Benešov – Velvary 3:1 (kon.) | Zápy – Jirny 6:1 (kon.)
6:1 (2:0)
SK Viktorie Jirny
Neděle 28.10.2018, 14:30Česká fotbalová liga • 12. kolo

Přeju hezký zbytek svátečního dne a u dalších přenosů zase někdy naviděnou. (16:46:46)

Skončilo utkání Davida a Goliáše. Lídr České fotbalové soutěže ze Záp potvrdil svoji kvalitu, když na domácím hřišti deklasoval poslední Jirny 6:1. Demolici načali v úvodním poločase Hron s Matějkou. O kontaktní gól se v polovině druhého poločasu postaral z penalty Zoubek, ale to bylo vše, na co se hosté zmohli. Závěrečná dvacetiminutovka totiž byla zcela v režii Záp, které přidaly další čtyři branky. Úřadovala hlavně dvojice Matějka – Jelínek. Prvně jmenovaný dvěma přesnými hlavičkami zkompletoval hattrick, Jan Jelínek zase po svém příchodu na hrací plochu stihl vsítit dvě branky. Zápy tak po jasném vítězství potvrzují svoji dominanci v soutěži, svůj náskok před druhým Vltavínem navýšily už na osm bodů. To Jirny se dále krčí na úplném dně tabulky, jejich ztráta na Brozany činí pět bodů.

90
    SK Zápy právě vstřelily branku!

Další centr z pravé strany znamená šestý gól v síti hostů! Na balón si naskočil JAN JELÍNEK, gólman Kafka pouze bezmocně rozhodil rukama!

89
    Střídání v týmu SK Viktorie Jirny: ze hřiště odchází Zoubek, přichází Andrle.

88
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Matějka, přichází Doležal.

86

Demolice hostujících pokračuje! Na šestnátce se ve vápně uvolnil JAN JELÍNEK, který střelou na bližší tyč zvyšuje vedení domácích už na 5:1!

84

Je rozhodnuto! Do centru z pravé strany se opět položil TOMÁŠ MATĚJKA, jenž přesnou hlavičkou kompletuje hattrick! Skvělé představení tohoto útočníka!

83
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Jelínek, přichází Růžek.

82
    Faul hostujícího Kozla na polovině hřiště. Další šance domácích k ohrožení branky.

81
    Přihrávka za obranu přišla příliš pozdě. Snaha hostů končí ofsajdem.

80
    Další velká šance domácích! Ti ale ani nadvakrát nedokázali prostřelit skvělého Kafku!

79
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Hakl, přichází Jukl.

78
    Nebezpečná situace! Velmi pomalá malá domů nadělala brankáři Kafkovi velké potíže, na poslední chvíli však balón před dotírajícícm útočníkem stihl odkopnout.

77
    Nestalo se. Centr zpacifikovala obrana, u balónu opět domácí.

76
    Útočný faul domácích. Jirny tak budou mít šanci zahrozit z přímého kopu.

75
    Druhý Matějkův zásah zřejmě rozhoduje o osudu dnešního utkání, Jirny se stále trápí v rozehrávce a na nějaký zvrat to nevypadá.

73

Tentokrát už to ale vyšlo! Přetažený centr Nováka přeletěl hostujícího brankáře a TOMÁŠ MATĚJKA už neměl problém poslat hlavičku do branky! Zápy si berou zpět dvoubrankové vedení!

72
    Na centr Nováka si nejvýše naskočil kapitán Jelínek, mířil ale těsně vedle!

71
    Rohový kop opět odvrácen hostující obranou.

70
    Na vývoji hry se ale nic nezměnilo, na balónu po většinu času stále hráčí domácích.

69
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Hašek, přichází Novák.

67
    SK Viktorie Jirny právě vstřelily branku!

K penaltě se postavil DAVID ZOUBEK a střelou do protipohybu gólmana dramatizuje dnešní utkání!

66
    Komplikace pro domácí! Jeden z obránců ve vápně stáhl pronikajícího útočníka a rozhdočí Láfek nařizuje penaltu!

65
    Hra je teď plná nepřesností, což vyhovuje spíše domácím hráčům, kteří jsou minutu od minuty blíže třem bodům.

64
    Štěstí teď vyzkoušel Hašek, jehož střela z dálky skončila vysoko nad brankou.

63
    Přetažený rohový kop končí v zámezí. Zpět do hry uvede balón Kafka.

62
    Hostující obránce si nyní neporadil s balónem a věnoval tak domácím další roh.

61
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Tokar, přichází Stockner.

60
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Jelínek J..

