Třinec – Zlín 1:2 (2:4 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 5:0 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:0 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 28.10.2018, 16:20 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Kometa dnes v DRFG areně hostí poslední Chomutov, který v minulém kole překvapil a vyhrál v Olomouci 3:2. Kometa své utkání předehrála ve středu proti Zlínu a vyhrála stejným rozdílem. Jen tedy v nájezdech. Dnes na ni čeká Chomutov, který doma nedokázala rok a půl porazit.

Chomutov po nevydařeném vstupu do nové sezóny stále hledá ten správný recept na úspěch, po 13 odehraných kolech se zatím musí spokojit s devíti body a poslední 14. příčkou v tabulce. Piráti letos nechali ze svého stadionu odjet s prázdnou zlínské Berany a Mladou Boleslav, v pátek se jim v Olomouci po delším čekání podařilo vybojovat i první venkovní body. Severočeši si utkání na Hané skvěle rozehráli už v první třetině, po níž odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem. Kohouti se sice v průběhu zápasu dotáhli na dostřel jedné branky, hráči Chomutova si ale těsné vedení pohlídali a připsali si tak první výhru na soupeřově kluzišti.

Dosavadní výsledky Kometě vynesly 22 bodů a umístění na průběžné šesté pozici. Bodové rozdíly mezi týmy však nejsou příliš vysoké a jakýkoliv výsledek tak může pořádně zahýbat s tabulkou. Na pátý Liberec, stejně tak jako na čtvrtou Plzeň, musejí Brněnští dotahovat dva body. Z druhé strany tabulky naopak brněnskému celku šlape na paty Olomouc a Vítkovice, bodově dorovnat se může také Třinec nebo Zlín. Napínavě vypadá souboj o čelo tabulky, jelikož všechny týmy umístěné na medailových pozicích (Sparta, Mountfield HK a Litvínov) mají shodný počet bodů.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Langhamer) – Mikuš, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), L. Horký – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, Köhler – Süss.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Flemming, Valach – Tomica (C), V. Růžička (A), Duda – Sklenář, Klhůfek, T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Huml (A), J. Havel.

Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Ondráček, Špůr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rozhodčí jsou na ledě, pozvolna se na něj dostávají i hráči, za pár chvil sváteční duel odstartuje.

Úvodnímu buly bude předcházet slavnostní ceremoniál, nejprve dostane legendární trenér Komety Vladimír Kříž dres s číslem 50. Tolik let působí v organizaci Komety. Dres mu předávají jeho někdejší svěřenci Kamil Brabenec s Pavlem Zubíčkem.

Následně uslyšíme hymnu Česka a Slovenska.

Vše je připraveno, slušně zaplněná hala se těší na tento sváteční duel.

00:01

00:17
    Hosté se ihned dostali po buly před Vejmelku, který ale kotouč zastavil a rozjel akci, ve které byl Mueller se Zaťovičem. Brejková situace končí nepřesnou přihrávkou amerického hokejisty.

01:17
    Svižné tempo pokračuje akcí Tomáše Svobody. Toho naremploval na mantinel jeho bývalý spoluhráč Gulaši a nepustil ho do hry.

01:49
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Stránský – 2 min., podrážení).

01:49
    Kolem celé brány se obtočil v plné rychlosti Jan Hruška, Lukeš jeho pokus chytil, poté byl jeden z brněnských hráčů podražen u mantinelu a je z toho přesilovka pro Brno.

02:31
    První minuta přesilovky je téměř fuč, hosté zatím chytají všechny přihrávky ve své obranné zóně. Mrázek navíc vyhazuje přes všechny čáry.

03:42
    V závěru přesilovky pálil mladý útočník Plášek, jeho pokus tečoval šikovně Köhler, ale kotouč končí těsně vedle. Poté si ještě Brňané vytvořili závar před Lukešovou bránou, ale nic z toho nebylo.

04:26
    Piráti pro jistotu vyhodili puk přes všechny čáry. Byli pod tlakem a potřebují chvíli oddechnout.

04:56
    Radim Zohorna zkusil střelu z mezikruží, Lukeš ji dobře viděl a ramenem odrazil nad bránu.

05:24
    Dobrá šance také pro hosty. K odraženému puku se dostal Klhůfek a Vejmelka musel situaci nadvakrát řešit.

