Tottenham – Manchester City 0:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
0:1 (0:1)
Manchester City
Pondělí 29.10.2018, 21:00 • Wembley Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 10. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 13:13. (22:54:25)

Je konec! Dnešní utkání nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se už v šesté minutě postaral hostující Rijád Mahríz. Ve druhém poločase jsme dlouho dobu sledovali celkem jednostrannou záležitost, Citizens totiž svého soupeře do ničeho nepouštěli. V koncovce utkání se Tottenham přeci jenom dostal do slušnějšího náporu, avšak ke kýžené vyrovnávací brance nedošlo. Nutno dodat, že hosté mohli dnešní utkání rozhodnout už před tímto náporem, avšak zbytečné překombinování akcí nepřineslo druhou branku. Jedno je jisté, Manchester City se vrací do čela Premier League, naopak Tottenham zůstane na pátém místě.

90+4

90+4
    De Bruyne chtěl u rohového praporku vybojovat rohový kop, což se nakonec nepodařilo.

90+4
    Žlutou kartu dostává Ben Davies (Tottenham Hotspur).

90+3
    Mendy se nyní značně rozčílil, zezadu ho zřejmě zpracovával Lamela. Vypjatá koncovka utkání, domácím na vyrovnání nezbývá už moc času.

90+2
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahríz, přichází Gabriel Jesus.

90+2
    Kompany nedokázal odehrát míč, k němu se tak dostal Alli, který nedokázal prostrčit balón na Kanea. Posléze ještě nad branku zamířil střídající Eriksen.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Dnešní utkání sleduje 56 854 diváků.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále usilují o vyrovnávací trefu. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem.

89
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Vincent Kompany.

87
    Přihrávka na dlouhou nohu nakonec přinesla zakončení v pádu, které obstaral Eriksen. Ederson neměl sebemenší potíže, vzápětí odkopl za středový kruh.

86
    Sterling nebyl na hranici pokutového území patřičně důrazný, následně měl plné ruce práce Walker, který nakonec neodstavil Kane od míče, což přineslo zablokovanou střelu od Lamely.

85
    Lloris se po delší prodlevě dostal k míči, který nekompromisně poslal na opačný pól hrací plochy, kde ho za sebe prodlužoval hostující Laporte.

84
    Eriksen se po svém příchodu na hrací plochu okamžitě ujal rozehrávky rohového kopu z levé strany. Jeho centr neměl potřebnou výšku, což hrálo do karet Stonesovi.

83
    Do konce zápasu skutečně nezbývá moc času, odhadem tak deset minutek. Zdá se, že domácí konečně ožili. Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý.