Nantes – Guingamp 5:0 (kon.) | Saint-Étienne – Angers 4:3 (kon.) | Montpellier – Marseille 3:0 (kon.)
FC Nantes
5:0 (1:0)
EA Guingamp
Neděle 04.11.2018, 15:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:52:05)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:13.

Je konec. Nantes dnes naprosto jednoznačně debaklem smetlo Guingamp 5:0.
    První polovina zápasu nám toho moc nenabídla, ovšem ve 40. minutě se hostující obránce Traoré provinil faulem ve svém vápně. K pokutovému kopu se postavil právě faulovaný hráč Emiliano Sala, který potvrdil, že je skvělý střelec a zakončil pravé tyči a v tabulce střelců se posunul na druhé místo.
    Ve druhé půli už to mělo celé v režii domácí mužstvo. V 63. minutě využil zmatku ve vápně Rongier a vypálil přesně k levé tyči. O sedm minut později se prezentoval krásným gólem zpoza vápna Touré. V 78. minutě to byla rovněž výstavní trefa, tentokráte z nohy Girotta. A nakonec v 84. minutě se podruhé prosadil a podesáté v letošní sezóně Sala, kterému míči doslova přistál na kolenou.

90

89
    Domácí kontrolují závěr zápasu a mohou slavit.

87
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Matthias Phaeton.

85
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Emiliano Sala, přichází Kalifa Coulibaly.
    84. Emiliano SALA - 5:0

84
    Nantes právě vstřelili branku!
    Jsou to bůra a tento gól jde na triko brankáře Johnssona, který už toho má dost. Lucas Lima se dostal do vápna a nejprve proti němu hostující gólman vyběhl, poté se zastavil a couvl, a tak jej chtěl domácí hráč přelobovat, což se mu nepovedlo, jelikož brankář Johnsson dokázal vyrazil balón, ale to pouze do kolene EMILIANA SALY, který si tak připisuje desátou trefu v sezóně!

83
    Opět je Nantes natlačené u šestnáctky soupeře a dál drží soupeře pod tlakem.

81
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází René Krhin.

79
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Majeed Waris.
    78. Andrei GIROTTO - 4:0

78
    Tak to je fantastická trefa ANDREIE GIROTTA a tohle je na ručník pro Guingamp! Domácí hráč se dostal do zakončení pár metrů před vápnem a vypálil přesně k levé tyči! Asistence: Boschilia.

76
    Guingamp se sice snaží něco vymyslet, ale je to marná snaha.

75
    Hostující hráč to zkoušel po pravé straně, ale neprošel přes koncentrovanou obranu Nantes.

74
    Posléze tak Guingamp získal rohový kop, po kterém přišel pokus Étienne Didota, který byl hodně špatný a na Stade de la Beaujoire nyní probíhá velké mexická vlna a domácí fanoušci jsou samozřejmě spokojeni s výkonem miláčků.

73
    K exekuci přímého kopu se postavil Nicolas Benezet, který ale nastřelil jen postavenou zeď z domácích hráčů.

Michal Raška

Branky: 43. Sala (pen.), 63. Rongier, 70. A. Touré, 78. Girotto (Boschilia), 84. Sala

Karty:   32. Blas (GUG), 41. Traoré (GUG)

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Pallois, Diego Carlos, Lucas Lima – A. Touré, Girotto (81. Krhin), Rongier (C) – Boschilia (79. Waris), Sala (85. K. Coulibaly), Limbombe.
    Náhradníci: Dupé – K. Coulibaly, Evangelista, Mbodji, Krhin, Fábio, Waris.

EA Guingamp: Johnsson – Sorbon, Kerbrat (C), Eboa Eboa, Traoré, Ikoko – Blas, Fofana (66. Julan), Didot, Benezet – Coco (87. Phaeton).
    Náhradníci: Caillard – Julan, Ngbakoto, Phaeton, Phiri, Rebocho, Tabanou.

Rozhodčí: Jérôme Brisard – François Boudikian, Benjamin Pages