Chabarovsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Viťaz 3:1 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 4:3 (po pr.) | Riga – Petrohrad 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 0:9 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 26.10.2018, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:50:20)

Československá stopa v utkání:
    Vojtěch Mozík: 25:06, 0+0
    Marek Hrivík: 22:57, 0+0
    Dominik Hrachovina: na střídačce

Střely na bránu: 38-33

Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Viťazem Čechov, který končí naprosto zaslouženou výhrou domácích 3:1. Domácí v celém utkání jasně dominovali, hosté byli v útoku téměř nuloví. Jako první se v 13.minutě prosadil Mikhalis, jenže v 19.minutě snížil v přesilové hře Aaltonen. V 29.minutě se v přesilové hře prosadil Petersson, který vstřelil vítěznou branku v utkání. O šest minut později na něho navázal Starčenko, který je hlavní hvězdou utkání za branku a asistenci. Barys se posouvá na páté místo Východní konference, Viťaz zůstane sedmý.

59:30
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., hrubost).

59:00
    Poslední minuta první třetiny a celého utkání.

58:15
    Čechov to zkouší v šesti hráčích v poli. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

58:15
    Oddechový čas pro hosty.

58:11
    Hosté se nemohou trvale usadit v útočném pásmu, domácí Barys dnes zkrátka hraje velice dobře.

57:00
    Čechovu se dnes v útoku prostě nic nepodaří a další prohra je velice blízko.

56:24
    Zakázané uvolnění domácích, kteří už budou hrát jenom do obrany.

55:49
    Astana po dlouhé době zatlačila svého soupeře. Jejich nasazení už však není tak velké a tak hosté neměli problém.

54:57
    Domácí hráči i fanošci se dožadují vyloučení po sekání na Starčenka.

54:00
    Zbývá nám posledních šest minut utkání a pro domácí to začíná vypadat již hodně dobře.

53:24
    Denis Kokarev se hbitě dostal do útočné třetiny. Zde nic nevykouzlil a tak jde radši střídat.

52:42
    Astana se už nikam nežene a začíná si hlídat své vedení. Viťazu se naskýtá jediná šance na vyrovnání.

51:30
    Jevgenij Katičev se u mantinelu obtočil a rychle vypálil. Henrik Karlsson byl pozorný a kryje i tento pokus.

51:00
    Prakticky celé utkání se hraje ve dlouhých intervalech, což jednoznačně dnešnímu utkání pomáhá.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 13. Michajlis (Blacker, Dallman), 29. A. Petersson (Dietz, R. Starčenko), 35. R. Starčenko (Cormier, Dallman) – 19. M. Aaltonen (Hrivík)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker, Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov, M. Semjonov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Jevsejenkov, Mozík, Golovkov, Šinkevič, Stasenko, Voronkov – Makejev, A. Nikulin, Stoljarov – M. Aaltonen, A. Sjomin, Hrivík – Rendulić, Kokarev, Švec-Rogovoj – Mojsejev, Mons, P. Černov.

Rozhodčí: Olenin K. (Rus) – Kulakov S. (Rus)