Vladivostok – Kazaň 1:5 (kon.) | Barys – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Ufa – Viťaz 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jokerit – Čerepovec 3:2 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 1:3 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 0:7 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Spartak Moskva
Neděle 28.10.2018, 13:00 • KRK Uralec, Jekatěrinburg • KHL

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek svátečního neděle. Na počtenou! (15:21:56)

Zápas s velkým "Z" končí vítězstvím domácího Jekatěrinburgu v prodloužení. Moskvané si tak do tabulky připisují aspoň bod, za velmi bojovný výkon by si ale zasloužili klidně dva. Hokej se ale bohužel pro ně nehraje na umělecký dojem, ale na vstřelené branky.

Československá stopa
    Jakub KOVÁŘ (JEK) – 30 zákroků, 96,8% úsp.
    Robin HANZL (SPM) – 0+0, 2 střely, ice-time 18:38
    Julius HUDÁČEK (SPM) – 32 zákroků, 94,1% úsp.

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je konec, domácí si na své konto připisují vítězství s pořadovým číslem dvacet dva! ALEXEJ VASILEVSKIJ se teď řídil frází "když to nevyjde napoprvé, zkus to znovu" a z dorážky poslal pryž za naprosto bezmocného Julia Hudáčka. Spartak tahle porážka musí hodně mrzet... Asistence: Anatolij Golyšev.

61:51
    Nigel Dawes předal kotouč Jegorševovi, domácí publikum se dožaduje rozhodující "šajby". Avtomobilist je pevně usazen v útočném pásmu.

60:53
    Dan Sexton si teď obkroužil soupeřovu klec a zakončil, připravený Hudáček kotouč jen tak tak zvládl zastavit! K rozhodnutí nechybělo mnoho.

60:17
    První střelu prodloužení má na svědomí Maxim Gončarov, jehož projektil z mezikruží se od Kovářovy vyrážečky odrazil mimo tři tyče branky.

60:01

Neuvěřitelné utkání dnes sleduje Uralec aréna, kde za malou chvíli začne prodloužení. Střetnutí mezi Jekatěrinburgem a Spartakem Moskva bude napínavé až do konce, o vítězi rozhodne náhlá smrt. Nebo se snad dočkáme i nájezdu?

59:39
    Bělousovi to dnes prostě nevyjde! Útočník Jekatěrinburgu se pokusil rozhodnout jedovatou ranou z mezikruží, ani ta se ale s úspěchem nesetkala!

58:44
    Atmosféra v hale by se dala krájet. Oba fanouškovské tábory ženou své miláčky dopředu, přičemž více ze hry mají v závěru třetí třetiny hokejisté z Moskvy.

57:46
    Paré vyslal přihrávkou do útoku Bělousova, jehož následný slabší pokus z mezikruží pomalu ani nestojí za řeč. Hudáček jej s přehledem zastavil.

56:39
    Nigel Dawes si bere pryž na svou hůl a opět vyráží dopředu. Spartak se stahuje na svou půlku, Julius Hudáček už je v pohotovosti.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. S. Da Costa (Dawes, Golyšev), 63. Alexej Vasilevskij (Golyšev) – 37. Lisin (Nikoncev, Maxwell)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Gurkin, Mamkin, Jegoršev, Ljamin, Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Mišarin, Valitov – Dawes (A), Golyšev, S. Da Costa – Sexton, Bělousov, Paré – Gračov, Chripunov, Litovčenko – Obidin, Milovzorov, Rassejkin.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Kalinin (C), Gončarov, Grigorev, Kutějkin (A), Provolněv, Dyblenko, A. Osipov – Zubov (A), Filatov, Chochlačov – Daugavinš, Lisin, R. Hanzl – Karsums, Kosov, Maxwell – Nikoncev, Talalujev, Šaškov – Kruženkov.

Rozhodčí: Ansons, Kislov – Biťukov, Ponamarenko.

Diváci: 5 545