06:11
    Gulaši rozehrál puk středem hřiště, jenže byl tečován na chomutovskou střídačku a je tu první komerční přestávka.

06:35
    Mallet zavezl kotouč do pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho formace. Chomutov může v klidu rozehrát.

06:59
    K puku se poté ale dostala Kometa a je tu další prušení. Tentokrát icing v podání Brna.

07:19
    Radim Zohorna to vzal na sebe, prakticky od poloviny hřiště se rozjel na Lukešovu bránu, obtočil se a chtěl zakončovat bekhendem. Což o to, pokus slušný, ale nezamířil do správných míst.

08:21
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení. Po rychlém kontru předal Holík puk na pravou stranu hřiště, tam byl připravený americký bombardér PETER MUELLER, který si najel na pravý kruh a parádní střelou do šibenice nedal Lukešovi žádnou šanci. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.
    08:21 Peter MUELLER - 1:0

09:13
    Následovala další rychlá akce, tentokrát třetí lajny. Plášek dvěmi pokusy zaměstnal Lukeše, který jeho pokusům odolal, ale touš neudržel ve výstroji. Poté se k němu dostal Mallet, ale ani on v jasné tutovce sám před bránou nezakončil přesně.

10:38
    Kometu gól uklidnil a i nadále dominuje. Měla další dobré gólovky, ale zatím se Lukeš vyznamenává.

11:49
    První formace zcela paralizovala obranu Chomutova a dobrou minutu se museli hosté bránit. Zaťovič pálil z úhlu, z mezikruží se tlačil ke střele Mueller, bez gólového efektu.

12:37
    V útoku po delší době také Chomutov, byl to Huml, který se dral do zakončení. Nakonec i vystřelil, ale nepřesně.

13:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min. hákování).

13:24
    Na vyloučené máme 1:1. Tentokrát mají Piráti výhodu jednoho muže.

13:58
    Slušný závar hostů. Obránce Knot napřáhl od modré čáry, před Vejmelkou bylo poměrně husto, ale gólman Komety si našel místečko ve výhledu a puk nakonec ukryl do lapačky.

14:42
    Diváci tentokrát tleskají rozhodčímu, který píská ofsajd hostů. Předtím však dle jejich mínění dva přehlédl.

15:00
    Vyloučení Malleta se blíží ke konci, v závěru početní výhody střílel Jank, ale zlomil hokejku. Pak ještě Vejmelka musel zasahovat vyrážečkou do ochranné sítě.

15:26
    Kometa je kompletní, avšak po buly se dostal ke střele Huml, ale opět Karel Vejmelka zasáhl jistě.

16:27
    Na ledě je rušno, protože zase úřaduje první brněnská formace. Nejprve chtěl překvapit Lukeše střelou pod víko Zaťovič, posléze si najel mezi kruhy Mueller a dvakrát chomutovský brankář vytáhl parádní zákrok.

17:14
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Duda – 2 min., krosček).

17:23
    Puk vypadl do hlediště, Kometa musí začít bojovat o pásmo ze středu hřiště.

18:00
    Hosté zatím oslabení zvládají, sami se málem dostal do brejku.

18:27
    To že má Mueller parádní střelu, to se obecně ví. Nyní to prokázal na levé straně kruhu. Dostal přesný pas od Holíka a jeho pumelice z voleje pořádně protáhla Lukeše. Ten zase podržel hosty skvělým zákrokem betony.

19:23
    Brňané zvyšují své vedení. Po skončení přesilovky si domácí zachovali puk v útočném pásmu a tlak pokračoval. Obránce JAN ŠTENCEL si najel těsně před bránu a z poměrně těžkého úhlu trefil jedinou skulinku v levém horním růžku Lukešovy svatyně. Asistence: Bedřich Köhler, Jan Hruška.
    19:23 Jan ŠTENCEL - 2:0

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu, která jasně patřila Kometě. V 9. minutě našlápl po pravé straně Mueller a vymetl pavučiny v chomutovské bráně. Tlak Komety pokračoval dál, Mallet ale nedokázal dopravit puk za záda hostujícího gólmana. Povedlo se to až v závěru třetiny. Obránce Štencel si najel na růžek pravého kruhu a z prakticky nulového úhlu trefil šibenici Lukeše.

