Burnley – Chelsea 0:4 (kon.) | Crystal Palace – Arsenal 2:2 (kon.) | Manchester Utd. – Everton 2:1 (kon.)
Crystal Palace FC
2:2 (1:0)
Arsenal FC
Neděle 28.10.2018, 14:30 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 10. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (16:35:32)

Fauly: 10:16

Dramatický zápas mezi Crystal Palace a Arsenalem se končí remízou 2:2. Utkání to bylo velice bojovné a už od začátku se schylovalo k překvapení, když v úvodu trefil Zaha tyč. Nakonec se domácí z první branky zápasu dočkali až v nastaveném čase prvního poločasu, z penalty se trefil Luka Milivojević. Arsenalu se poté povedl vstup do druhého poločasu. Nejprve se o vyrovnání postaral nádherným přímým kopem Granit Xhaka a o pět minut později poslal hosty do vedení gólem po rohovém kopu Pierre-Emerick Aubameyang. Jenže vedení hostům nevydrželo. Crystal Palace postupně získávalo převahu, která vyústila ve faul Xhaky na Zahu a penaltu, kterou Luka Milivojević znovu proměnil. Skóre 2:2 už vydrželo až do konce.

90+5

90+5
    Po centru Milivojeviče byl Tomkins v ofsajdu a více už se toho zřejmě dnes nestane.

90+4
    Matteo Guendouzi musel faulovat Meyera, jinak by pro hosty hrozily velké problémy. I za cenu žluté karty.

90+4
    Také se tak stalo, ale domácí to zvládli.

90+4
    Lucas Torreira je faulovaný ve středu hřiště. Arsenal je u míče a bude ho nakopávat nejspíš až do vápna soupeře.

90+3
    Ale teď se bude muset bránit, protože budou mít autové vhazování domácí.

90+3
    Milivojevič se dostal k míči a odkopl ho až k Lenovi. Arsenal je v nastavení zatím aktivnější.

90+2
    Xhaka to zkusil podle očekávání přímou střelou na bránu, tu ale o dobrých pár metrů přestřelil.

90+2
    Za míčem stojí Granit Xhaka, který už ze standardky dnes jeden gól dal.

90+1
    Torreira byl faulovaný a hosté mají šanci dostat se zpátky do vedení, protože mají k dispozici standardní situaci.

90+1
    Nakonec se tedy nastavují čtyři minuty!

90
    Arsenal se usadil na polovině soupeře a kombinuje. Zatím daleko od branky Crystal Palace.

90
    Tak uvidíme, kolik rozhodčí nastaví. Ale mohlo by to být až kolem pěti minut.

89
    Z levé strany centroval Xhaka a našel naběhnutého Ramseyho. Tomu ale těžká hlavička nevyšla. takže míč skončil až u Hennesseyho.

88
    Závěr plus nastavený čas bude ještě hodně zajímavý. Oba týmy nejsou spokojeny s remízou.

88
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Jason Puncheon.

Petr Sumbal

Branky: 45+1. Milivojević (pen.), 83. Milivojević (pen.) – 52. Xhaka, 56. Aubameyang

Karty:   8. J. Ayew (CRP) – 79. Lichtsteiner (ARS), 90+4. Guendouzi (ARS)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:16.
    Crystal Palace FC: Hennessey – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur (61. Meyer), Milivojević (C), Kouyaté (88. Puncheon) – Townsend, J. Ayew (64. Sörloth), Zaha.
    Náhradníci: Guaita – Schlupp, Kelly, Riedewald, Meyer, Puncheon, Sörloth.

Arsenal FC: Leno – Bellerín (46. Lichtsteiner), Mustafi, Holding, Xhaka – Torreira, Guendouzi, Iwobi, Özil (C) (68. Welbeck) – Aubameyang (78. Ramsey), A. Lacazette.
    Náhradníci: Čech – Papastathopoulos, Lichtsteiner, Smith-Rowe, Mchitarjan, Ramsey, Welbeck.