Ústí n/L – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Havířov – Vsetín 4:1 (kon.)
Kadaň – Jihlava 3:5 (kon.) | Prostějov – Slavia 3:6 (kon.) | Motor ČB – Přerov 3:1 (kon.)
Třebíč – Frýdek-M. 6:0 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 27.10.2018, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 19. kolo

Máme za sebou zápas mezi Třebíčí a Frýdkem-Místkem, který lépe zvládli domácí a poprvé v sezóně vstřelili šest branek. Vše začalo v úvodní části v přesilových hrách, kde se dvakrát prosadil Střondala. Ve druhé části přidal třetí gól Nedvídek, bylo to opět v přesilovce. Třetí třetinu domácí zvládli nejlépe jak mohli, jelikož přidali další tři branky a pomohli Lukáši Dostálovi udržet čisté konto. Třebíčští tedy oplatili Frýdku debakl, tehdy Třebíč prohrála na ledě Frýdku 8:2. (20:02:10)

59:45
    Třebíčští drží puk v útočném pásmu a měli ještě jednu šanci, myslím, že to byl Raška, který trefil tyčku.

58:40
    Frýdek sice vyhodil puk přes všechny čáry, ale Dostál puk nakonec zpracoval a rozehrál na své spoluhráče.
    57:59 Tomáš MLYNÁŘ - 6:0

57:59
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíčští přidávají dokonce i šestý gól. J. Čejka přihrával před branku, ale puk se odrazil od brusle jednoho z hostů přímo na hůl TOMÁŠE MLYNÁŘE, který o tyčku vstřelil branku. Asistecne: Jakub Čejka a Matěj Novák.

57:01
    Lukáš Dostál se prezentoval dalším skvělým zákrokem, vhazovat se bude po jeho levici.
    56:24 Adam RAŠKA - 5:0

56:24
    Třebíčští se dočkali "bůra". Čermákova střela od modré nebyla povedená, ale puk se odrazil před branku od mantinelu a poté puk poslal do sítě ADAM RAŠKA. Asistence: Roman Čermák a Vlastimil Bilčík.

55:45
    Třebíčští puk poslali až k Malíkovi, ale icing se nepíská.Střela Zahradníčka nakonec nebyla úspěšná, Dostál ho vychytal.

54:59
    Po komerční pauze se bude vhazovat před Dostálem.

54:23
    K puku se dostal Raška a tvrdě střílel, brankář puk vyrazil betonem do rohu.

54:00

53:42
    Puk před brankou tečoval Süss a Malík měl veliké štěstí, že ho puk trefil.

52:58
    Brož se dostal do dobré pozice, ale ještě nahrával, tentokrát ovšem bylo lepší asi vystřelit. Domácí poté o pásmo přišli.

52:07
    Hra vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu. Hostům zbývá alespoň na zdramatizování zápasů necelých osm minut.

52:00
    Novotný (FRM) vyloučen na 2 minuty za sekání.

52:00
    Frýdek se usadil v pásmu, ale jen na malou chvíli.

51:27
    Raška byl ze vhazování vykázán. Vodný ho nahradil a vyhrál buly.

51:19
    Puk skončil ve ochranné síti, vhazovat se bude v pásmu hostů.

Dnešní utkání sleduje 1018 diváků.

50:28
    Novotný se dostal až před Dostála, ale klička do forhendu mu nevyšla a puk skončil za brankou.

49:45

49:27
    Frýdek puk vyhodil přes všechny čáry.

48:57
    Domácí mají tlak docela slušný, ale ke větší šanci se nedostali. Vhazovat se bude v pásmu Třebíče, jelikož jeden z domácích zahrál vysokou holí.

48:11
    Střela Bilčíka nakonec úspěšná nebyla. Malík si puk našel a chytil ho do lapačky.

Hosté hrají ve čtyřech.

48:01
    Hosté puk vyhodili po buly.

47:45
    Frýdek půjde do tří! Hladoník (FRM) půjde na 2 minuty na trestnou lavici za hrubost.

47:42
    Raška zkoušel střelu z úhlu, ale branku minul. Ovšem domácí stále drží puk v útočném pásmu, až teď o něj přišli a musí se bránit. Domácí hrají v plném počtu.

46:52
    Hosté se nedostali do útočné akce, kvůli špatné nahrávce. Puk tedy drží domácí. Král nahodil puk na Malíka, který přerušil hru.

46:11
    Bude se hrát opět ve čtyřech. Krisl (FRM) obdržel 2 minuty za hákování.

