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení.

50:43
    Avtomobilist je sice nastěhován v útočné třetině, ale hráči Magnitogorsku drží hru na hrazení, což je pro Zagidulina ideální.

49:00
    Střely na branku ve třetí třetině jdou jasně na ruku hostům – 1:9.
    47:40 Andrej ČIBISOV - 4:3

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 9. Obidin (Rassejkin, Milovzorov), 10. Litovčenko (Dawes, Ljamin), 17. Bělousov (Mišarin), 45. S. Da Costa (Golyšev, Dawes), 60. Milovzorov (Gračov) – 23. N. Shore (Varfolomejev, Čibisov), 43. Pakarinen, 48. Čibisov (Varfolomejev, N. Shore)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Gurkin, I. Višněvskij, Mišarin, D. Bodrov, Jegoršev, Ljamin, Mamkin, Pereljajev – Dawes, Golyšev, S. Da Costa – Sexton, Bělousov, Paré – Krikunov, Milovzorov, Rassejkin – Gračov, Litovčenko, Obidin.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (17. Zagidulin) – Běreglazov, Antipin, Vereščagin, Matuškin, J. Birjukov, Bobrjašov, Zajcev – Ellison, Mozjakin, Bulíř – Rasmussen, N. Kuljomin, Pakarinen – Varfolomejev, N. Shore, Čibisov – Dorofejev, Timkin, Ljubimov – Platonov.