Další třetina začne přibližně v 17:15.

Střely na bránu: 10:4.

Hráči se vrací na led, druhá třetina za pár chvil odstartuje.

20:01

20:25
    Jdeme na to, Kometě se v poslední době druhé třetiny moc nedaří, tak uvidíme, co dnes.

20:55
    Tak tentokrát to vypadá, že žádné komplikace Kometě nehrozí. Třetinu sice zahájil akcí Radek Duda, ale ke střele se nedostal. Domácí poté vyprodukovali rychlou akci, kterou zakončil po přesném pasu mezi kruhy bek ONDŘEJ NĚMEC. Perfektní práci odvedl znovu americký hokejista Mueller, který měl oči nahoře a Němce krásně našel. Tomu stačilo jen přesně trefit prostor mezi Lukešovými betony. Asistence: Peter Mueller a Petr Holík.
    20:55 Ondřej NĚMEC - 3:0

20:55
    Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Štěpán Lukeš, přichází Aleš Stezka.

22:06
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Bartejs – 2 min., nedovolené bránění).

22:36
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Stanislav Dietz – 2 min., podrážení).

22:36
    Přesilovka hostů dlouho netrvala, hraje se 4/4. Navíc po gólu Němce se kouč Růžička rozhodl pro změnu brankářů. Lukeše nahradil mladík Stezka.

23:40
    Stezka si připisuje první zákrok, o jeho bdělost se postaral Karel Plášek. Poté zkusil své štěstí Stránský, Karel Vejmelka byl rovněž připraven.

24:06
    Icing Komety, to už v čase, kdy jsou svěřenci Libora Zábranského v plném počtu.

24:35
    Puk po střele Kašpara končí někde v publiku, za vteřinu se bude hrát v pěti na obou stranách.

24:45
    Ofsajd Komety, oba celky mohou vystřídat a srovnat své řady.

25:38
    Mueller si protáhl střídání a pozlobil hostující obranu. Bekhendem hledal na pravém křídlě rozjetého Holíka, ten se ale nakonec k zakončení nedostal.

26:26
    Dietzova střela od modré sražená, toho využil útočník Dočekal, jenž se rozjel v plné rychlosti na Stezkovu bránu. Hostující náhradník ale předvedl jistý zákrok. I Lukeš dnes nechytal vůbec špatně, za góly nemohl. Kouč Růžička se rozhodl pro změnu a od 21. minutě chytá chomutovská dvojka.

26:37
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Duda – 2 min., vysoká hůl).

26:47
    "Oblíbenec" zdejšího publika Radek Duda si tradičně v Brně užívá bouřlivou atmosféru a nyní si vyslechl pár jaderných výrazů na svou osobu. Vše pozoruje z trestné lavice, Kometa zahujuje třetí početní výhodu.

28:30
    Kometa si vytvořila solidní zámek před Stezkovou bránou, tradiční ostřelovač Mueller vyslal zhruba tři střely, ale gólman hostů si jej vychutnal. Chomutov přežil oslabení bez starostí.

29:21
    To už bylo skončení přesilovky. Hruška s Malletem se ocitli sami před brankářem. Především kanadský hokejista to udělal ukázkově. Projel se kolem celé brány a snažil se zakončit jako Robert Reichel v dobách své největší slávy. Chyběl malinký kousíček, Stezka ucpal v poslední moment pravou tyč.

29:38
    Duda je zpět na hřišti. Kometa však pokračuje v aktivitě.

30:04
    Po delší době velká šance Chomutova. Tomáš Svoboda si najel před bránu, kde byl sám, ale puk mezi betony Karla Vejmelky nepropasíroval. Navíc byl seknutý Čermákem.

30:04
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., sekání).

30:50
    Jsme v polovině utkání a je celkem očividné, že je to duel Petera Muellera. Ten je prakticky u všeho. Chodí na oslabení, přesilovky, dokáže vybojovat u puky v obranném pásmu.

31:48
    Hosté v přesilovce nic moc nevymysleli, Čermák je zpět na ploše.

32:06
    Ještě je tu střela Sklenáře, který zkusil pokus zápěstím. Jenže rána byla sražená do ochranné sítě a hra je přerušena.