46:01
    Střondala puk vyhodil do středního pásma.

45:44
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Brož (TRE) vyloučen na 2 minuty za podražení.

45:39
    Frýdek se v pásmu zdržel chvíli jen, poté se puk nachází ve středním pásmu.

45:04

44:39
    44:03 Silvester KUSKO - 4:0

44:03
    Ve hře čtyři na čtyři se prosazují domácí. Nedvídek předložil puk do úniku SILVESTROVI KUSKOVI, který střelou mezi nohy překonal brankáře. Asistence: Lukáš Nedvídek.

43:03
    Raška (TRE) vyloučen na 2 minuty za sekání.

43:01
    Raškova střela od modré byla prudká, ale Malík puk vyrazil do rohu. Poté hosté vyhodili puk ze svého pásma.

42:38
    Přesilovka pro domácí, Mikulík (FRM) vyloučen na 2 minuty za napadení.

42:13
    Frýdek buly vyhrál, ale puk se dostal do středního pásma, tudíž musí útok zakládat od svého pásma.

41:45
    Třebíč vyhodila na icing.

41:38
    Novák poslal puk na Malíka a jeho spoluhráči šli střídat, ovšem Frýdek je opět v pásmu. Krisl dokonce střílel, ale Dostál ho vychytal.

40:34
    Puk skončil na střídačkách. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:22
    Frýdek vyhrál buly a hned se žene do pásma. První střela ale mířila mimo. Ovšem po chvíli Dostál již musel zasahovat.

40:01

Hráči jsou již na ledě, za chvíli začíná třetí třetina.

Ve druhé periodě přidali domácí další přesilovkový gól, o který se postaral nakonec po teči Nedvídek. Frýdek mohl odpovědět, třeba po úniku Mikulíka, ovšem Dostál zatím chytá skvěle a drží zatím čisté konto.

Třetí třetina začne přibližně v 19:19.

40:00

39:51
    Puk je u mantinelu v pásmu hostů, ten vybojovali nakonec hosté, ale k šanci se nedostali. Ještě se bude vhazovat před Malíkem.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Střondala posunul puk na jistotu do středního pásma. Ovšem po pár sekundách se dostal opět k puku a vybízel Kuska, ten ale puk nedosáhl.

37:33
    Domácí chybovali zase v rozehrávce, mohl toho využít Žovinec, který dostal puk na střelu z první před kruhy, ale branku minul.

36:56
    Tentokrát se provinil Frýdek přihrávkou rukou. Vhazovat se bude před Malíkem.

36:35
    Nahození od modré si pohlídal Dostál, puk nahazoval Bartko.

36:28
    Puk na hokejkách mají domácí a snaží se ještě přidat nějakou branku, ale v posledních minutách si to komplikují kolikrát špatnou nahrávkou a podobně. Jako teď – icing.

35:30
    Třebíč se dostala do útočného pásma, ale tam si špatně nahrála, hosté se pak provinili ofsajdem.

34:49
    A další zakázané uvolnění domácích. V poslední době jsme na obou stranách viděli příliš icingů.

34:24
    Střela Zahradníčka skončila mimo, poté hosté o puk přišli a domácí tak mohli dostřídat.

33:58
    Domácí toho ale nevyužili, naopak v útočném pásmu jsou hosté. Tentokrát vyhodila na icing Třebíč.

33:22
    Havlát se zkoušel obtočit s pukem a zakončit, což se mu nepovedlo. Nicméně Frýdek opět vyhodil na icing.

32:53
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po levici Malíka.

32:27
    Ke střele se dostal Klimša, ovšem branku ani netrefil. Frýdečtí mají puk za svoji brankou.

31:48
    Mlynář špatně nahrál, tudíž se puku chopili ihned hosté a jsou opět v útočném pásmu.

30:38
    Puk se nyní nachází ve středním pásmu, kde ho nakonec získali hosté a snaží se dostat do útočného pásma. To se jim povedlo, ale ke střele se nedostali a o puk také přišli.

29:44

29:38
    Mikulík se v oslabení dostal do úniku, zkoušel kličku do bekhendu, ale Dostál dokázal puk skvěle chytit a přerušil hru.

29:31
    Frýdečtí vybojovali puk a dokonce pošetřili pár sekund v útočném pásmu.

28:34
    Raška se prokličkoval až před brankáře, ještě přihrával Nedvídkovi, tomu puk ale sjel z hole a nedokázal zakončit.

