NY Rangers – Montreal 5:3 (kon.) | Columbus – Dallas 4:1 (kon.) | Toronto – Vegas 3:1 (kon.)
Detroit – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Edmonton 5:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 7:3 (kon.)
St. Louis – Carolina 4:1 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:3 (kon.)
New York Rangers
5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Montreal Canadiens
Středa 07.11.2018, 01:05 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:01:34)

Trestné minuty: 28:16

Je dobojováno a domácí tým se po velkém obratu ve třetí třetině raduje z výhry 5:3! Dlouho to ale na něco podobného nevypadalo, Montreal dobře bránil a skvělé výkony podával i gólman Price. Ve 49. minutě ale neudržel Staalovu střelu a Pavel Bučněvič dorazil puk za jeho záda. Definitivní obrat přišel v 58. minutě po velkém sólu Neala Pionka a definitivu na bodový zisk dal za dalších 56 vteřin Mika Zibanejad. Na tohle už Montreal odpověď nenašel ani v závěrečné power-play a zápas tak skončil výsledkem 5:3 pro domácí.

59:29
    Domácí vytlačili puk ze svého pásma, tohle jim bohatě stačí.

58:58
    Montreal musí pospíchat. Vhazuje se v pásmu domácích, Price už je tedy na střídačce a hraje se šest na čtyři ve prospěch hostů.
    58:12 Mika ZIBANEJAD - 5:3

58:12
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí smršť pokračuje! MIKA ZIBANEJAD se na modré čáře skvěle vyhnul postavení mimo hru, poté si najel do pásma a když jeho první pokus srazil Petry, dostal šanci na dorážku, která už skončila v brance. Asistence: Vladislav Naměstnikov, Brady Skjei.
    57:16 Neal PIONK - 4:3

57:16
    Je tu dokonaný obrat a to opravdu parádním způsobem U vlastní branky se puku chopil NEAL PIONK, projel celým kluzištěm, natlačil se před branku a bleskovým zakončením překonal Price! Asistence: Chris Kreider, Mika Zibanejad.

56:56
    A je po přesilovce... Po sražené DeAngelově střele se v rohu provinil hákováním Jimmy Vesey a už sedí na trestné lavici.

56:10
    Teď je tu velká šance pro New York zvrátit zápas. Zahrají si totiž přesilovku, hosté se provinili přílišným počtem hráčů na ledě. Trest odsedí Jesperi Kotkaniemi.

55:11
    Zakázané uvolnění domácích, po krátké pauzičce se bude vhazovat u Lundqvista.

54:42
    Celý tento nápor skončil střelou Marca Staala a pohotovým zákrokem Careyho Price. New York tlačí, cítí, že vítězný gól visí ve vzduchu.

54:08
    Zuccarello vybojoval u modré čáry puk, podržel tak svůj tým v útoku a doslova probudil publikum k hlasitému povzbuzování.

53:14
    Z dálky to zkusil domácí Shattenkirk, jeho rána skončila těsně nad břevnem.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. Kreider (K. Hayes), 38. DeAngelo (K. Hayes, Vesey), 49. Bučněvič (M. Staal, K. Hayes), 58. Pionk (Kreider, Zibanejad), 59. Zibanejad (Naměstnikov, Skjei) – 1. Tatar (Jo. Benn, Petry), 25. Tatar (Danault, Gallagher), 27. Domi (Gallagher, Petry)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – DeAngelo, Skjei, Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Br. Smith – Zuccarello (A), Zibanejad (A), Naměstnikov – Bučněvič, K. Hayes, Kreider – Fast, Chytil, Vesey – Spooner, L. Andersson, C. McLeod.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry (A), Jo. Benn, Juulsen, Reilly, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Hudon, Domi, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen (A) – A. Shaw, Peca, Deslauriers.

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Cameron, Daisy

Diváci: 17 428