Vladivostok – Kazaň 1:5 (kon.) | Barys – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Ufa – Viťaz 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jokerit – Čerepovec 3:2 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 1:3 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 0:7 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 28.10.2018, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (14:55:14)

Československá stopa v utkání

Vojtěch Mozík (Viťaz) – 2 střely na branku, 2 trestné minuty, čas na ledě: 20:04.
    Marek Hrivík (Viťaz) – 1 střela na branku, 8 vyhraných vhazování (50%), čas na ledě: 18:51.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 27 – 27.
    Zablokované střely: 11 – 12.
    Vyloučení: 3 – 5.
    Branky v přesilovce: 2 – 0.
    Hity: 8 – 14.

Salavat Julajev Ufa – HC Viťaz Moskevská oblast 2:1!
    Favorit zápasu se dnes pořádně nadřel, ale nutno říct, že měl dnes proti sobě velmi dobře připravený Viťaz Rozhodující branku si nakonec připsal ve 42. minutě v přesilové hře Joonas Kemppainen!

59:34
    Vojtěch Mozík prošel obranou Ufy jako nůž máslem, ale v klíčové chvíli mu kotouč utekl od hole. Juha Metsola jej však raději podržel, ještě jedno vhazování.

59:16
    Marek Hrivík prohrál vhazování, ale Philip Larsen vyhodil kotouč opět na icing, tentokrát daleko od prázdné branky Viťazu.

59:09
    Ve stejném čase přichází oddechový čas Viťazu.

59:09
    Philip Larsen kotouč vyhodil z vlastní modré a minul prázdnou branku jen o velmi malý kousek. Icing Ufy.

59:00
    Joni Ortio na střídačce. Začíná power – play Viťazu.

58:36
    Viťaz se pukem v útočné třetině, ale zatím bez střelby.

57:49
    Joni Ortio zatím zůstává v brance Viťazu. Power – play se zatím nekoná.

57:49
    Salavat Julajev Ufa si vyžádal oddechový čas. Vhazovat se bude před jejich brankou.

57:32
    Viťaz se ještě nadechl. Borna Rendulić střelou švihem na zadní tyč netrefil jen o kousek!

56:45
    Dlouho Ufa kombinovala v útočné třetině, až dostal krásnou přihrávku Vjačeslav Osnovin, ale z dobré pozice trefil jen Ortia!

55:43
    Philip Larsen hledal hokejku Teemu Hartikainena, který však nedokázal tečovat Poté pálil ještě jednou od modré Philip Larsen, tentokrát vedle branky.

Dnešní utkání sleduje v Ufa areně 7350 diváků.

54:58
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., nedovolené bránění).

54:31
    Neskutečně těžké je obrat první lajnu Ufy o kotouč a opět se to potvrdilo a mohl z toho těžit Teemu Hartikainen, který však svou ranou minul branku.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 33. Osnovin (Tkačov, Arzamascev), 42. Kemppainen (Omark, Hartikainen) – 36. Švec-Rogovoj (Kokarev, Stasenko)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Fedotov) – Larsen, Panin, Nazarevič, Koledov, Arzamascev, S. Těreščenko, Ar. Sergejev, A. Semjonov – Kemppainen, Hartikainen, Omark – Tkačov, Burdasov, Chochrjakov – Osnovin, Kugryšev, Lukin – V. Žarkov, Kadějkin, Fjodorov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Stasenko, Jevsejenkov, Katičev, Mozík, Voronkov, S. Romanov, Golovkov – Rendulić, Makejev, A. Nikulin – Hrivík, M. Aaltonen, A. Sjomin – Švec-Rogovoj, Stoljarov, Kokarev – Mojsejev, A. Lazarev, P. Černov.

Rozhodčí: Sergejev, Cyplakov – Andrejev, Osipov