HC Litvínov – Slavia 2:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 5:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:0 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:1 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 0:1, 1:0 - N 1:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 01.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ve skupině C extraligy juniorů nás čeká souboj čtvrté Olomouce s šestou Jihlavou. V předchozích dvou kláním těchto celků se vždy radovali domácí – nejprve Olomouc porazila Jihlavu 4:1 a v dalším utkání to Dukla Kohoutům oplatila poměrem 6:3. Bude série vítězství domácích pokračovat i dnes v plecharéně?

Mladí Kohouti jsou po druhé třetině soutěže na čtvrtém místě se ziskem 26 bodů. V posledním zápase se jim podařilo udolat úřadujícího mistra Kometu Brno na nájezdy. Na třetí České Budějovice stále ztrácí 9 bodů, případná dnešní výhra by tak Olomouci výrazně pomohla při stíhání poslední postupové příčky do další fáze soutěže.

Situace jihlavských hokejistů je mnohem vážnější. Po 14 odehraných zápasech se nachází na posledním místě skupiny C se 17 body. V říjnu Jihlava zaznamenala pouze dvě výhry ze čtyř zápasů, když porazila brněnskou Kometu a právě Olomouc.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Horký, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Moravec, Chvátal, Smolko, Trávník, Zvěřina, Rašín, Mareš – Brož, Vala, Zadražil, Menšík, Kardoš, Čermák, Juda, Pigl, Barák

Rozhodčí: Kubíček – Novotný, Šimčík.

00:01

00:20
    Matiaško zavezl kotouč do útočného pásma.

01:00
    Brankář Dukly už musel dvakrát zasahovat, hra se nicméně přesunuje před Mokrého.

02:00
    Puk odskočil od brusle olomouckého obránce, ale hosté naštěstí nedokázali zpracovat.

02:40
    Mareš se vydal na útočný výlet, ale jeho střela mířila vysoko nad Mokrého lapačku. Hosté zůstávají v útočném pásmu.

02:59
    Chaloupek teď musel zasahovat proti střele Adam Rutara od modré čáry.

03:50
    Matiaško vybojoval puk v útočném pásmu, tuto výhodu se však nepodařilo domácím zužitkovat.

05:23
    Poprvé se přerušuje hra.

05:23
    Domácí si zahrají první přesilovku v utkání! Na trestnou lavici odjel David Moravec (JIH), jehož rozhodčí potrestal za držení protihráče.

06:12
    Hlaváčova střela končí v náručí Ondřeje Chaloupky.

07:00
    Po Hilšerově střele se puk pohyboval před Chaloupkou, olomouckým se však nepodařilo kotouč tečovat.

07:23
    Hosté hrají v plném počtu. Olomouc ve své přesilovce jihlavského gólmana nijak vážně neohrozila.

08:20
    Kaplan vybojoval puk ve středním pásmu a domácí mohou založit útok.

09:00
    Na druhé straně se dral dopředu Čermák. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

09:34
    Kohouti byli při svém snažení příliš horliví, odpískán ofsajd.

09:57
    Přichází trest pro domácí celek. Vyloučen byl obránce Adam Rutar (OLO) za hákování.

11:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají brankový účet utkání. Gól si připisuje TOMÁŠ VALA, jehož ostrá střela překonala brankáře Mokrého. Asistence: Patrik Rašín.

12:30
    Chaloupek teď měl problémy s pukem, který mu poskočil kolem lapačky, jihlavští obránci se ho však zmocnili dřív než hráči Olomouce.

13:50
    Olomouc drží puk v útočném pásmu, chybí však střely na bránu.

14:52
    Olomouc si zahraje v početní výhodě. 2minutový trest za sekání si odpyká Tomáš Zvěřina (JIH).

15:26
    Mladí Kohouti si teď nerozuměli při přechodu středního pásma, odpískán ofsajd.

16:00
    Matiaškova střela letěla nad svatyni Ondřeje Chlaoupka.

16:58
    Hosté hrají v plném počtu.

17:48
    Po chybě olomouckého útočníka mohl jít dopředu Mareš, ale byl obrán o puk dříve, než se dostal do nějaké šance.

18:50
    Hilšer nedokázal přejít před jihlavského obránce.

19:40
    Jihlava jde ještě v závěrečných vteřinách třetiny do útoku.

19:50
    Na druhé straně mohl ujet Handl, ale nedokázal dostihnout puk,

20:00

V úvodních minutách hry byli aktivnější domácí hráči, svou aktivitu však nedokázali přetavit v gólový zásah. Gól si naopak zapsala Dukla Jihlava, za kterou se v přesilové hře trefil David Moravec. Po vstřelené brance hosté ožili a měli daleko víc ze hry.

