Třinec – K. Vary 2:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 02.11.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V posledním domácím kole před reprezentační přestávkou přivítají Vítkovice na svém ledě tým Mladé Boleslavi.

Vítkovicím patří v neúplné tabulce 5. místo, s bilancí 8-0-2-5 a aktivním skóre 36:34 mají na svém kontě 26 bodů – přesně tolik bodů má také hůře postavený Litvínov, o dva body více mají pak tři týmy, mezi něž patří také druhý Liberec. Mladá Boleslav okupuje předposlední místo tabulky – 13. místo – bilance 5-0-0-10 a pasivní skóre 31:43 stačí na 15 bodů.

Nejproduktivnější hráč Vítkovic je s jedenácti kanadskými body útočník Ondřej Roman (3+8), nejlepším střelcem je se sedmi góly útočník Radoslav Tybor (7+2). Nejlepším bekem je s pěti body Petr Šidlík (0+5). Nejvytíženějším hráčem je na ledě obránce Marek Hrbas s průměrem času na ledě 21:12. Statistice Radegast indexu vévodí obránce Jan Výtisk s 84 body, který bude celý následující měsíc hrát v zelené přilbě za vítězství v měsíci říjnu. Nejtrestanějším hráčem je s dvaceti trestnými minutami útočník David Květoň. Ve vítkovické brance často doslova čaruje Patrik Bartošák, na svém kontě má jednu vychytanou nulu, jeho průměr obdržených branek je 1,93 a úspěšnost 94,26 %.

Lídrem kanadského bodování mladoboleslavských je se třinácti body útočník Jakub Klepiš (5+8), nejlepším střelcem je ale se šesti góly útočník Jakub Orsava (6+4). Mezi obránci se daří Martinu Pláňkovi, který má na svém kontě 6 bodů (1+5) a který tráví v průměru nejdéle času na ledě – 19:59. Bodování Radegast indexu zatím ovládá obránce Jan Hanzlík s 29 body. Pětatřicet trestných minut si od sudích vykoledoval útočník Jakub Orsava. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Gašper Krošelj, který už vychytal dvě čistá konta a jehož průměr obdržených branek je 2,42 a úspěšnost 91,07 %.

Vítkovičtí se v poslední době potýkali jak s produktivitou, tak se zraněnými, případně virózou nakaženými hráči. Poslední utkání, dohrávka 15. kola, na horkém ledě vedoucí Sparty, ale vítkovické (nejen) fanoušky zahřála u srdce. Sparta byla vítkovickými poražena výsledkem 4:1. Vše se ale soustředí na nový zápas, ve kterém by domácí body rádi potvrdili. Kterým hráčům umožní zdravotní stav nastoupit do utkání, se uvidí až těsně před ním. Koho ale fanoušci určitě ve vítkovickém dresu už neuvidí, je útočník Samson Mahbod, který po vzájemné domluvě ukončil s domácím týmem spolupráci.

Mladá Boleslav nevstoupila do sezóny zrovna ideálně a neuspokojivé výsledky týmu, který má na soupisce mnoho zajímavých jmen, dospěly k trenérské rošádě – Vladimíra Kýhose nahradil zkušený Miloslav Hořava. V posledním kole utrpěli Bruslaři nejtěsnější možnou porážku, když na svém ledě hostili Karlovy Vary, se kterými prohráli 0:1. V utkání s Vítkovicemi ale budou mít příležitost získat další body a odrazit se od předposledního místa do klidnějších vod tabulky. Jednoduché to ale mít nebudou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, de la Rose – Dej, Lev (A), Schleiss – Szturc (A), O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Hanzlík (A), Pláněk, Kotvan, Bernad, Němeček, Dlapa, T. Voráček – Skalický, P. Musil, Vondrka (C) – Pacovský, T. Knotek, Martin Procházka – Pabiška, Kubica, Šťastný – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Hribík, Kika – Bryška, Hlavatý.

Před úvodním bully bude předána zelená helma domácímu obránci Janu Výtiskovi, který se vrátil do čela bodování Radegast indexu a získal tuto helmu za vítězství za měsíc říjen. Helmu mu předává Daniel Kysela.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí.

00:23
    Hosté se rozjeli na Bartošáka, jako první vystřelil Pláněk, ale Bartošák zakročil.

00:35
    Vítkovičtí v protiútoku.

01:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí v dalším útoku, Hrbas dovezl puk až do branky, ale neprosadil se, odražený puk se dostal za Krošeljeho, jako první reagoval ONDŘEJ ROMAN a doklepl puk za brankovou čáru – 1:0: Asistence: Marek Hrbas.
    01:17 Ondřej ROMAN - 1:0

01:50
    Mladoboleslavští u domácí klece, ale Bartošák má přehled.

