Lipt. Mikuláš – MAC Budapešť 4:1 (kon.) | Poprad – Košice 2:5 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 2:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 2:4 (kon.) | Miskolc – Detva 5:4 (po pr.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
MsHK Žilina
Pátek 26.10.2018, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Viděli jsme zajímavou třetí třetinu, ve které hosté z Žiliny snížili na rozdíl jediného gólu a měli i šance na vyrovnání, ale závěr už si Banská Bystrica pohlídala. I přes ne zcela přesvědčivý výkon tak nakonec potvrdila roli favorita a připsala si tři body do tabulky, které zajistila svými góly dvojice kanadských útočníků Selleck a Asselin. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (20:03:30)

59:43
    Střelu Higgse do odkryté brány zachytil Bagin.

59:26
    Domácí se osvobozují.

59:12
    Žilina to zkusí v šesti, Mikoláš zůstal po time outu na střídačce.

59:12
    Oddechový čas pro hosty.

59:12
    Na začátku poslední minuty vystřelil Beránek a získal pro Žilinu buly v útočném pásmu.

58:29
    Domácí teď pracují do defenzivy velmi dobře a zatím ani nepouštějí Žilinu ke hře bez gólmana.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, vhazovat se bude před Barošem.

56:47
    Další zákrok si Mikoláš připsal proti ráně Slobody. Aby se ještě domácím nevymstilo, že si z několika šancí v posledních minutách stále nepojistili svůj náskok...

56:06
    Ďatelinkovu bombu teď Mikoláš zpacifikoval efektním semaforem. Právě hostující gólman momentálně drží Žilinu na dostřel.

55:02
    Hosté už mají na vyrovnání jen necelých pět minut, ale v posledních vteřinách je aktivnější Banská Bystrica.

54:30
    Millerovo nahození tečoval Török těsně mimo. Další střelu aktivního Sýkory pak Mikoláš kryl a bude se vhazovat po jeho levici.

53:46
    Vidíme hodně vzruchu před oběma bránami. Těžko tipovat, jak dnešní utkání dopadne. Aktuálně probíhá poslední komerční přestávka.

52:45
    Obrovská šance na vyrovnání. Matějka našel Hvilu, ale ten sám před Barošem z první minul. Hned z protiútoku zpackal na druhé straně další tutovku i velmi aktivní Faille.

51:37
    Po nepřesné rozehrávce Žiliny se dopředu tlačili domácí. Své ofenzivní schopnosti prokázal obránce Marshall, ale stav zůstává 2:1.

50:33
    Oba týmy jsou v plném počtu, jedinou šanci měl ve hře čtyř proti čtyřem domácí Miller, ale jeho střela zapěstím skončila těsně mimo.

48:33
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Kučný – 2 min., sekání).

48:33
    Do obrovské šance se teď řítil Faille, ale v rychlosti minul bránu a hned se chytil za hlavu. Při následném přerušení se pak do sebe na brankovišti pustili právě Faille s hostujícím tvrďákem Kučným a bude se vylučovat.

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 7. Selleck (Asselin, Sloboda), 38. Asselin (Marshall, Miller) – 43. Hvila

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Varga – Selleck, Faille, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus.
    MsHK Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Piegl, Zhilin, Pastor, Matějka, Mendrej – Bárta, Podešva, Milý – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Rehák, Danielčak.

Rozhodčí: Babic, Snášel – Šoltés, Soltész