Toronto – Dallas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | Montreal – Washington 6:4 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 5:3 (kon.) | Calgary – Colorado 6:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 4:0 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:5 (kon.) | San Jose – Columbus 1:4 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Buffalo Sabres
Pátek 02.11.2018, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
    Hvězdami zápasu byli na domácí straně vyhlášeni Craig Anderson a Thomas Chabot.

Česká stopa

Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:56 (03:15:58)

1. Craig Anderson (OTT) 46 zák., 2 góly, 95,8%
    2. Thomas Chabot (OTT) 0+2
    3. Jason Pominville (BUF) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:48 (12:12, 12:13, 8:23)
    Zblokované střely – 14:15
    Vyhraná vhazování – 26:24
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 20:18

Po dvou třetinách vedla Ottawa nad Buffalem 3:0 a na nějaké drama to už moc nevypadalo. Třetí část ale ještě přinesla hodně zajímavé momenty. Hosté v ní totiž zasypali branku soupeře 23 pokusy a hned v jejím úvodu dvěma trefami vykřesali naději. Už 59 sekund po zahájení hry tečoval Eichelovo nahození Jason Pominville a ve 44. minutě se podobným způsobem prosadil Jeff Skinner. Následoval drtivý tlak Šavlí, který ale domácí přestáli. Největší zásluhu na tom má brankář Craig Anderson, který zachytal opravdu výborně. 20 sekund před koncem pak rozhodl gólem do prázdné branky Bobby Ryan.

59:40 Bobby RYAN - 4:2

59:40
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí potvrzují svou výhru gólem do prázdné branky! Výborně to udělal Dylan DeMelo, který se v obranném pásmu dostal ke kotouči a poslal ho dopředu tak, že ho mohl dobruslit Mark Stone. Ten ho v útočném pásmu ještě předložil BOBBYMU RYANOVI, jenž ho zavezl do opuštěné klece – 4:2. Asistence: Mark Stone a Dylan DeMelo.
    59:25 Chabot trefil přes celé hřiště tyčku prázdné branky.

59:25
    Thomas Chabot trefil přes celé kluziště tyčku prázdné branky Buffala. Pískáno je zakázané uvolnění a hosté si berou oddechový čas.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Hosté to již opravdu zkoušejí bez gólmana!

58:07
    Běží už předposlední minuta. Každou chvíli se můžeme dočkat hostující power-play.

57:45
    Další zákrok s Anderson zatím nepřipíše. Střelu Eichela totiž zablokoval Duchene.

57:40
    Hosté mají ve třetí třetině velký tlak. Na Andersona v ní vyslali už 21 střel!

57:16
    Teď hostům nevyšla rozehrávka. Přihrávku Ristolainena nezachytil Okposo a tak se píská icing.
    56:16 Anderson uhájil Ottawě těsný náskok skvělým zákrokem proti Skinnerovi.

56:16
    Jeff Skinner byl sám před Andersonem. Už to vypadalo, že z forhendu zasune puk za jeho záda a vyrovná, ale domácí gólman ještě stačil puk zastavit pravým betonem!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Dzingel (Bødker, Ch. Wideman), 21. DeMelo (Chabot, Duchene), 35. White (Mark Stone, Chabot), 60. B. Ryan (Mark Stone, DeMelo) – 41. Pominville (Eichel, Scandella), 44. Skinner (Ristolainen, Eichel)

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – DeMelo, Chabot, Ceci (A), Lajoie, Jaroš, Ch. Wideman – Mark Stone (A), Duchene (A), Dzingel – B. Ryan, Tierney, Formenton – Bødker, White, N. Paul – Pääjärvi, Pyatt, M. McCormick.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian (A), Scandella, C. Nelson, Dahlin – Pominville, Eichel (C), Skinner – Okposo (A), Sobotka, Sheary – S. Reinhart, Mittelstadt, Elie – Girgensons, Jo. Larsson, Berglund.

Rozhodčí: Walsh, Joannette – Nansen, Barton

Diváci: 12857