32:38
    Špatná rozehrávka Brňanů, píská se zakázané uvolnění. Chomutov se tak může usadit v pásmu.

32:55
    A opět Mueller. Ten dokázal odzbrojit obránce Janka a ještě z jedničky našel Holíka. Jeho střelu Stezka kryje do výstroje.

33:21
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Bohumil Jank – 2 min., nedovolené bránění).

33:55
    První minuta přesilovky je fuč. Ale znovu musel Stezka krýt některé z pokusů. Dobře pálil Hruška a také Mallet, této dvojici to dnes slušně jde. Stav se však nemění.

34:49
    Střela Zaťoviče a také Muellera končí mimo tři tyče, končí přesilovka Komety.

35:38
    Hraje se v pěti, Vejmelka kryje dobrý pokus Tomáše Svobody ihned po vhazování.

35:57
    Tvrdá jedovka slovenského beka Valacha končí na pravém betonu Vejmelky.. Ten toho sice moc neviděl, ale domácí teď podržel.

37:33
    Chomutovská první lajna si na delší dobu dala dostaveníčko před Vejmelkou, ale žádná větší šance nepřišla.

38:05
    Stezka kryje pokus Dočekala, ale nebylo to nic vážného. Buly po pravici hostujícího gólmana.

38:45
    Největší šance hostů v celém utkání. Růžička zachytil kotouč na modré čáře a pádil sám na Vejmelku. Ten jeho nájezd vychytal betony. Jednoznačně největší možnost Pirátů v tomto utkání.

39:06
    Piráti právě vstřelili branku!
    Druhý pokus už hostujícímu hráči vyšel. VLADIMÍR RŮŽIČKA dostal ideální přihrávku před bránu, kde stál na správné místě a poslal ránu Vejmelkovi přímo do šibenice. Asistence: Stanislav Dietz.
    39:06 Vladimír RŮŽIČKA - 3:1

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Střely na bránu: 16:11 (10:4, 6:7).

Máme za sebou druhou třetinu, která nabídla po jedné brance na každé straně. Hned v úvodu třetiny se prosadil z mezikruží obránce Němec. Poté Kometa dál tlačila, ale své šance neproměnila. Chomutov se osmělil až v samotném závěru, nejprve Růžička neproměnil nájezd, o pár vteřin později se ale už zkušený střelec prosadil a vykřesal hostům naději.

Druhá pauze je u konce, jdeme do třetí části hry, ve které bude Kometa hájit dvoubrankový náskok.

40:01

40:18
    Sehraná dvojice Holík – Mueller znovu v akci. Tentokrát druhý jmenovaný těsně nedosáhl na jeho nabídku.

40:34
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tomáš Svoboda – 2+ 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

41:18
    Přesilovku Komety zahájila střela Muellera, ta šla však hodně vysoko.

41:22
    Následně ten stejný hráč pálil do Stezky.

41:27
    Po vyhraném buly mířil z pravého kruhu obránce Ondřej Němec, ale znovu Stezka v akci. Výborně si vyjel z brány a zmenšil úhel.

42:28
    První lajna Komety opět v akci. Na ledě byla vlastně celou přesilovku a znovu to byl Mueller, který dvakrát střílel na Stezku. Všechno velké šance, avšak bez gólového efektu.

42:52
    No a teď to byl pro změnu Karel Plášek, jehož střela z pravého kruhu končí ve výstroji gólmana hostů.

43:38
    Hruška se rozjel do útočné akce s Malletem. Několikrát si vyměnili puk a druhý jmenovaný nakonec vypálil z otočky. Pouze do obránců stojících před Stezkou.

43:51
    Hra přerušena pro icing Komety.

44:50
    Chomutovší se nadechovali k menšímu tlaku, žádné nebezpečí se před Vejmelkou nekoná.

45:12
    Hra přerušena pro vysokou hůl hostujícího hráče. Buly ve středu hřiště.

45:41
    Výtečný Stezka, který od nástupu do svého pracoviště předvádí jisté zákroky. Nyní předvedl semafor po střele Muellera. Koho jiného taky. Znovu byla na ledě první brněnská pětice a hned to bylo pro hosty nebezpečné.

