Třinec – Liberec 5:3 (kon.) | Zlín – K. Vary 1:4 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:5 (po pr.) | Plzeň – Vítkovice 2:3 (1:3 po s.n.)
Olomouc – Mountfield HK 3:1 (kon.)
Piráti Chomutov
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 04.11.2018, 15:30 • ROCKNET ARÉNA • Tipsport extraliga • 17. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a po reprezentační pauze zase na počtěnou! (18:15:18)

Severočeské derby mezi Chomutovem a Litvínovem je u konce. Vyrovnaný a bojovný duel nakonec končí výhrou hostů, kteří se prosadili na začátku poslední minuty prodloužení. Šikovně se prosadil Juraj Mikúš. Duel nabídl pouze tři branky, za domácí se trefil Masi Marjamäki. Branky hostů stříleli Michal Trávníček a Juraj Mikúš.

Střely na branku: 27:32
    Nejlepší hráči utkání: Masi Marjamäki (1+0) – Michal Trávníček (1+0)
    Diváci: 5 250 (vyprodáno)

64:00 Juraj MIKÚŠ - 1:2

64:00
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté ale nakonec rozhodují z první útočné akce v prodloužení! Jan Ščotka nahazoval od modré čáry a před Petersem tečoval JURAJ MIKÚŠ. Slovenský forvard zblízka tečoval pod víko branky Justina Peterse! Asistence: Jan Ščotka a Jakub Petružálek.

63:21
    Ani jeden celek se nemůže do ničeho dostat. Piráti jsou sice stále na kotouči, ale hosté parádně brání a evidentně chtějí duel poslat do nájezdů.

62:20
    Hned po vhazování zakončoval na přední tyčku Ronald Knot. Janusovi sice puk vypadl, ale ten vypadl jen vedle branky. Pokračuje se snažením domácích.

62:17
    Litvínovská trojice byla dlouho na ledě a následně vyhodila na icing. Milan Razým si tak chytře a logicky vzal timeout. Pokračovat se bude po levici Januse.

61:51
    Radek Duda se před brankou obtáčel a jednou rukou zakončoval. Puk ale d do branky nedostal. Stejný hráč následně dostal puk před branku, ale před ním zakročil bek.

61:01
    Do útoku si tak sjížděl Masi Marjamäki, který ale u modré čáry zasekl a jeho spoluhráč přejel do ofsajdové pozice. Pokračuje se vhazováním ve středu.

60:40
    Ronald Knot zavezl kotouč do útoku, ale hned o něj přišel. Piráti následně hosty ovšem napadali a ti se nemohli dostat z pásma. Uvidíme, jak tomu bude následně.

60:01

Třetí třetina nám vítěze nenabídla. Piráti se sice v první minutě třetí třetiny dostali do vedení, prosadil se totiž Masi Marjamäki. Hosté ale vrátili úder zásluhou Michala Trávníčka, který střelou z téměř nulového úhlu překonal Justina Peterse v brance.

Střely na branku: 26:31

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Tomáš Svoboda se v dobré pozici dostal ke střele, ale jeho rána z pravého kruhu byla zablokována. Následně naskočili na led Vladimír Růžička a Ladislav Romančík.

58:24
    Aktivně si do pásma najel chomutovský Jan Havel, jenž střílel k levé tyčce. Jaroslav Janus nicméně zareagoval a kotouč stihl vyrazit do rohu kluziště.

57:35
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ladislav Romančík – 2 min., hrubost).

David Panuška

Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek) – 46. Trávníček (Gerhát, Jurčík), 64. J. Mikúš (Ščotka, Petružálek)

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Mrázek – Tomica, Klhůfek, T. Svoboda – Koblasa, Huml, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Chrpa, V. Růžička, J. Havel.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Březák, Baránek, Hunkes, Ščotka, Romančík, Suchánek – Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Řehoř, M. Havelka.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Brejcha, Jelínek