Druhá třetina začne přibližně v 18:13.

20:01

20:10
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Olomouc.

20:27
    Olomouc si na úvod druhé třetiny zahraje další přesilovku. Kapitán JIhlavy Vítězslav Brož (JIH) byl příliš horlivý v brankovišti soupeře a odsedí si trest za nedovolené bránění.

21:09
    Podlaha nabil na modré čáře čekajícímu Kalačovi, ale bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

22:06
    Z bezprostřední blízkosti to teď zkoušel jeden z olomouckých útočníků, ale Chaloupka byl pozorný.

22:40
    Hosté hrají v plném počtu, ani tuto přesilovku domácí nevyužili.

23:20
    Handlova střela se odrazila od brusle jihlavského obránce.

24:05
    Handlova střela se odrazila od plexiskla a zachytil ji jihlavský útočník. Mokrý však zasáhl v pravý čas. Hosté tak vybojovali alespoň vhazování v útočném pásmu.

24:36
    Trest za zásah do oblasti hlavy a krku si odpyká Josef Podlaha (OLO).

25:47
    Matiaško vyrazil do brejku, jihlavská obrana ho ale odzbrojila.

26:34
    Jihlava využívá svou druhou přesilovku v zápase. Útočnou akci Jihlavy založil Pigl a na jejím konci byl PATRIK RAŠÍN. Asistence: Marek Chvátal, Tomáš Pigl

27:42
    Další trest pro domácího hráče. Menším trestem byl potrestán útočník Michal Matiaško (OLO) za podrážení.

28:10
    Na Chaloupka ujížděl Handl, podařilo se mu položil jihlavského gólmana na led, ale nakonec minul bránu.

28:55
    Olomouci se podařilo dostat puk do útočného pásma.

29:15
    Jihlava si necelou půlminutu zahraje 5 na 3. David Kalač (OLO) si odpyká trest za napadení.

29:43
    Mokrému vypadl puk z lapačky, Jihlava je nadále v útočném pásmu.

29:46
    Olomouc hraje se čtyřmi bruslaři. Přesilovka Jihlavy potrvá ještě téměř minutu a půl.

30:40
    Domácí se osvobozují.

31:20
    Domácí jsou v plném počtu. Tyto dvě přesilové hry Jihlavě nevyšly.

31:42
    Hlaváč rozehrál pouze do jihlavského útočníka.

32:50
    Domácí Jihlavě nabízí další hru v početní výhodě. Na trestnou lavici odjíždí David Rosecký (OLO), jenž podrazil soupeře.

33:38
    Čermákova tvrdá střela od modré čáry přistála na bruslích olomouckého obránce.

34:53
    Ani tuto přesilovou hru Jihlava nevyužívá, domácí jsou opět v pěti.

35:02
    Mokrý teď vytasil ukázkový semafor.

36:50
    Kapitán hostů Vítězslav Brož si odpyká trest za pozdní dohrání.

37:43
    Puk skončil na střídačce hostů.

38:02
    Olomouci se tato přesilovka zatím vůbec nedaří, hraje se za bránou Filipa Mokrého.

38:55
    Vosátko lehkou střelou prověřil Chaloupkovu pozornost.

39:00
    Kapitán Jihlavy je zpátky na ledě.

39:45
    Čermák se vydal na útočný výlet, za modrou čárou byl však zneškodněn.

40:00

Ve druhé třetině domácí hřešili na velkou nedisciplinovanost. Ve 27. minutě dokázal využít další přesilovou hru jihlavských Patrik Rašín a zvýšil tak náskok Dukly na 0:2. Za Olomouc vážně zahrozil Tobiáš Handl, když ve vlastním oslabení ujížděl na Ondřeje Chaloupka, kterého si sice položil na led, ale v rozhodující chvíli mířil mimo.

Třetí třetina začne přibližně v 18:58.

40:01

40:35
    Puk poskakoval v útočném pásmu Kohoutů a domácí teď měli štěstí, že se k němu nedostal Vítězslav Brož, jenž stál opodál.

41:30
    Vosátko vezl puk do útočného pásma, jenže na modré čáře spadl.

41:47
    Na ledě zůstává ležet jeden olomouckých hráčů.

41:48
    Je to Robin Kaplan a za potlesku diváků se zvedá z ledu.

41:48
    Jihlavský obránce Valentýn Smolko (JIH) je vyloučen za nedovolené bránění.