27:44
    Husák (FRM) vyloučen na 2 minuty za podražení.
    27:20 Adam RAŠKA - 3:0

27:20
    Třebíč využívá další přesilovku, celkově třetí. Szathmáry přihrál Raškovi, který si vybruslil před levý kruh a vyslal puk na branku, před brankou puk tečoval ještě mimo dosah brankáře LUKÁŠ NEDVÍDEK. Asistence: Šimon Szathmáry a Adam Raška.

27:01
    Kusko přihrál Raškovi, který mohl střílel do prázdné branky, ale přihrávka byla nakonec nepřesná.

26:30
    Třebíč si zahraje přesilovou hru. Stránský (FRM) si odsedí 2 minuty za podražení.

26:21
    Střelu Nedvídka vyrazil Malík, na druhé straně si dovol příliš Čermák, který přihrával před svoji branku, kde ale byl i jeden z hostů.

25:20
    Žovincova střela skončila mimo. Domácí hrají v plném počtu.

24:51
    Frýdek se již usadil v pásmu. Bartko tvrdě střílel od modré, ale minul branku. Poté Dostál fantasticky zasáhnul proti střele z první od Przybyla.

24:01
    Domácí sebrali puk hostům a Kusko se hnal do situace dva na dva, ale nenašel nakonec přesně hůl Nedvídka.

23:19
    Domácí hráli v šesti. Trest odpyká Mlynář (TRE).

23:01
    Až po přesilovce střílel Süss, ale Malík betonem puk vyrazil.

22:38

22:33
    Domácím se zatím přesilovka nedaří, puk je spíše ve středním pásmu nebo dokonce v pásmu Třebíče.

21:51
    Klimša dokonce vyvezl puk do útočného pásma, ale jeho střela byla nakonec ztečována mimo.

21:25
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

20:38
    Husák (FRM) vyloučen na 2 minuty za krosček.

20:10
    O první střelu se postaral dneska dvougólový Střondala. Malík musel reflexivně zasahovat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.

První třetina dopadla lépe pro Třebíč, ta využila dvojnásobnou přesilovku, díky Střondalovi, který tečoval puk a poslal domácí do vedení. Na 2:0 upravil skóre stejný hráč, ten dokonce po pěti sekundách poslal puk na záda Malíka. Frýdek se dostal taky k pár nadějným střelám, ale Dostál byl zatím pozorný.

20:00

19:57
    K poslední střele se dostal Kusko, Malík byl ale pozorný a neměl se střelou problém.

19:34
    Nahození ze středního pásma musel pokrýt Malík, protože se na něj hnala dvojice domácích, Vhazování před ním vyhráli ale hosté.

19:10
    Akci hostů přerušil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:31
    Frýdečtí mají puk, ale těžce se dostávají po výhodných pozic v útočném pásmu. Až teď Kofroň střílel z dobré pozice, ale Dostál puk vyrazil.

17:15
    Domácí si ale tentokrát zahrávali, Král poslal prudkou malou domů na Dostála, ten ale naštěstí pro domácí dával pozor.

16:48
    A teď se dostali domácí do útočného pásma, střela Brože byla ztečována do rohu, kde se odehrával tuhý boj o puk. Nakonec úspěšnější byli hosté.

16:01
    Střela Vodného nakonec v brance neskončila, ale domácí se výborně brání a ušetřili mnoho sekund. Třebíč hraje v plném počtu.

15:01
    Domácí zablokovali střelu a poté získali puk a vyhodili ho pryč z pásma.

14:15
    Frýdecký Adam Raška střílel z první těsně před Dostálem, ten ale podržel svůj tým dobrým zákrokem.

13:53
    Nedbal (TRE) vyloučen na 2 minuty za držení.

13:45
    Stránský po nahrávce Mikulíka dostal nabito na střelu z první, ale minul branku

13:06

12:49
    K další střele se dostal Čermák, Malík zasahoval betonem. Frýdek se poté dopustil ofsajdu při přechodu do pásma.

12:29
    Puk mají na hokejkách již hosté a zakládají akci v útočném pásmu. Jenže Kusko puk zachytil a dostal se opět až do útočného pásma a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

11:38
    Třebíč začátek oslabení zvládá dobře, strávila ho dokonce v útočném pásmu. Kusko se dostal i ke střele před kruhy a Malík musel zasahovat lapačkou.

11:06
    Frýdek bude mít možnost odpovědět v přesilovce. Brož (TRE) vyloučen na 2 minuty za hákování.

