Mladá Boleslav – Ostrava 5:2 (kon.) | Pardubice – Chodov 1:12 (kon.) | Bohemians – Vítkovice 7:8 (kon.)
Bulldogs – Znojmo 8:2 (kon.) | Otrokovice – Česká Lípa 2:5 (kon.) | Liberec – Střešovice 6:5 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 28.10.2018, 17:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování florbalové Tipsport Superligy! V dnešním 11.kole se představí domácí Mladá Boleslav, která vyzve rozjetou Ostravu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Mladá Boleslav se momentálně nachází na druhém místě tabulky. Na svém kontě mají za 10 utkání 23 bodů za sedm výher a výhru v prodloužení. Skóre mají dominantní 82:42. z posledních pěti utkání získali 12 bodů za čtyři remízy. Poslední utkání, které hráli proti Tatranu prohráli nečekaně 4:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu i celé ligy je s 48 body Jiří Curney.

FBC Ostrava se nachází na sedmém místě. Za 10 utkání získali 16 bodů za čtyři výhry a dvě výhry prodloužení. Skóre mají kladné 66:50. Z posledních pěti utkání získali 8 bodů za dvě výhry a výhru v prodloužení. Poslední tři utkání, které hráli proti Znojmu, České Lípě a Otrokovicím, zcela zaslouženě vyhráli a mají velice dobrou pozici do playoff. Nejproduktivnějším hráčem je s 23 body Michal Sládek.

Posledních pět vzájemných utkání:
    20.12.17 Mladá Boleslav-Ostrava 20 : 0
    02.12.17 Mladá Boleslav-Ostrava 17 : 2
    16.09.17 Ostrava-Mladá Boleslav 3 : 6
    19.03.17 Ostrava-Mladá Boleslav 2 : 14
    18.03.17 Ostrava-Mladá Boleslav 4 : 5

Technology Florbal MB: Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Kadlec, Höffer, Jelínek, Zakonov – Ekl, Tomáš Chroust, Bína – Tadeáš Chroust, Pluhař, Tokoš – Gruber, Curney, Tomašík – Natov.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klobučník (Laja) – Bauer, Jurdzin, Lipový, Moravčík, Posselt, Jiří Šebesta – Čonka-Skyba, Daniš, Eichner – Hrabal, Juhaňák, Kaloč – Křiva, Mendrek, Sládek – Šindler.

Rozhodčí: Jakub Nábělek a Radek Štengl.

00:01

00:01
    Úvodní buly tohoto utkání vyhrál domácí Jiří Curney.

00:29
    Ostrava má sice skvělou formu, jenže první půlminuta nám ukázala, že je čeká pořádná šichta.

01:30
    Mladá Boleslav hraje velice profesorsky. Téměř vůbec nepůjčili Ostravě balonek.

02:42
    Pokus Jana Natova od mantinelu byl zblokován. U míčku je Matyáš Šindler.

03:05
    Tomáš Novák opět drží míček před polovinou hřiště a hledá volné spoluhráče, kteří musí být neustále v pohybu. Jinak jsou domácí bez šance díky dobré obraně FBC.

03:41
    První domácí formace se neprosadila a tak jde spořádaně střídat. Na hřiště přichází další hvězdy Tomašík a Tokoš.

04:35
    Václav Jurzdin perfektně blokuje střelu Milana Tomašíka. Hostující celek může zaútočit.

05:08
    Hosté uplatňují podobnou taktiku jako domácí, tedy dlouhou kombinaci. Zatím ale vybojovali pouze rozehrávku od mantinelu.

06:10
    Třetí hostující formace si krásně poradila v obraně a nepřipustila, aby jako první inkasovala.

07:39
    Jakub Klobučník předvedl první úspěšný zákrok. Ostrava v útoku dlouho nezůstala, protože dobře zapracoval Filip Zakonov.

08:17
    Jakub Gruber hledal dlouhou přihrávkou Aleše Höffera, jenže to mu moc nevyšlo. V utkání nadále dominují obě obrany.

08:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MILAN TOMAŠÍK, který potrestal chybu Čonka-Skyby a Mladá Boleslav se ujímá vedení 1:0. Asistence: Jakub Gruber.
    08:50 Milan TOMAŠÍK - 1:0

09:10
    Marek Lipový se vydal do útoku. Zde míček ztratil a může poděkovat svému brankáři, který dokázal vychytat Pluhaře.

09:46
    Michal Sládek se nedokázal v útoku s Danišem prosadit a budou muset utíkat zpět do obranného bloku.

10:26
    Matyáš Šindler dostal před brankou přihrrávku od Sládka, jenže jeho pokus k levé tyči chytá Bauer.

11:15
    Ostrava se štěstím ubránila. Uvidíme, co si dokážou vytvořit, protože před napadajícími hráči to mají dost složité.

11:39
    Moje slova se potvrdila a domácí florbalisté jsou opět v držení balonku.

12:07
    Václav Jurdzin dobře zapracoval u mantinelu a vybojoval volný úder pro své barvy.

13:16
    Ostrava se opět ubránila. Tentokrát se Mladá Boleslav nedostala ani ke střele.