59
    To však nemělo dlouhého trvání, balón už opět kontrolují domácí.

58
    Jirny se po delší pauze dokázali dostat alespoň na soupeřovu polovinu.

57
    Odkop hostujícího brankáře končí opět na kopačkách domácích, ty jsou v dnešním zápase všude.

56
    Matějka se za vápnem obtočil s balónem a technickou střelu mířil k pravé tyči. Bohužel pro domácí těsně minul.

55
    Nebezpečný centr odvrátil hostující obránce do autu.

54
    Zápy v poklidu kombinují, hostům se stále nedaří zachytit rozehrávku.

53
    Po dlouhé době měli Jirny možnost pokusit se o nějakou konstruktivní rozehrávku. Vše ale skončilo nepřesnou přihrávkou a hrát tak budou opět domácí.

52
    Střela Matějky zamířila nad branku.

51
    Zápy nadále drží balón na svých kopačkách a snaží se o pojistku v podobě třetí branky.

50
    Střela z otočky v podání Matějky končí v rukavicích Kafky, domácí útočník si tak na druhý gól v utkání zatím bude muset počkat.

49
    Centr z rohového kopu schoval do koše brankář Kafka.

48
    Další zblokovaný centr Hakla, roh pro domácí.

47
    Z pravé strany vyslal centr do vápna Hakl, nenašel však žádného ze spoluhráčů.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:30.

Skončil první poločas utkání, který zatím potvrzuje papírové předpoklady. Lídr soutěže se od začátku zápasu pustil do útočení, které přineslo ovoce ve 29. minutě v podobě gólu Hrona. Uklidnění do řad domácích přidal o devět minut později Matějka. Vypadá to, že o vítězi je již rozhodnuto, Jirny mají problém se vůbec dostat na polovinu soupeře.

45

45
    Rozhodčí Lafek ukončuje první poločas bez jediné nastavené minuty.

44
    Zblokovaný centr znamená rohový kop pro Jirny.

43
    Gólman Frydrych si s odkopem dává pořádně načas.

42
    Ofsajd, ve kterém se ocitl hráč hostí.

41
    Dlouhý aut znamenal skrumáž v domácím vápně, vše nakonec vyřešil obránce dlouhým odkopem do autu.

40
    Gól Matějky ještě více uklidnil skvěle hrající Zápy. Jirny celý poločas prakticky jen brání.

38

Po kombinaci se k balónu dostal TOMÁŠ MATĚJKA, který s předhledem přehodil vyběhnuvšího Kafku a zvyšuje vedení domácích na 2:0!

37
    Střídání v týmu SK Viktorie Jirny: ze hřiště odchází Kočí, přichází Holík.

36
    Útočný faul domácích. Jirny teď budou mít čas si na chvíli oddechnout.

35
    Rohový kop vyboxoval Kafka do bezpečí.

34
    Další obrovská šance domácích! Střelu Matějky zblokoval jeden z obránců, dorážka Jelínka zase byla z ofsajdu!

33
    Do rozehrávky se zapojí i domácí brankář Frydrych.

32
    Nepřesná přihrávka končí v zámezí. Odkop od brány provede Kafka.

31
    Zápy se nespokojí s jednobrankovým vedením, nadále se hrnou do útočení.

29

Po pravé straně pronikl Hakl, do jehož centru se položil VOJTĚCH HRON, jenž překonal Kafku a posílá domácí do zaslouženého vedení!

28
    Útočník domácích se nyní pokusil o akrobatické zakončení nůžkami, balón ale netrefil.

27
    Další rohový kop domácích, který je opět odvrácen obranou.

26
    Po faulu hostujícího hráče rozehrají Zápy přímý kop z poloviny hřiště.

25
    Druhý rohový kop v krátkém sledu. Domácí se dostali do zakončení, avšak střela skončila vedle branky.

24
    Rohový kop domácích odvrátil jeden ze stoperů.

23
    Žlutou kartu dostává Skuhravý (SK Viktorie Jirny).

22
    Střídání v týmu SK Viktorie Jirny: ze hřiště odchází Borek, přichází Paizullaev.

21
    Domácí se teď dožadovali penalty, rozhodčí zůstal klidný.

20
    Odražený balón se odrazil do nebezpečného prostoru. Menší skrumáž končí ofsajdem domácích.

19
    Rohový kop domácích.

18
    Špatnou rozehrávku mohl potrestat Svoboda, přihrávka do prostoru se mu však vůbec nevydařila.

