5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pátek 02.11.2018, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré sportovní odpoledne. Na zimní stadion v Ústí dnes dorazí celek z Benátek, pokusit se ještě více prohloubit krizi domácích hokejistů. V duelu třináctého s patnáctým asi nelze čekat hokej na nějaké světové úrovni, ale třeba nás hráči příjemně překvapí. Začátek je naplánován na 17:00.

I hostující celek je tradičně ve spodních patrech tabulky, ale přeci jen sem tam zazvoní na vítězný zvon. Dvě kola zpět například dokázaly Benátky doma přetlačit vedoucí tým Motoru, což je hodně cenný skalp. Venku jsou Benátky většinou přeci jen slabší než doma, takže můžeme být hodně zvědaví, co si pro nás připraví dnes.

Situace domácího celku ne a ne se zlepšit. Slovan už v počtu porážek nastavil nový klubový rekord a stále je beznadějně poslední. Na druhou stranu, kdy jindy by měl Slovan zlomit šňůru proher, když ne dnes. Domácí mužstvo sice příliš výher letos neposbíralo, ale právě na ledě Benátek získalo tři body za vysokou výhru. I výkon ve Vsetíně, kdy Slovan dlouho držel šanci na dobrý výsledek by mohl být příslibem.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (J. Dlouhý) – Hes, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček – Vrdlovec, Severa, L. Volf – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, T. Jandus, Planý – Gottfried, Čermák.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Jan Bednář, Husa, Žůrek, Aubrecht, Maier, Uřídil – D. Špaček, Šír, Jeník – Bittner, J. Mikyska, Psota – Průžek, Chrtek, Rychlovský – Braid, Burda, Wiencek.

Rozhodčí: Souček, Vokřál – Štofa, Votrubec.

00:01

00:04
    Hosté uspěli na vhazování a okamžitě nahazují kotouč do útočného pásma.

00:53
    První minuta se odehrála převážně ve středním pásmu, oba týmy se zatím oťukávají.

01:16
    Tůma si připsal dalekonosný pokus přes obránce, se kterým si Žajdlík bez problémů poradil.

02:27
    Martin Jandus od modré trefil jen chrániče obránce a hra se stěhuje ven z pásma.

03:26
    Krliš si potáhl puk po levém křídle, naznačil přihrávku a poté z velkého úhlu vystrašil hostujícího brankáře, který naštěstí pro něj zaklapl betony včas.

03:53
    Žůrek se z vlastního pásma proháčkoval až do šance, ale Stezka byl pozorný.

05:08
    Domácí brankář pomohl s rozehrávkou, ale najíždějící Volf nedokázal nic vymyslet.

06:04
    Jeník to zkusil z rohu individuálně, ale ztroskotal na Jeřábkovi, který si na něj počíhal.

07:00
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Matěj Psota – 2 min., hákování).

07:30
    Slovan vůbec neví co v přesilovce sehrát a přihrávka Volfa končí nakonec až u vlastního brankáře.

08:19
    Hes to teď vzal na sebe a vystřelil zápěstím od modré čáry. Střela měla výsledný efekt stejný jako předchozí minuta přihrávek, protože letěla dobrý půl metr mimo.

08:38
    Střela Weinholda už na branku letěla, ale Žajdlík jí bez problémů schoval v lapačce.

09:00

09:28
    Program veřejného bruslení teď narušila zablokovaná střela Žůrka, který vylétla z hrací plochy a ohrozila diváky na tribuně za brankou Stezky. Naštěstí jsou tam jen čtyři.

10:17
    Těžko se bude v nesestupové soutěži hledat motivace v bojích o spodní patra tabulky a obraz hry tomu odpovídá.

11:12
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Z první vážnější příležitosti otevírají Benátky skóre! VÁCLAV BURDA dostal prostor před brankou a o tyč dopravil puk do sítě. Asistence: Jiří Průžek.
    11:12 Václav BURDA - 0:1

11:56
    Žajdlík teď dvakrát za sebou přesně rozehrál, čímž předčil asi tak tři čtvrtiny hráčů v poli.

12:05
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Jeník – 2 min., hrubost).

12:26
    Severa jako zlatokop vydoloval kotouč pro Volfa, který rozjíždí kombinaci.

12:57
    No a nakonec Volf našel přesným pasem Mikysku, který ale hraje v bílém dresu a pohodlně vyhodil.

13:27
    Ofsajd znemožnil další postup domácího týmu.

14:05

14:28
    Poprvé o sobě dávají výrazně vědět diváci, to když rozhodčí neodpískal spornou situaci. Jinak se však decibely blíží k hodně nízkým číslům.

15:45
    Jeník předvedl v útočném pásmu ukázkového tučňáka, za což sklidil posměch a domácí hráč sklidí dvě minuty.

15:48
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Jandus – 2 min., podrážení).

16:00
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Radek Jeřábek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Chance Braid – 2 min., sekání).