13:31
    Jan Natov se perfektně vrátil do obrany a pomohl mistrům k zisku míčku.

14:12
    Obrovská šance domácích! Jan Natov byl na levém křídle úplně volný. Jeho pokus šel dvacet nad led, jenže Jakub Klobučník předvedl úžasný zákrok!

14:47
    Filip Čonka-Skyba se dopustil další chyby v rozehrávce. Naštěstí byl blízko Jurdzin, který ho zachránil.

15:21
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JAKUB MENDREK, který dokázal po přihrávce aktivního Jurzdina překonat bezmocného Bauera. Asistence: Václav Jurdzin.
    15:21 Jakub MENDREK - 1:1

15:44
    Ostrava potvrzuje svou dobrou formu hraje s velkým favoritem tohoto utkání zatím vyrovnanou partii.

16:51
    Autorem branky je JAKUB BÍNA, který dostal parádní přihrávku od Curneyho. Bína poté neměl problém přesně vstřelit do odkryté brány. Asistence: Jiří Curney.
    16:51 Jakub BÍNA - 2:1

17:12
    Bývalý hráč Ostravy Jiří Curney opět demoluje další mužstvo. Tentokrát to, kde začínal svou extraligovou pouť.

18:02
    Ostrava se opět soustředí na svou obranu. Kdyby ne, tak by to nebylo jenom o jednu branku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Marek Lipový – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

19:58
    Ostravští florbalisté se po dalším zákroku Klobučníka ubránila do přestávky jdou s jednobrankovou ztrátou.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Mladou Boleslaví a Ostravou, která končí výhrou domácích 2:1. Jako první se dostali do vedení domácí po trefě Tomašíka, jenže v 16.minutě vyrovnal Mendrek. Domácí se dostali do vedení o minutu později, kdy se prosadil Bína. uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Střely v první třetině 15:4.

20:01

20:01
    Domácí budou hrát ještě minutu a půl v přesilové hře, tedy pokud ji nevyužijí.

20:20
    Do obrovské šance se dostal Tadeáš Chroust, jenže jeho pokus jde pouze do pravé nohy Klobučníka.

20:53
    Speciální formace domácích je zatím neúčinná. Jakub Mendrek z brejku vystřelil pouze do Bauera, stejně jako na druhé straně Tomašík do Klobučníka.

21:30
    Hosté v plném počtu. Ostrava ubránila první oslabení v tomto utkání a mají se rozhodně od čeho odrazit.

22:48
    Dominik Kaloč se zkoušel klasicky dostat od mantinelu ke střele, jenže jeho úmysl přečetl Tomáš Novák.

23:14
    Technologové mistrovsky kombinují a hledají volné prostory. Zatím tedy pouze kolem mantinelů.

23:38
    První domácí formace opět točí Ostravu na centrifuze. Ke kýžené brance to ale zatím nevede.

24:05
    Marek Lipový měl velké problémy v rozehrávce. Toho využil Jakub Gruber, který lehce získal pro své barvy míček.

24:57
    Patrik Posselt se provinil útočným faulem. Oba celky rychle střídají.

25:50
    Dominik Eichner dokázal na ose hřiště obelstít Curneyho. Ostrava šla do brejku, jenže pokus Křivy končí mimo hřiště.

26:51
    Jiří Bauer nepřesně přihrál a měl dost starostí, aby napravil svoji pošramocenou reputaci.

27:19
    Mladá Boleslav klasicky kombinuje na své útočné polovině a hledá volné mezery.

28:39
    Patrik Posselt zkusil vystřelit za polovinou hřiště, jenže jeho smělý pokus zastavil centr Milan Tomašík.

28:58
    Ostrava se v útoku moc dlouho neohřála a opět musí do obranného postavení. V posledních třech utkání hráli proti Znojmu, České Lípě a Otrokovicím. Ve všech utkání byli aktivnější, jenže dnes to je pro ně velká škola.

29:45
    Po pěkné akci hostů na jeden dotek zakončoval Michal Sládek, jenže jeho pokus z velké dálky zkušeně chytá Bauer.

30:00
    Po polovině utkání vedou domácí hráči 2:1, kteří kontrolují průběh utkání.

31:10
    V posledních minutách se nic moc vážnějšího neděje. Mladá Boleslav drží míček na své polovině.

32:48
    Zakonov zachránil domácí od obdržené branky, když doslova sebral míček z čepele Sládka.

33:17
    Domácí hráči si nedokážou vytvořit nějakou, která by vedla k jejich třetí brance.

34:26
    Faul Nováka a míček zůstává na čepelích hráčů ve žlutém.

35:00
    Zbývá posledních pět minut druhé třetiny a stále se jim nedaří odstřihnout soupeře na finální vedení.

36:30
    Útočným faulem se provinil domácí Martin Tokoš, který jen marně oživuje svou zaseklou kariéru.

37:42
    Bína si počkal na to, až vysoký míček spadne blíž k palubovce, a z voleje ho napálil na bránu. Klobučník vyráží.

