Vienna Capitals – Znojmo 3:9 (kon.)
spusu Vienna Capitals
3:9 (1:2, 1:5, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 04.11.2018, 17:30 • Albert Schultz Eishalle • bet-at-home ICE Hockey League • 17. kolo

Ode mne je to dnes vše. Přeji příjemný zbytek dne. (19:58:51)

Konec zápasu! Znojmo ovládlo derby ve Vídni a před reprezentační přestávkou slaví druhou výhru v řadě se skóre 13:4. Znojemští byli v zápase lepším týmem a zaslouženě bere tři body.

59:48
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Rotter – 10 min. osobní trest + 2 min., nesportovní chování).

59:15
    Orli vyhazují do bezpečí.

58:47
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stretch – 2 min., hákování).
    57:56 KALUS - 3:9

57:56
    Orli právě vstřelili branku!
    Orli přece jen přidávají ještě devátou branku. Autorem je MAREK KALUS, který se hezky obtočil v útočném pásmu, zbavil se obránce a vystřelil přesně k tyči.

57:25
    Znojmo pozorně brání. Zápas už nemá tempo a čeká se na závěrečný hvizd.

56:15
    Lassila teď zazmatkoval za brankou při rozehrávce a málem Nissner dorážel do prázdné branky, ale brankář Znojma stihnul ještě píchnout do kotouče a posunout ho do bezpečí.

56:05
    Domácí hrají s pukem na svých hokejkách a snaží se v klidu dohrát zápas.

54:25
    Matuš obětavě zblokoval střelu od modré čáry a vyhnal Vídeň z útočného pásma.

51:43
    Lassila musel zlikvidovat dorážku z bezprostřední blízkosti v podání Arniela.

51:05
    Pohled na ledovou plochu nasvědčuje tomu, že se zápas už jen dohrává. Nevidíme žádné ostré souboje ani vysoké tempo, jako je to v duelech s Vídní zvykem.

50:25
    Orli mohli jít do přečíslení, ale dostali se do ofsajdu. Bude se vhazovat.

49:35
    Vídeň hraje přesilovku velmi neaktivně, teď byla téměř třicet sekund ve vlastním pásmu.

48:28
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Šnajnar – 2 min., podrážení).
    47:18 ROTTER - 3:8

47:18
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Vídeň snižuje. O branku se postaral RAFAEL ROTTER, jenž se ocitl sám v pravém kruhu a trefil se přesně k tyči. Gólman Lassila nestihl do rány vložit lapačku. Asistence: Riley Holzapfel, Taylor Vause.

46:35
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Sedlák – 2 min., podrážení).

46:30
    Čeká nás komerční přestávka. Výsledek je zatím jednoznačný a odpovídá tomu také tempo hry. Domácí už vědí, že výsledek už by bylo velmi těžké zvrátit.

44:28
    Orli už hrají v plném počtu, Stehlík je na ledě.

44:10
    Domácí se v přesilovce nemůžou dostat do útočného pásma, Orli skvěle brání.

43:37
    Vídni se přesilovka vůbec nedaří, její přihrávky a střely jsou velmi nepřesné a Orli se v poklidu brání.

42:28
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., hrubost).
    41:38 LUCIANI - 2:8

41:38
    Orli se dostali do přečíslení dva na jednoho, které ANTHONY LUCIANI vyřešil sám přesnou střelou k tyči.

40:58
    Vídeň do třetí třetiny nastoupila v tempu. Úkol je jasný, alespoň snížit hrozivě vypadající výsledek. Poslední střelu ale Lassila s přehledem chytil.

40:01

Znojmo ve druhé třetině dominovalo a zaslouženě vede. Domácí musí zabrat, pokud chtějí s výsledkem zápasu ještě něco udělat, rozhodně to ale nebudou mít lehké. Je ale patrné, že mladý gólman Tsrepitsch dnes nemá svůj den.

Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:00

39:48
    Ofsajd Orlů. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
    39:02 ROMIG - 2:7

39:02
    EMILIO ROMIG na konci třetiny ještě snižuje stav utkání, když se dostal z pravé strany sám před brankáře a dokázal ho prostřelit ke vzdálenější tyči. Asistence: Riley Holzapfel.

38:30
    Matuš střílel z mezikruží, ale gólman Tsrepitsch dokázal betonem zakročit!

38:05
    Hra teď nemá žádné velké tempo. Orli čekají na dostřídání ve vlastním pásmu a domácí hokejisté je vůbec nenapadají.