16:27
    Rohy kluziště zdají se býti oblíbenou částí ledové plochy, protože z nějakého důvodu tam oba týmy tráví většinu času ze svých přesilovek.

17:48

18:30
    Patrik Maier teď při pokusu o přechod modré čáry nahodil puk až do sektoru hostujících příznivců, kteří však dnes nedorazili, takže puk zůstal ležet ladem.

19:11
    Rychlovskému se nelíbilo dojíždění Janduse do brankáře a šel si s ním vyříkat účty. Vzhledem k ochranné mřížce byl ve značné výhodě. Ke konfliktu však nedošlo, přesto se oba kohouti půjdou vyvětrat na trestnou lavici.

19:11
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Jandus – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Rychlovský – 2 min., hrubost).

20:00

První třetina je za námi a nepřinesla nám prakticky nic. Hostům se z ojedinělé šance podařilo získat vedení, ale to bylo z obou stran prakticky vše. Za zmínku možná stojí poměrně častá vyloučení, jinak se ale nedá vyzdvihnout vůbec nic.

20:01

20:23
    Slovan nahazuje puk do pásma, kde se ho ale zmocnil Mikyska a zakládá protiakci.

21:24
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno! Skvělá práce Martina Tůmy, který vybojoval puk za brankou a našel úplně volného MILANA DAVÍDKA, který z první trefil přesně. Asistence: Martin Tůma, Václav Krliš.
    21:24 Milan DAVÍDEK - 1:1

22:16
    Jeník se dostal po dobrém průniku do pásma, kde se odhodlal ke střele, která mu ale sjela z čepele a mířila zhruba tři metry vedle.

22:57
    Slovan rychle otáčí skóre! Před brankou předvedl výborný důraz DANIEL VRDLOVEC a dopravil puk do sítě. Domácí tým výrazně ožil. Asistence: Jiří Severa, Martin Jandus.
    22:57 Daniel VRDLOVEC - 2:1

24:19
    Na druhé straně napřáhl na modré čáře Patrik Maier, ale Stezka zaklapl betony včas.

25:06
    Hes teď možná zbytečně střílel po dlouhém závaru domácích. Benátky nevěděly kam dřív skočit a šlo vymyslet i lepší pozici. Každopádně obraz hry je teď úplně jiný a Slovan mačká svého soupeře. Hra konečně snese nějaká měřítka.

25:45
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (František Uřídil – 2 min., držení hole).

26:13
    Martin Jandus se opřel do střely od modré čáry a orazítkoval tyč!

27:20
    Po velkém tlaku domácích se Benátky konečně osvobozují.

27:45

28:50
    Martin Jandus vlétl do útočného pásma jako uprchlík do Evropy a nebezpečnou střelou vystrašil Žajdlíka.

29:17
    Obrovská chyba v domácí rozehrávce znamená vyrovnání. JIŘÍ PRŮŽEK vybojoval puk na chybujícím obránci a poté z bezprostřední blízkosti překonal Stezku nad rameno. Bez asistence.
    29:17 Jiří PRŮŽEK - 2:2

30:03
    Po kontaktu se Stezkou a hlavně s mantinelem zůstává ležet Jeník za domácí brankou a hra se přerušuje. Hostující hráč naštěstí odjíždí po svých.

30:17
    Mikyska teď příliš nepochopil záměr svého spoluhráče a zhruba o tři a půl metru mu přejel do ofsajdu.

31:25
    Zdvořáček bojoval jako tank o puk v rohu a nakonec vybojoval vhazování.

32:17
    Šír už byl v rychlém protiútoku o dva metry úspěšnější než Mikyska, ale stále o ten jeden metřík v ofsajdu byl.

32:50
    Slovan je ve druhé třetině zatím mnohem aktivnější a tlačí se do útoku, zároveň je ale neuvěřitelné, jak si kolikrát hráči sami dokážou zkomplikovat situaci a ztratit laxně puk.

33:40
    Na a nechybělo mnoho, aby Wiencek naplnil má slova, musel by však mít lepší mušku.

34:30
    Čárový rozhodčí ukázkově odstavil hostujícího obránce a do šance se vyřítil domácí Jakub Planý, který těsně minul vzdálenější tyč branky Benátek.

35:20
    Hosté jen nahazují a odchází střídat.

35:51
    Rychlá kombinace Slovanu končí zaslouženým vedením! Lukáš Volf našel krásnou žabkou DANIELA VRDLOVCE, který sám před brankářem mířil přesně. Asistence: Lukáš Volf, Martin Tůma.
    35:51 Daniel VRDLOVEC - 3:2

36:11
    Dva slepené góly dávají Slovanu mnohem lepší výchozí pozici. Tentokrát byl na konci kombinace VÁCLAV KRLIŠ! Asistence: Martin Tůma, Milan Davídek.
    36:11 Václav KRLIŠ - 4:2

36:51
    Po jednom ze soubojů zůstal s bolestivou grimasou ležet na ledové ploše Martin Zdvořáček. Odjíždí nakonec po svých, ale nevypadal, že by se v nejbližších minutách chtěl do hry zapojit.