02:31
    Flynn pomáhá rozehrávat od své branky.

02:57
    Domácí vyhazují puk na mladoboleslavskou klec, Krošelj ale v klidu rozehrává.

03:44
    Kotvan našel v pásmu Procházku, ale tomu střela nesedla.

04:10
    Bartošák zastavuje kotouč za svou brankou.

04:27
    Šidlík si najel do volného prostoru mezi kruhy a napálil zadní plexisklo.

04:50
    Szturc bojoval u branky, ale byl obrán o kotouč.

05:15
    Kucsera se pustil se Zdráhalem do pásma, ale Dlapa jim souhru překazil.

05:37
    Vítkovičtí znovu postupují do pásma.

06:05
    Hosté se natahovali v pásmu po kotouči, ale vítkovičtí jim nedovolili ani nahrávku.

06:31
    Vítkovický Baláž nastřeluje puk směrem na Krošeljeho, domácí rychle střídají.

06:49
    Ofsajd pro hosty, následuje komerční přestávka.

07:03
    Hostující Procházka bojuje s Černým za vítkovickou brankou o kotouč.

07:44
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

07:49
    Hanzlík se už chystal ke střele, ale puk dojel Schleiss a vyrazil do pásma.

07:58
    Hanzlík si s ním ale dokázal poradit a rychle vrací hru, jeho spoluhráči se ale dostali do ofsajdu.

08:10
    Rychlý vpád až k brance předvedli Szturc s Tyborem, ale druhý jmenovaný puk za Krošeljeho nedostal.

08:29
    Vítkovice vyhrály vhazování u hostující branky, puk se dostal k modré na Krenželoka, jeho ránu ale zbrzdil hráč v kruhu.

08:43
    Šťastný se prokličkoval až do pravého kruhu, ale tam byl zbržděn.

09:02
    Menší zmatky u domácí branky, ale vítkovičtí z nich vyšli jako vítězové.

09:17
    Třetí domácí lajna se rozjela do pásma, ale k dobře najetému Zdráhalovi se puk nedostal.

10:00
    Vhazování ve středním pásmu.

10:29
    Příliš zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

10:47
    Toman se rozjel za pukem, ale Dlapu o něj neobral.

11:18
    Lev s Dejem si nabruslili k brance, ale Dej puk netrefil podle představ.

11:49
    Hosté se drží u Bartošáka, ten je ale pozorný.

12:08
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Hostům se snaha vyplatila, po nahrávce Bernada mohl DAVID ŠŤASTNÝ střílet do odkryté části branky, Bartošák se nestačil přesunout – 1:1. Asistence? David Bernad, Lukáš Pabiška.
    12:08 David ŠŤASTNÝ - 1:1

12:28
    Domácí gólman schovává puk v lapačce, následuje komerční přestávka.

12:51
    Hosté se drží v pásmu, domácí se musejí bránit.

13:05
    Tybor vjel mezi tři hráče hostů, ale zamířil jen do Krošeljeho.

13:59
    Mladoboleslavští zlepšili hru, Bartošák musí být ve své kleci pozorný.

14:04
    Kubica si vybruslil od mantinelu, Bartošákova lapačka byla ale rychlejší.

14:17
    Prvním vyloučeným zápasu bude vítkovický Lev, který se dopustil podrážení.

14:38
    Hosté zahájili přesilovkový kolotoč.

15:02
    De la Rosovi se nepodařilo vyhodit puk podél mantinelu.

15:29
    Musil si nabruslil do výhodnější pozice, ale nemířil přesně.

15:44
    Vítkovičtí poprvé v oslabení vyhazují puk do bezpečí.

16:12
    Hosté krouží pásmem, ale Bartošák je ve střehu.

16:17

16:25
    Lev si nabruslil s pukem do pásma, ale hosté se stačili vrátit a jeho nahrávku na spoluhráče překazit.

17:07
    Vítkovice budou hrát znovu v oslabení, za sekání je vyloučen Pytlík.

17:32
    Domácí podruhé v rychlém sledu vyhazují puk k mladoboleslavské brance.

17:52
    Hanzlíkova střela byla sražena do rohu.

17:59
    Vítkovičtí posílají kotouč za Krošeljeho.

18:13
    Hosté se zbrkle dostávají do ofsajdu.

18:38
    Knotek nastřelil klubko hráčů v mezikruží, Kucsera v klidu posílá puk až za hostující branku.

19:07
    Tato přesilovka hostům příliš nesedla, Pytlík se vrací do hry.

19:22
    K brance se dostal Schleiss, ale puk se odrazil mimo.