42:15
    Olomouc rozestavěla přesilovkový zámek.

43:00
    Hlaváčovu střelu kryje jihlavský gólman. Bude se vhazovat po jeho levici.

43:12
    Chaloupek opět zasahuje.

43:37
    Jihlava vyhazuje.

44:01
    Hosté hrají v plném počtu, Smolko sprintuje na sřídačku.

44:38
    Menšík stál před Mokrým, ale nepodařilo se mu zachytit skákavou přihrávku.

44:49
    Proti pravidlům se provinil jihlavský útočník Patrik Čermák (JIH), který si jde sednout na trestnou lavici.

45:32
    V akci se ukázal Chaloupkův beton a o chvíli později také lapačka.

45:50
    Hlaváč nabil Podlahovi, ten však mířil mimo.

46:06
    Chaloupek si nyní musí připadat jako na střelnici. Tentokrát musel zasahovat proti střele Michala Matiaška.

46:42
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Těsně před vypršením trestu jihlavského hráče Olomouc využívá přesilovku. Autorem první branky domácích byl JOSEF PODLAHA. Asistence: Matúš Hlaváč.

47:30
    David Kalač se po odpískání dostal do pošťuchovanice s jihlavskými obránci, do které raději zasáhl rozhodčí.

48:24
    Další přesilová hra pro Jihlavu. Tobiáš Handl (OLO) byl potrestán 2minutovým trestem za držení hole.

49:56
    Kapitán Jihlavy Vítězslav Brož předvedl, jak tvrdou má ránu. Naštěstí pro domácí skončila na mantinelu.

50:25
    Handl je na ledě, Kohouti přečkali další oslabení.

51:30
    Jihlavskému obránci se podařilo vyhodit kotouč z vlastního obranného pásma jen za cenu pádu na led.

52:00
    Hilšer stál osamocený před jihlavskou bránu, s jeho střelou si však Chaloupek poradil.

52:21
    Vosátkova střela se odrazila od hráčů před jihlavskou bránou.

52:22
    Jihlava si bere oddechový čas.

52:50
    Brože trefila Handlova střela a jihlavský kapitán tak mohl jít dopředu. Nyní už jsou však u puku domácí.

53:18
    Juda to zkoušel z otočky. Neúspěšně.

53:40
    Menšík sice dostal pěknou přihrávku z obranného pásma, do útočného pásma ale vel příliš rychle.

55:06
    Kalač chtěl přihrávat Ministrovi, do jeho přihrávky však strčil hokejku jeden z jihlavských beků.

56:12
    Vhazovat se bude po levici olomouckého brankáře.

56:51
    Štefka teď tvrdě dohrál Moravce u mantinelu.

57:05
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky do obranného pásma Jihlavy.

58:01
    Kalač přihrál Vosátkovi, na kterého se slétli soupeřovi beci. Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:16
    Lukáš Mareš bodl protihráče špičkou hole a je poslán do šaten.

58:20
    Domácí to zkouší v se šesti bruslaři v poli.

59:20
    Podlahova střela orazítkovala mantinel za Chaloupkovou bránou.

59:53
    Na ledě zůstal ležet jeden z olomouckých útočníků. Rozhodčí vylučuje Vítězslava Brože (JIH) za hákování a Miroslav Juda (JIH) za napadení.

Ve třetí třetině dokázala Olomouc snížit zásluhou Josefa Podlahy. Konec utkání pak zdramatizovalo vyloučení tří jihlavských hráčů.

60:01

60:28
    Čermák se vyřítil na Mokrého, ale střela mu nesedla.

61:20
    Matiaško ztratil puk v útočném pásmu. Kotouče se zmocnil Kardoš, ale nedokázal ohrozit olomouckého gólmana.

61:24
    Michal Matiaško (OLO) vyloučen za sekání.

61:44
    Na jihlavské trestné lavici už začíná být poněkud těsno. Ke třem hráčům se teď navíc přidává Matouš Menšík (JIH), který se provinil podrážením.

63:21
    Tomáš Pigl zavezl puk do útočného pásma, kotouče se ale opět ujali domácí.

63:39
    Oba celky hrají v plném počtu.

63:43
    Olomouc získává bod navíc díky MATĚJI TOMAJKOVI, jenž propálil jihlavského gólmana. Asistence: Michal Matiaško.

65:00
    Prodloužení skončilo. (19:45:30)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 47. Podlaha (Hlaváč), 64. Tomajko (Matiaško) – 12. Vala (Rašín), 27. Rašín (Chvátal, Pigl)

Rozhodčí: Kubíček – Novotný, Šimčík