10:24
    Tak to je skvělý začátek domácího celku! Třebíč během pěti sekund vstřelila dvě branky v přesilových hrách a díky tomu vede 2:0. Uvidíme, jak odpoví hosté.
    09:21 Vojtěch STŘONDALA - 2:0

09:21
    A hned další gól! Domácí využili i přesilovku 5/4. Byl to opět VOJTĚCH STŘONDALA, jenž prostřelil brankáře z prostoru mezi kruhy. Bez asistence.
    09:16 Vojtěch STŘONDALA - 1:0

09:16
    Přesilovku pět na tři domácí využili. Bilčík nahodil puk na branku, kde puk tečoval VOJTĚCH STŘONDALA! Asistence Vlastimil Bilčík a Adam Raška.

08:44
    Skvělá práce Mikulíka, ten vyvezl puk až do útočného pásma a dokonce vybojoval vhazování před Dostálem.

08:34
    A pozor! Hosté půjdou do tří. Zahradníček (FRM) vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení + 10 minutový osobní trest.

08:01
    První vyloučení na straně hostů. Husák (FRM) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

07:51
    Hezká akce Nedvídka, ten se dostal zpoza brány až před brankáře, ale ten vytasil beton a zabránil brance.

07:25
    Raška si nerozuměl se Střondalou, a tak se puku chopili hosté, kteří ovšem puk dlouho neudrželi.

06:24
    Frýdek sice vyhrál buly v útočném pásmu, ale o puk rychle přišel, toho využil Süss, ale nakonec se domácí nedostali ke střele.

05:44
    Král se dostal ke střele z levé strany, ale jeho střela nebyla tak nebezpečná a Malík puk vyrazil do rohu, poté nahodil puk na bránu Bilčík, ale opět to nebyla složitá situace pro brankáře hostů.

04:49
    Na druhé straně nahazoval puk na teč Novotný, ale naštěstí pro domácí nenašel žádného svého spoluhráče.

03:34
    Třebíčský Vodný přihrál ke střele Střondalovi mezi kruhy, tomu ale puk sjel z hole.

02:37
    Situaci tři na dva domácí nevyužili, po horší nahrávce nebezpečí odvrátili Frýdečtí. Ti teď mají puk na svých holích a drží ho za svoji brankou.

01:15
    První střelu zaznamenali hosté, Dostál puk ale lapil a přerušil hru. Vhazování po jeho levici.

00:59
    Frýdečtí se ke střele nedostali, ale na puku jsou zatím více než domácí tým.

00:25
    Domácí vyhráli buly a hned se snažili o první akci zápasu, nicméně Frýdek puk získal a dostal se do útočného pásma.

00:01

Po minutě ticha za Jiřího Miostného a státní hymně zápas pomalu začne.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – J. Čejka, Tadeáš Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík, Hladonik – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – J. Kalus, Klimša, Christov.

Rozhodčí: Barek, Obadal – Lukš, Doležal.

Tým z Vysočiny zatím hledá ideální formu, doma sice prohrál jenom jednou, což bylo proti Havířovu, ale venku třebíčští vyhráli jenom jednou po nájezdech a to je vše. Díky této nedobré sérii patří Třebíči v tabulce venkovních zápasů až poslední místo. Naposled v domácím prostředí sešívaní vyhráli proti Ústí nad Labem 4:3 po prodloužení, ale ve středu na ledě Litoměřic přišla další venkovní porážka, třebíčští sice vedli ještě na začátku třetí třetiny 2:1, ale nakonec prohráli 3:2. Horácká Slavia se bude v sobotu určitě snažit odčinit debakl na půdě Frýdku (8:2). Třebíč získala v dosavadním průběhu devatenáct bodů a patří ji 11. místo, ovšem na osmé místo ztrácí již deset bodů.

Frýdečtí zaznamenali první výhru v letošní sezóně právě proti Třebíči, tohle utkání skončilo debaklem, jelikož tým z Moravskoslezského kraje vyhrál 8:2. Pak vyhrál i na ledě Ústí nad Labem, ovšem od tohoto zápasu začala nelichotivá série porážek. Ta se zastavila až na čísle osm! Frýdek po této sérii vyhrál alespoň dva zápasy po sobě, proti Prostějovu a Kadani. V poslední zápase nicméně Frýdečtí padli na ledě Havířova a nachází se na předposledním místě se ziskem 13. bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 10. Střondala (Bilčík, Raška), 10. Střondala, 28. Nedvídek (Raška, Szathmáry), 45. Kusko (Nedvídek), 57. Raška (R. Čermák, Bilčík), 58. Mlynář (J. Čejka, M. Novák) (TS)

Rozhodčí: Barek, Obadal – Lukš, Doležal