19:47
    Mladoboleslavští míří s pukem na branku.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

Po první třetině je stav nerozhodný 1:1. Vítkovice začaly lépe, už ve druhé minutě vstřelily díky Romanovi branku, ale hosté nesložili zbraně a díky své snaze se dočkali ve třinácté minutě vyrovnání díky přesné střele Šťastného. Mladá Boleslav pak měla před koncem k dispozici dvě přesilovky, první byla pro domácí velice nepříjemná s množstvím střel, druhá jim ale už tolik nevyšla. Pojďme se podívat na další část hry.

20:01

20:26
    Hosté si najeli k Bartošákovi a snaží se jej překonat.

20:38
    Procházka pálil z mezikruží, ale jen do gólmana.

20:53
    Tybor se snažil vystartoval do útoku, ale Němeček byl proti.

21:15
    Szturc z rohu nahrával před branku, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel.

21:21
    Za podrážení bude pykat hostující Voráček.

21:50
    Domácí se drží v pásmu, Romanova střela neprošla.

22:14
    Zprava to zkoušel Szturc, ale marně.

22:27
    Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

22:49
    Baranka clonil u branky Krošeljovi, ale ten zasahovat nakonec nemusel.

23:04
    Síly na ledě se srovnají, za nedovolené bránění brankáři bude pykat domácí Tybor.

23:18
    Krenželok skončil na ledě po ataku Kubici, ten teď bude pykat za podrážení. Vítkovice mají přesilovku 4 na 3.

23:21
    Na led naskakuje Voráček, oba týmy hrají ve čtyřech.

23:25
    Po kombinaci se puk dostal k Hrbasovi, jeho pokus vyráží Krošelje mimo branku.

24:22
    Mladá Boleslav poslala puk dvakrát k Bartošákovi,vítkovičtí rozehrávají zvolna.

24:50
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

25:04

25:14
    Schleiss si objel hostující klec, nahrál na Krenželoka, ale ten pálil do bránícího hráče před sebou.

25:18

25:56
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

26:27
    Kousal ujel podél pravého mantinelu, ale zamířil hodně vedle.

26:45
    Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, Szturc nastřelil tyč!! Následuje komerční přestávka.

26:49
    Po jedné ze střel zaduněly Krošeljeho betony.

27:15
    Roman se dostal mezi třemi hráči až téměř k brance, nahrával na Szturce, ale ten byl o krok pozadu.

27:35
    Šťastný si najel až k domácí kleci, Bartošák si povyjel a zalehl kotouč, hostující útočník se nevzdával a čekal na vypadnutí puku – tentokrát ale marně.

28:00
    Pacovský bojoval u Bartošáka o prostor,kterého se mu ale nedostalo.

28:26
    Hosté v pásmu, po jedné ze střel se puk odrazil od zadního mantinelu nahoru na branku, odtud zpět do hry – naštěstí pro domácí vedle branky.

28:52
    Útočné choutky hostů zastavuje ofsajd.

29:24
    Mladoboleslavští poslali nerozvážně kotouč na zakázané uvolnění.

29:38
    Domácí v pásmu, Tybor měl prostor, ale bránící hokejka jeho střelu zblokovala.

30:15
    Vítkovičtí jsou v pásmu usazeni jako při přesilovce, ale střílejí málo.

30:28
    U vzdálenější tyče číhal Szturc, ale puk nedokázal umístit.

30:38
    Závar u své branky přerušuje Krošelje.

30:56
    Šidlíkova střela našla přímou cestu k brance, ale puk končí v Krošeljově náruči.

31:10
    Flynn zavezl kotouč do pásma a vyčkal na spoluhráče.

31:29
    Vítkovičtí se mohli dostat do protiútoku, ale hosté si střední pásmo uhlídali.

32:02
    Domácí bojují za Krošeljovou klecí.

32:17
    Vítkovičtí se zdrželi v pásmu, Dej nahrál na JAKUBA LVA, Krošelje se stačil přesunout, ale vítkovický útočník trefil vzdálenější růžek – 2:1. Asistence: Rastislav Dej, Jan Schleiss.
    32:17 Jakub LEV - 2:1

32:40
    Je znovu vyrovnáno!! Musil si objel vítkovickou branku, nahrál před ní na PAVOLA SKALICKÉHO, který ač tísněn Pytlíkem srovnává na 2:2. Asistence: Pavel Musil, David Bernad.
    32:40 Pavol SKALICKÝ - 2:2

33:18
    Hraje se ve středním pásmu.

33:44
    Puk je zašlápnut v rohu u vítkovické klece, sudí nechtějí přerušovat hru.

34:11
    Probíhá komerční přestávka.

34:11
    Za vražení na hrazení je na dvě plus deset minut vyloučen domácí Šidlík. Dvouminutový trest odpyká Pytlík.

34:27
    Od modré dvakrát pálil Hanzlík, ale jeho střely jsou zastaveny zadním mantinelem.