38:24
    Druhá třetina se chýlí ke konci a domácí stále vedou jen o jednu branku.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Mendrek se řítil sám na Bauera, ten se proti jeho zakončení roztáhl a míček lapil.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu utkání mezi Mladou Boleslaví a Ostravou, která překvapivě nenabídla ani jednu branku. Celkově tedy domácí vedou stále 2:1 a ještě rozhodně nic nemají jisté. Jen si vzpomeňme na minulé utkání, kde proti Tatranu promrhali dvoubrankové vedení a v poslední minutě dostali branku na 4:3.

Střely ve druhé třetině 3:2.

40:01

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny v tomto utkání vyhrál hostující Jiří Juhaňák.

41:05
    Jiří Bauer se hanl do rychlého brejku. Zkoušel oslovit Daniše, jenže jeho přihrávka byla nepřesná.

41:35
    Mladá Boleslav po dlouhé době opět kombinuje. Útočná fáze hry se jím v posledních dvou zápasech lehce zasekla.

42:06
    V souboji dvou Bauerů uspěl domácí brankář Lukáš, který zastavil střelu ostravského Jiřího.

43:27
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Dominik Eichner – 2 min., Nesportovní chování).

43:45
    Dominik Eichner si neodpustil na adresu rozhodčího poznámku a jde za svůj hřích pykat.

44:44
    Autorem branky je JAN JELÍNEK, který parádní střelou překonává Klobučníka. Curney přidává dnešní třetí asistenci. Asistence: Jiří Curney.
    44:44 Jan JELÍNEK - 3:1

45:39
    Lonští mistři kombinují na své polovině v pohodě čekají na chybu soupeře.

46:42
    Juhaňák ubránil Tokoše, ten se ale k míčku znovu rychle dostal.

47:37
    Autorem branky je JAKUB GRUBER, který perfektní ranou střílí branku na 4:1 a nejspíš rozhoduje. Asistence: Martin Tokoš.
    47:37 Jakub GRUBER - 4:1

48:58
    Domácí v poslední periodě nechávají hrát soupeře. O vítězství už jsou nejspíš přesvědčeni.

49:29
    Jakub Bína se hnal do rychlého brejku. Jeho zakončení je ovšem nepřesné. Klobučník nemusel zasahovat.

50:00
    Zbývá posledních deset minut utkání a domácí Mladá Boleslav kontroluje své tříbrankové vedení.

51:17
    Dnešní utkání sleduje 352 diváků.

52:47
    První hostující lajna je dnes velice dobře hlídaná a produktivní duo Daniš- Sládek je prakticky bez šancí.

53:30
    Stále stejný obrázek. Profesorský florbal domácích zatím stačí na většinu extraligových týmů.

54:14
    Patrik Posselt pěkně vyvezl míček za polovinu hřiště, kde vystřelil. Jakub Gruber byl ovšem na místě a ránu blokuje.

55:44
    Jan Daniš se v rohu mantinelu nedovoleně provinil a domácí dál pokračují v aktivitě.

56:02
    Jurdzinovo nahození zadělalo domácím na velké problémy. Naštěstí pro ně ovšem míček jen tak tak proskotačil kolem levé tyče Bauerovy brány.

56:28
    Klobučník opustil branku a hosté to zkusí se šesti hráči v poli.

57:17
    Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který v přečíslení dva na jednoho s Bínou vymotal bezmocného Šebestu. Asistence: Jakub Bína.
    57:17 Jiří CURNEY - 5:1

57:17
    Oddechový čas pro hosty.

57:37
    Hosté to stále zkouší v šesti. Mladá Boleslav však drží míček a Klobučník spěchá zpět do brány.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:29
    Jakub Klobučník parádně vychytal Tadeáše Chrousta a ihned peláší na střídačku.

59:00
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Tomáš Novák – 2 min., nadzvedání hokejky).

59:30
    Autorem branky je JAKUB MENDREK, který po parádní akci hostujícího celku snižuje na slušných 5:2. Otrava dnes odvedla velice poctivý výkon. Asistence: Michal Sládek.
    59:30 Jakub MENDREK - 5:2

Sledovali jsme utkání mezi Mladou Boleslaví a Ostravou, který končí výhrou domácích 5:2. Domácí hráli profesorský florbal, který zatím stačil. Ostrava srdnatě bojovala, jenže jejich kvalita ještě není stejná jako jejich dnešní soupeř. Hlavní hvězdou byl Jirka Curney, který zaznamenal tři body za branku a asistenci. Boleslav zůstává na druhé příčce, Ostrava zůstane sedmá.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:48:12)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 9. Tomašík (Gruber), 17. Bína (Curney), 45. Jelínek (Curney), 48. Gruber (Tokoš), 58. Curney (Bína) – 16. Mendrek (Jurdzin), 60. Mendrek (Sládek)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Kadlec, Höffer, Jelínek, Zakonov – Ekl, Tomáš Chroust, Bína – Tadeáš Chroust, Pluhař, Tokoš – Gruber, Curney, Tomašík – Natov.

Rozhodčí: Jakub Nábělek a Radek Štengl