38:58
    Poslední minuta druhé třetiny je za rohem a Slovan v pohodě kontroluje hru.

40:00

Domácí tým předvedl ve druhé třetině parádní obrat a před poslední dvacetiminutovkou bude hájit dvoubrankové vedení. Dočkají se ústečtí konečně tří bodů? Uvidíme přibližně za 16 minut.

40:01

40:27
    Nadějný brejk domácích končí skvělým zákrokem Žajdlíka a posunutou brankou.

41:06
    Na led právě naskočil Martin Zdvořáček, což je po nepříjemném souboji ve druhé třetině dobrá zpráva.

41:59
    Slovan se pochopitelně nikam nežene a trpělivě vyčkává ve středním pásmu.

43:41
    Po delší době v akci Stezka, když sebral ze vzduchu lehké nahození od modré čáry.

44:18
    Planý lehkým obloučkem vyhazuje pryč z pásma a umožňuje svým spoluhráčům i sobě vystřídat.

45:43
    Tak trochu se nám vrátil obraz hry z první třetiny, což ale domácímu týmu nemusí příliš vadit.

47:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Milan Davídek – 2 min., podrážení).

48:29
    Po dobrém zákroku Stezky získal domácí tým puk a vyhazuje.

49:26
    Obrovský tlak Benátek! Puk několikrát poskakoval kolem poloodkryté branky, ale ani Průžek, ani Wiencek ho nedokázali dopravit za čáru.

50:30
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min., sekání).

51:16
    Oba pokusy o kombinaci končí vyhozeným pukem. Běží ale čas, což Slovanu stačí.

51:51
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Patrik Maier – 2 min., pozdní dohrání).

51:51
    Hra Benátek začíná být hodně na hraně pravidel, snad se nedočkáme žádného většího konfliktu.

52:19
    Máme tu bůra! Na konci přesilovkové kombinace stál MARTIN JANDUS, který nekompromisní ranou pod horní tyč nedal brankáři hostů šanci. Asistence: Daniel Vrdlovec, Lukáš Volf.
    52:19 Martin JANDUS - 5:2

53:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Tůma – 2 min., hákování).

53:51

Dnešnímu utkání přihlíží 603 diváků.

54:59
    Aleš Stezka si užil svou chvíli slávy, když vytáhly pohledný semafor.

55:19

56:49
    Posledních pár minut tu máme one man show v podání Aleše Stezky, který opět předvedl skvělý zákrok lapačkou.

57:22
    Být v Severním Irsku, tak už by se nejspíše zpívalo: Aleš Stezka is on fire, nanananananananananana. Skvělé výkony domácího strážce branky.

58:32
    Domácí tým ještě půjde do oslabení, ale o vítězi zápasu je zřejmě rozhodnuto a neskutečně dlouhá série proher je pro Slovan u konce!

58:32
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Matěj Hes – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

59:00
    Slovan se osvobozuje, zatímco se rozeběhla poslední minuta zápasu.

59:20
    Aleš Stezka máchl lapačkou a poslal Josefa Mikysku s výrazem zmaru vystřídat.

59:49
    Ještě mela před domácí brankou, vylučovat se však už nebude a zápas se snad dohraje v klidu.

Máme tu konec a až venku na parkovišti byl slyšet ten kámen, který spadl ze srdcí domácích hráčů a příznivců. Snad ještě po té nekonečné sérii nezapomněli, jak se slaví po vyhraném zápase. Hostující hráči vynechávají sektor svých fanoušků, kteří tu nejsou a míří rovnou frustrovaně do kabin. Od obratu v zápase to z jejich strany nebylo ideální a dohrávali zápas mnohdy zbytečně zákeřně. Na výhře se dnes nejvíce podílel Daniel Vrdlovec (2+1) a také skvělý Aleš Stezka v bráně, který byl dnes jistotou.

Aleš Stezka si ještě užívá zaslouženou děkovačku se svými fanoušky a něco mi říká, že dnes bude noc v Ústí nad Labem dlouhá.

S konstatováním, že Slovan dnes ukončil sérii proher, vám děkuji za pozornost, přeji pohodový víkend a někdy zase u onlajn přenosů z ústeckého zimáku. (19:14:29)

Jan Melicher

Branky a nahrávky: 22. Davídek (Tůma, Krliš), 23. Vrdlovec (Severa, M. Jandus), 36. Vrdlovec (L. Volf, Tůma), 37. Krliš (Tůma, Davídek), 53. M. Jandus (Vrdlovec, L. Volf) – 12. Burda (Průžek), 30. Průžek

Rozhodčí: Souček, Vokřál – Štofa, Votrubec