36:36
    Holzapfel střílel z mezikruží k levé tyči, ale Lassila je nadále pozorný a betonem vyškrábl puk mimo!
    35:22 GUMAN - 1:7

35:22
    Tak to už je pro Vídeň debakl! TOMÁŠ GUMAN si zpracoval kotouč v předbrankovém prostoru a z otočky překonal gólmana. Orli jsou v naprosté pohodě a domácí hokejisty přehrávají na všech frontách! Asistence: Erik Němec.
    34:30 MCPHERSON - 1:6

34:30
    Vídeň už je ve velkých problémech, Znojmo totiž dává šestou branku. ALLAN MCPHERSON se rozjel na pravém křídle a zápěstím vystřelil nad vyrážečku. Gólman sice ještě na kotouč sáhl, ten ale přeskočil lapačku a zapadl za brankovou čáru. Asistence: Patrik Novák.

33:24
    Lassila raději přerušil hru. Bude se vhazovat. Orli teď musí nadále hrát svoji hru a nezaleknout se vysokého vedení.
    32:55 NĚMEC - 1:5

32:55
    Provokace ale na znojemské hokejisty nemají žádný vliv a přidávají další branku. Po střele od modré se puk odrazil mezi kruhy na ERIKA NĚMCE, který se tutovky nezalekl a pohodlně uklidil do branky. Asistence: Jan Lattner.

32:40
    Domácí se zdají hodně podráždění a snaží se provokovat. Orli se nesmí nechat, protože Vídeň velmi dobře hraje přesilové hry a to je pravděpodobně jejich taktika na zvrácení stavu zápasu.

31:09
    Střídání v týmu Vienna Capitals: ze hřiště odchází Lamoureux, přichází Tsrepitsch.
    31:09 SEDLÁK - 1:4

31:09
    Tak to je pohádka v podání Znojma, které využívá přesilovku a vede už 4:1! ADAM SEDLÁK nic nevymýšlel, napřáhl od modré čáry z osy a prostřelil gólmana. Asistence: Jan Lattner.

30:30
    Orli se drží v přesilovce v útočném pásmu, avšak zatím se nedostalo k žádné lepší příležitosti. Znojmo potřebuje více střílet.

29:56
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Schneider – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    29:41 LATTNER - 1:3

29:41
    Lamoureux teď nemá úplně čisté svědomí, to ale Znojmo trápit nemusí, protože si bere zpět své dvoubrankové vedení. JAN LATTNER totiž dělovkou napřáhl od modré čáry v přečíslení a jeho rána prostřelila prostřelila gólmana. Asistence: Erik Němec, Allan McPherson.

28:54
    Orli jsou v plném počtu.

28:45
    Lassila znovu chytá střelu od modré. Šlo o mnohem těžší zákrok, než to vypadalo, protože puk viděl až na poslední chvíli.

27:55
    Fantastický Lassila teď zachránil Orly od inkasování. Po střele od modré se puk odrazil do brankoviště, kde stál nehlídaný Rotter a mířil do odkryté branky, ale Lassila do rány dal hokejku a zamezil jasnému gólu.

27:30
    To už teď neplatí, domácí si nepřesně přihráli.

27:10
    Wall střílel od modré čáry, gólman Lassila vyráží. Vídeň se drží v pásmu.

26:54
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Němec – 2 min., nedovolené bránění).

26:35
    Jeden z útočníků Znojma sekl do hokejky gólmana Lamoureuxe a rozhodčímu to neuniklo. Domácí mají výhodu.

25:56
    Lamoureux raději uklidnil hru a lehké nahození už nerozehrával. Bude se vhazovat.

25:25
    Špaček střílel z levého kruhu a trefil jen vyrážečku gólmana. Velká škoda, měl hodně času na zakončení.

24:42
    V posledních minutách se na ledě mnoho zajímavého neděje, spíše se hraje ve středním pásmu a často se přerušuje hra. Teď rozhodčí zapískal ofsajdové postavení domácí Vídni, a tak se bude znovu vhazovat...

23:04
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Romig – 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 10 min. osobní trest, hrubost).

23:04
    V útočném pásmu Orlů se udála menší postrkovaná, na trestnou půjdou vzájemně oba aktéři.

22:19
    Allan McPherson hezky pozdržel hru a přihrál na najíždějícího obránce, který ale vystřelil nepřesně.

21:10
    Znojemští se snaží hrát aktivně a drží se v útočném pásmu soupeře. Zatím je ale Vídeň nepouští do žádných nebezpečných pozic, a tak bojují alespoň u zadního mantinelu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli velmi zajímavý hokej. Hrála se velmi vyrovnaná partie, lépe na tom ale jsou hostující Orli, kteří dokázali vstřelit o jednu branku více než soupeř. Velmi dobře dnes hraje zejména Anthony Luciani, nejvíce práce ale měl gólman Lassila. Uvidíme, co přinese dalších dvacet minut.

