Calgary – Washington 3:4 (1:2 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 3:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 5:4 (po pr.)
Boston – Montreal 0:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 7:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (kon.)
Arizona – Tampa 7:1 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:5 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (kon.)
Detroit – Dallas 4:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 1:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Carolina Hurricanes
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
New York Islanders
Neděle 28.10.2018, 22:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (00:42:30)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Thomas Greiss (NYI): 38 zák., 1 gól, úsp. 97,4%
    2. Ryan Pulock (NYI): 1+0
    3. Sebastian Aho (CAR): 0+1

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Petr Mrázek (CAR): 18 zák., 2 góly, úsp. 90%

Je dobojováno, New York Islanders zabrali a porazili Carolinu 2:1 na jejím ledě. Svěřenci Roda Brind'Amoura sice hokejisty brooklynského celku přestříleli 39:20, výtečný výkon ale v brance Islanders podal Thomas Greiss. Německý gólman za svá záda pustil jen nechytatelnou střelu Teuva Teräväinena, který ve 22. minutě vyrovnával na 1:1, za Islanders se prosadil předtím Anders Lee a potom Ryan Puluck, jehož gól je tedy nakonec vítězný.

59:57
    Po nepřesné přihrávce Jordana Staala kotouč vyletěl z útočného pásma Hurricanes, je rozhodnuto!

59:42
    Po trmě-vrmě v prostoru mezi kruhy se kotouč dostal na hůl Justina Williamse, ten ale z pravé strany přestřelil.

59:18
    Po dalším zakázaném uvolnění v podání Islanders se hra vrací zpět před Thomase Greisse.

59:04
    Ryan Pulock vyhodil puk na zakázané uvolnění, do konce třetí třetiny už zbývá jen necelá minuta!

58:31
    Thomas Greiss teď po střele Faulka vůbec nevěděl, kde je puk, Pelech mu ale vypomohl a odpálil touš ze třetiny.

58:08
    Petr Mrázek upaluje na střídačku, Canes to zkusí v šesti!

57:27
    Jaccob Slavin se postupně prokousal až do mezikruží, tam jej ale o kotouč připravil Pelech a vyhodil černou pryž do bezpečí.

56:53
    Petr Mrázek pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma, Faulk už se pomalu chystá k návratu do hry.

56:38
    Brock Nelson po pravém křídle zavezl kotouč do útočného pásma, hosté o něj ale vzápětí zase přišli.

55:42
    Jordan Martinook na modré čáře donutil k chybě Nicka Leddyho, načež Canes vyhodili puk až ke Greissovi.

55:00
    Justin Faulk (CAR) půjde přesně pět minut před koncem třetí třetiny pykat na dvě minuty za podrážení.

54:07
    Sudí po souboji o puk v rohu kluziště ztratili černou pryž z dohledu, a tak přerušili hru – a před námi je další komerční přestávka.

52:21
    Po nepovedené rozehrávce Greisse se puk dostal na vrchol kruhů k Faulkovi, ten ale nedokázal usměrnit puk do poloodkryté hostující svatyně!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 22. T. Teräväinen (Aho, T. van Riemsdyk) – 4. Lee (Jo. Bailey, Leddy), 35. Pulock (Lee, Jo. Bailey)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Darling) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, T. van Riemsdyk, Pesce – Ferland, Aho, T. Teräväinen – Foegele, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – B. McGinn, N. Roy, Zykov.
    New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Pulock, Hickey, Mayfield, Pelech, Boychuk – Lee, B. Nelson, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Kühnhackl.

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Amell, Murchison