45:59
    Vantuch zahrál úmyslný ofsajd, hra se stěhuje před hostující klec.

46:37
    Valachova nepřesná střela končí hodně mimo. Poté Kometa jen žabkou vyhazuje puk do středního pásma.

47:09
    Zohorna šel do brejku s Dočekalem, píská se však ofsajd a následuje komerční přestávka.

47:49
    Knotova střela byla o poznání nebezpečnější, Vejmelka ji vůbec neviděl, nakonec si volného puku všiml Štencel a poslal ho do bezpečí.

48:27
    Dnešní utkání sleduje 7221 diváků.

48:56
    Kometa pouze brání, hosté se snaží ještě dostat do hry, ale mnoho šancí nemají. Pouze dvanáct střel celkem a jedna v této třetině.

49:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Bedřich Köhler – 2 min., hákování).

50:00
    Deset minut před koncem třetí části hry je tu možnost pro hosty. Na trestné sedí Köhler.

50:26
    Obránce Malec odpaluje kotouč přes všechny čáry. Chomutov musí začít od svého brankáře.

51:25
    Jankova štiplavá střela vypadla před Vejmelku, který musel reagovat ještě na případnou dorážku. Přesilovka hostů nebyla vůbec špatná, ale už se chýlí ke svému konci.

51:57
    Gulaši přes celé hřiště vyhazuje kotouč, Kometa je v pěti a ihned zahrozila Holíkem, který ani nadvakrát nepřekonal Stezku.

52:52
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., krosček).

53:15
    Přesilovka také pro Kometu, která nemusí nikam pospíchat.

53:28
    Tvrdou bombu od modré vyslal obránce Němec a Stezka se už otáčel, kde má puk. Nakonec mezi betony.

53:59
    Kašparova táhlá střela do horní části brány končí těsně nad. Kometa je i nadále v tlaku.

54:52
    Piráti jsou v pěti, museli se celé dvě minuty bránit náporu Brna. Z tlaku sice přišlo několik střel, jenže Stezka odolal, mnohdy ani nemusel zasahovat.

55:05
    Tomáš Svoboda je zpět na ledě a ihned zaměstnal svého bývalého spoluhráče. Ten si připisuje další zákrok.

56:06
    Obrovská šance Martina Dočekala, který si nabruslil od modré čáry před Stezku, zkoušel ho obstřelit na zadní tyč, o kousek minul cíl.

57:27
    Blíží se závěr zápasu, Kometa stále kontroluje výsledek, byť se teď musí bránit. Hosté zkouší ještě závěrečný tlak.

58:35
    Zakázané uvolnění Chomutova, to už bude pro hosty hodně složité dotáhnout výsledek.

59:06
    Marjamäki měl na hokejce snížení. Dostal se na pravém kruhu do ideální palebné pozice, jenže v klíčový moment promáchl.

59:15
    Hosté to zkouší v šesti hráčích bez brankáře.

59:34
    Střelu Knota Vejmelka vůbec neviděl, skončila někde po tělem Malce.

Je dobojováno. Kometa o výsledku dnešního zápasu rozhodla v první třetině a na začátku druhého dějství. Vedla již 3:0 a od té doby prakticky výsledek kontrolovala. Sice dokázal snížit Vladimír Růžička, ale další gól už v Brně nepadl. Oba celky si vytvořila nějaké ty příležitosti, leč oba gólmani předváděli výborné výkony. Především Stezka pochytal několik tutovek modrobílého celku.

Hráči zápasu: Peter Mueller – Aleš Stezka.

Střely na bránu: 29:15 (10:4, 6:7, 13:4).

Tak tedy tři body pro Brno, vcelku zaslouženě. Chomutov bojoval, snahu nelze vytknout, ale vyslal pouze patnáct střel, což je prostě málo. Díky za pozornost a někdy zase u přenosu napočtenou. (18:47:12)

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 9. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 20. Štencel (Köhler, Hruška), 21. O. Němec (Mueller, P. Holík) – 40. V. Růžička (Dietz)

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (21. Stezka) – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Flemming, Valach – Tomica (C), V. Růžička (A), Duda – Sklenář, Klhůfek, T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Huml (A), J. Havel.

Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Ondráček, Špůr