36:03
    Mladoboleslavští se usadili znovu u Bartošáka, ten se má co otáčet.

36:11

36:55
    Hraje se od branky k brance.

37:34
    Bartošák měl několikrát kliku, ale puk se mu vždy podařilo nějak vytěsnit.

38:04
    Krošelje měl problém s pokusem Baranky, ale vyřešil jej dobře.

38:50
    Vítkovice na skok v pásmu, Hrbasova dělovka končí za brankou.

39:07
    Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

39:21
    Vítkovičtí vybojovali u mantinelu kotouč, ale Krošelje zasahovat nemusel.

39:50
    Pabiška číhal na puk za domácí brankou, ale Hrbas na něj elegantně vyzrál.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

1/3 – 6:12
    2/3 – 10:11

Ani druhá třetina nenašla svého vítěze, domácí sice zvýšili gólem Lva, ale po pouhých třinácti vteřinách hry srovnával Skalický. Gólmani na obou stranách měli chvílemi plné ruce práce, nechme se tedy překvapit, s jakou taktikou nastoupí oba týmy do třetí části.

40:01

40:41
    Oba týmy na nic nečekají, hraje se rychle od jedné branky k druhé.

41:31
    Zakázané uvolnění pro hostující tým.

41:37
    Pytlík se u branky natahoval po puku, ale marně.

42:00
    Pytlík za hostující brankou s Tomanem, ale puk jim utekl do rohu.

42:09
    Kolem vítkovické branky projel Kousal, Bartošák stačil puk vytěsnit na poslední chvíli.

42:20
    Vhazování u domácí branky.

42:53
    Vítkovičtí bojují o prostor ve svém útočném pásmu.

43:14
    Oba týmy střídají, Bartošák drží puk u své klece.

43:44
    Skalický si nakročil do pásma, Hrbas jej zastavil až u zadního mantinelu.

44:18
    Vítkovickým se nedaří dostat puk z obranného pásma.

44:42
    Hosté mají puk pod kontrolou, hraje se ve středním pásmu.

44:59
    Zdráhal se v pásmu k puku nedostal, Hanzlík byl důraznější.

45:24
    Hosté se drží v pásmu, Bartošák skáče z jedné strany branky na druhou.

45:38
    Domácí se přesunuli těsně k mladoboleslavské kleci, Krenželok v pádu u branky nemohl vystřelit.

45:50
    Do pásma se dostal Pytlík s pukem, kterému sekundoval Baláž, ale hosté se včas vrátili.

47:26
    Důrazný hokej teď předvádějí oba týmy, útočící strany se pravidelně střídají.

47:59
    Domácí se na chvíli usadili v pásmu.

48:15
    Pabiška si počínal na hranici pravidel, když kousek od své branky srazil Hrbase, ale sudí byl zrovna zády a hraje se dál.

48:31
    Bude se vhazovat u Krošeljeho, ale až po komerční přestávce.

48:43
    Kousal se protáhl do pásma, ale v rohu už na něj číhali domácí.

49:11
    kousal ve spolupráci s Flynnem, ale Bartošák nakonec zasahovat nemusel.

49:43
    Kotvanovi střela od modré nesedla.

50:00
    Domácí na skok v pásmu, ale hosté se ihned ujímají kotouče.

50:37
    Mladoboleslavští byli příliš natěšeni, jejich souhru zastavuje ofsajd.

50:54
    Vítkovičtí namířili puk na zakázané uvolnění.

51:14
    Hrbas našel v pásmu Szturce, ale ten mířil vedle.

51:30
    Tybor si sjel až před Krošeljeho, ale nepřekonal ho.

51:48
    Druhá hostující formace se nahrnula do pásma, Bartošák tlumí puk v náručí.

52:13
    Oba týmy se dostávají do protiútoků, o něco více práce má ale domácí gólman.

52:29
    Výtisk zastavil kotouč, mířící z pásma, u mantinelu, vystřelil hned z první, ale pro hostujícího gólmana to nebyl těžký zákrok. Následuje komerční přestávka.

52:48
    Dnešní utkání sleduje 5 112 diváků.

53:13
    Domácí se dostali do pásma, ale díky nepřesným přihrávkám si žádnou šanci nakonec nepřipravili.

53:45
    Zdráhal se dostal do pásma, prodral se až k brance, ale byl držen Němečkem, a tak se ke střelen nedostal.

53:52
    Čeho si na jedné straně sudí nevšimli, všimli si na straně druhé, což vzbudilo mezi fanoušky velkou vlnu nevole. Na trestnou lavici usedá domácí Černý za nedovolené bránění.

53:52
    Vítkovice budou hrát ve třech, za nesportovní chování je potrestána také hráčská lavice, což budí v hale ještě větší nespojenou odezvu. Trest odpyká Stránský.