20:00

19:05
    V posledních sekundách se hraje zejména ve středním pásmu a je k vidění hodně osobních soubojů.

17:43
    Další vhazování před Lassilou po zákroku vyrážečkou.

17:20
    Lassila skvěle vystihl záměr útočníka Holzapfela a lapačkou chytá puk!

14:25
    Znojmo si opět mohlo vzít svůj náskok, ale Bartoš v přečíslení dva na jednoho trefil jen výstroj gólmana Lamoureuxe!
    14:08 HARTL - 1:2

14:08
    Vídeň v posledních dvou minutách útočila a útočila, až dokázala snížit na rozdíl jedné branky. Autorem branky je NIKOLAUS HARTL, který z pravého kruhu dorazil odražený kotouč do horní části branky. Asistence: Kurt Davis, Ali Wukovits.

12:40
    Teď se domácí dostali do tlaku v útočném pásmu a Lassila měl několik zákroků, které musel likvidovat.

11:43
    Znojmo je nadále lepším týmem a snaží se o další branku, zato Vídeň by potřebovala přestávku, protože si nedokáže přesně přihrát. Orli vedou zaslouženě.
    10:10 LUCIANI - 0:2

10:10
    Překvapení pokračuje a Orli vedou už o dvě branky! ANTHONY LUCIANI ve středním pásmu získal puk a dostal se do samostatného úniku, který zakončil jako zkušený mazák bekhendovým blafákem do levého horního rohu. Gólman Lamoureux neměl žádnou šanci. Bez asistence.

09:52
    Lassila si s přehledem poradil se střelou z ostrého úhlu v podání Schneidera. Bude se vhazovat.

09:25
    Vídeň se zdá trochu zaskočená, teď se úplně zbytečně ocitla v ofsajdovém postavení. Bude se vhazovat.
    08:09 BRAES - 0:1

08:09
    Orli se ve Vídni ujímají vedení! Nejprve se dostal ke střele z pravého kruhu CAMERON BRAES, prázdnou branku ale ku překvapení všech netrefil. Poté si sjel až k brankovišti a díky svému důrazu nakonec kotouč doklepl až do sítě. Asistence: Anthony Luciani.

07:50
    Vídeň se sama vyhnala z pásma.

07:15
    Wukovits střílel z levého kruhu, avšak Lassila se zaskočit nenechal a svým betonem zkušeně vyrazil do bezpečí.

06:30
    Tejnor i Rotter už jsou na ledě, pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

06:05
    Orli se poprvé v zápase na delší dobu usadili v útočném pásmu s pukem na svých holích, ale nedokázali nic vymyslet.

04:20
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Rotter – 2 min., hrubost).

04:18
    První velká šance Vídně! Jeden z útočníků přihrál na naprosto volného obránce Petera mezi kruhy, ten odtud z první vystřelil, ale Lassila byl pozorný!

02:05
    Aréna ve Vídni je velmi solidně zaplněná. Mezitím Vídeň hraje v útočném pásmu, Orli je ale pouští pouze k mantinelům.

01:15
    První třetina začala velmi poklidně, hraje se v nízkém tempu.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, za chvíli začínáme!

Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Lattner, Sedlák, Tejnor, Parkkkonen, Novák, Stehlík, Šnajnar, Kruckovyč – Kalus, Stretch, Mrázek – Hlava, Braes, Luciani – Špaček, Matuš, McPherson – Guman, Bartoš, Němec..

Krásný nedělní podvečer, vítejte u dnešního online přenosu. Dnes nás čeká velmi zajímavý souboj mezi Znojmem a Vídní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 15. Hartl (Davis, Wukovits), 40. Romig (Holzapfel), 48. Rotter (Holzapfel, Vause) – 9. Braes (Luciani), 11. Luciani, 30. Lattner (Němec, McPherson), 32. Sedlák (Lattner), 33. Němec (Lattner), 35. McPherson (Novák), 36. Guman (Němec), 42. Luciani, 58. Kalus

spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Tsrepitsch) – Hackl, Lakos, Wall, Peter, Fischer, Davis – Tessier, Holzapfel, Rotter – Nödl, Vause, Arniel – DeSousa, Nissner, Schneider – Romig, Wukovits, Hartl.
    HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Lattner, Sedlák, Tejnor, Parkkkonen, Novák, Stehlík, Šnajnar, Kruckovyč – Kalus, Stretch, Mrázek – Hlava, Braes, Luciani – Špaček, Matuš, McPherson – Guman, Bartoš, Němec.