17
    Na balónu opět Zápy, obrana hostů nadále odolává.

16
    Svoboda připravil pro Matějku skvělý centr, útočník ale netrefil míč ideálně a střela tak končí těsně vedle!

15
    V akci opět Pávek. Tentokráte od balónu odstavil Stocknera.

14
    Nebezpečný brejk hostů na poslední chvíli zastavil Pávek, míč končí v rukavicích Frydrycha.

13
    Nevytěží, přišel útočný faul. Balón do hry tak opět pošle Frydrych.

12
    Rohový kop pro Jirny, vytěží z toho hosté úvodní branku?

11
    Zápy se teď dožadovaly rohu. Marně, odkopávat od brány bude Kafka.

10
    Výborně se po lajně prodal hostující kapitán Pokorný, jeho snaha ale nakonec přišla vniveč.

9
    První náznak šance hostujících, centrovaný balón ale odvrátil jeden ze stoperů.

8
    Zápy jsou neustále na balónu, hosté při zisku míče okamžitě odkopávají do bezpečí.

7
    Svoboda při snaze zpracovat balón zahrál rukou, přímý kop pro Jirny.

6
    Přímý kop z rohu vápna vyboxoval Kafka k Jablonskému, jehož střela šla vysoko nad.

5
    Jeden z domácích se dopustil faulu na brankáře, ten nyní bude odkopávat.

4
    Jasně aktivnějším týmem jsou domácí, Jirny se soustředí spíše na obranu.

3
    V dnešním utkání bude nebezpečná jakákoliv střela, terén je totiž značně podmáčený.

2
    Hned v úvodu vyzkoušel pozornost brankáře Hron, Kafka balón vyrazil na roh.

1

SK Zápy: Frydrych – Hašek, Duben, Pávek, Jablonský, Hakl, Eliáš, Jelínek M. (K), Hron, Svoboda, Matějka
    Náhradníci: Doležal I., Růžek, Jelínek J., Jukl, Doležal M., Novák, Putz

SK Viktorie Jirny: Kafka – Jeníček, Borek, Stöckner, Kozel, Pokorný (K), Held, Tokar, Skuhravý, Kočí, Zoubek
    Náhradníci: Kundrát, Kupriianov, Holík, Andrle, Paizullaev, Stockner

Rozhodčí: Lafek – Hádek, Cichra

SK Viktorie Jirny zatím vůbec nenavazují na předešlé tři skvělé sezóny, ve kterých dvakrát slavily titul a jednou skončily na šestém místě. V letošním roce se jirenští fotbalisté krčí na samém chvostu ČFL. Za 13 kol si připsali pouze 4 výhry(dvě po penaltách) a devět proher. Ani forma z minulé doby nenapovídá o nějakém vzestupu,, z posledních pěti zápasů totiž Jirny zvítězili pouze jednou, a to až po penaltách. Jirny selhávají hlavně v útočné fázi, vždyť vstřelili pouhých osm branek, přičemž o pozici nejlepšího střelce týmu se dělí Klein s Kozlem s žalostnými dvěma zásahy.

SK Zápy se nacházejí na úplném vrcholu soutěže, ačkoli mají o zápas méně, než jejich nejbližší pronásledovatelé. Fotbalisté ze středu Čech nastřádali v dosavadních třinácti zápasech 32 bodů za 10 výher, 1 výhru po penaltovém rozstřelu a dvě prohry. Formu mají Zápy poměrně slušnou, v posledních pěti utkáních nestačili pouze na Velvary. Nejlepším střelcem klubu je aktuálně Jan Jelínek se šesti góly.

Krásné sváteční odpoledne všem fanouškům fotbalu! Dnes nás čeká v rámci 14. kola České fotbalové soutěže středočeské derby, ve kterém lídr soutěže Zápy vyzvou na domácím hřišti poslední Jirny. Utkáním vás bude provázet Milan Huppert.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Milan Huppert

Hledáme zpravodaje pro tým SK Zápy. Více informací zde.

Branky: 29. Hron, 38. Matějka, 73. Matějka, 84. Matějka, 86. Jelínek, 90. Jelínek – 67. Zoubek (pen.)

Karty:   23. Skuhravý (JIR)

SK Zápy: Frydrych – Hašek (69. Novák), Duben, Pávek, Jablonský, Hakl (79. Jukl), Eliáš, Jelínek M. (K) (83. Růžek), Hron, Svoboda (60. Jelínek J.), Matějka (88. Doležal M.)

SK Viktorie Jirny: Kafka – Jeníček, Borek (22. Paizullaev), Stöckner, Kozel, Pokorný (K), Held, Tokar (61. Stockner), Skuhravý, Kočí (37. Holík), Zoubek (89. Andrle)