Fenerbahce – Anderlecht 2:0 (kon.) | Astana – Jablonec 2:1 (kon.) | Akhisarspor – Sevilla 2:3 (kon.)
Apollon Limassol – Frankfurt 2:3 (kon.) | BATE – Chelsea 0:1 (kon.) | Dynamo Kyjev – Rennes 3:1 (kon.)
Genk – Besiktas 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Standard 2:1 (kon.) | Lazio – Marseille 2:1 (kon.)
Malmö – Sarpsborg 1:1 (kon.) | Fehérvár – PAOK 1:0 (kon.) | Rapid – Villarreal 0:0 (kon.)
Spartak – Rangers 4:3 (kon.) | Arsenal – Sporting 0:0 (kon.) | Real Betis – AC Milán 1:1 (kon.)
Bordeaux – Zenit 1:1 (kon.) | Celtic – RB Lipsko 2:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Trnava 3:1 (kon.)
Leverkusen – Curych 1:0 (kon.) | Ludogorec – Larnaka 0:0 (kon.) | Olympiakos – Dudelange 5:1 (kon.)
Rosenborg – Salzburg 2:5 (kon.) | Slavia – Kodaň 0:0 (kon.) | Vorskla Poltava – Karabach 0:1 (kon.)
KRC Genk
1:1 (0:1)
Besiktas Istanbul
Čtvrtek 08.11.2018, 18:55 • Luminus Arena, Genk • Evropská liga • Skupina I

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další skupinové zápasy a my budeme sledovat duel mezi Genkem a Besiktasem Istanbul. Mírným favoritem je podle sázkových kanceláří domácí celek, ale uvidíme, jak to celé dopadne.

KRC Genk

Genk vede belgickou ligu, kde si v této sezoně zatím vede velmi dobře a potvrzuje svůj cíl, kterým je zisk mistrovského titulu, ale nebude to mít vůbec jednoduché, protože třeba Bruggy hrají také ve skvělé formě a bude to ještě velká bitva.

V Evropské lize Genk působí už od července, když v předkolech postupně přešel přes lucemburskou Folu Esch, Lech Poznaň a Bröndby Kodaň, ve skupině pak Genk porazil Malmö 2:0, následně ale nečekaně prohrál 1:3 v Sarpsborgu a to je dosud vůbec jediná prohra Genku v této sezóně.

Besiktas nezažívá zrovna nejlepší vstup do sezony. V lize patří k největším favoritům na titul, ale zatím to nepotvrzuje, protože po jedenácti kolech má jen 18 bodů a je až na šesté pozici. Na první Basaksehir ztrácí 6 bodů a bude to mít tedy hodně složité.

V Evropské lize Besiktas na úvod porazil norský Sarpsborg 3:1, poté ale prohrál v Malmö 0:2.

První vzájemný zápas

Oba celky se utkaly nedávno v Turecku. Genk potvrdil dobrou formu i venku a na horké půdě Besiktase předvedl velmi dobrý výkon a nakonec si došel pro výhru 4:2, což se nečekalo.

Utkání mezi Genkem a Besiktasem začne v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

KRC Genk: Vukovic – Maehle, Déwaest, Aidoo, Uronen – Malinovskyj, Pozuelo (C), Heynen – Paintsil, Samatta, Ndongala.
    Náhradníci: Vandevoordt – Nastić, Wouters, Ingvartsen, Seck, Fiolić, S. Berge.

Besiktas Istanbul: Zengin (C) – Toköz, Pepe, D. Vida, Erkin – Uysal, Özyakup, Medel – Quaresma, Babel, Lens.
    Náhradníci: Karius – Roco, Pektemek, Ljajić, Arslan, Larin, Vágner Love.

Rozhodčí: Stieler – Pickel, Seidel.

Hráči obou celků jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

1

1
    Turecký celek vstoupil do utkání velmi aktivně a hned se usadil na polovině domácího celku.

2
    Roh pro Besiktas.

2
    Ale z úvodního rohu bylo jen nepřesné zakončení a od své branky tak bude rozehrávat Danny Vukovic.

3
    Poprvé se dopředu vydali i domácí fotbalisté, ale jejich akce skončila velmi nepřesnou přihrávkou a na tahu je tak opět Besiktas.

5
    Po horším vstupu do utkání už začínají domácí fotbalisté na trávníku pomalu dominovat. Nutno dodat, že Genk byl před zápasem favoritem.

7
    Domácí to sehráli dobře, ale nakonec vše skončilo nepřesným centrem a na první šanci tak i nadále čekáme.

9
    Po zisku míče šli hosté do přečíslení tři na dva, ale Lens to nevyřešil dobře a celé to zastavil nepovedenou přihrávkou, škoda pro Besiktas.

11
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Jeremain Lens, přichází Mustafa Pektemek.

12
    První komplikace pro turecký celek. Lens se navíc zranil a musel hřiště opustit.

14
    Domácí hráči stále drží míč a kombinují, ale do zakončení se zatím Genk nedostal.

15
    Žlutou kartu dostává Necip Uysal (Besiktas Istanbul).

16
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    Ale po obrovské v chybě v obraně jdou do vedení hosté z Turecka. Domácí chybovali, míč okamžitě putoval dopředu a RICARDO QUARESMA šel sám na brankáře, kterého s pořádnou dávkou štěstí překonal.
    16. Ricardo QUARESMA - 0:1

18
    Domácí se hned usadili na polovině soupeře, dostali se do vápna, ale Joseph Paintsil zakončit nedokázal.

20
    Hosté jsou nyní u míče a nikam nepospíchají, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají najevo hlasitým pískotem.

21
    A po rychlé akci tu byla obrovská šance hostů, ale z bezprostřední blízkosti Mustafa Pektemek neuspěl, protože skvěle zasáhl Danny Vukovic!

23
    Besiktas hrozí z rychlých brejků a domácím se je zatím vůbec nedaří zastavovat. Nyní byl ve vápně Ricardo Quaresma, ale vystřelit nedokázal.

25
    Domácí hráč to vyzkoušel z poměrně velké dálky, ale míč skončil vysoko nad brankou tureckého celku, rozehrávat tak bude Tolga Zengin.

27
    Po dlouhé přihrávce znovu hrozil velmi aktivní Ricardo Quaresma, ale tentokrát byl hned zdvojen a o míč obrán.

29
    A znovu rychlá akce Besiktase po levé straně, ale i tentokrát to domácí zvládli a ubránili se.

31
    Je za námi úvodních třicet minutek a Besiktas i nadále vede o jednu branku. Domácí zatím nevymysleli vůbec nic a roli favorita tedy nepotvrzují.

33
    Domácí se vůbec zatím nemohou dostat do utkání. Besiktas skvěle brání a je jasné, že Genk to dnes nebude mít vůbec jednoduché, navíc když jako první inkasoval.

35
    Žlutou kartu dostává Mbwana Samatta (KRC Genk).

37
    Nyní se konečně domácí usadili na polovině tureckého celku, ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Tolga Zengin, který dnes nahradil chybujícího Kariuse.

38
    Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Besiktas zatím opravdu velmi dobře brání a domácí si neví rady, hlavně tedy směrem dopředu.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něčeho dočkáme, nebo si budeme muset počkat do druhého poločasu.

42
    Nyní se do zakončení dostal domácí Mbwana Samatta, ale jeho pokus přesný nebyl a stav utkání se tedy nemění.

44
    Hosté drží míč a snaží se dohrát první poločas, který jim vyšel na jedničku.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal hned čtyři minutky.

45+2
    Rohový kop pro Genk.

45+3
    Ale ani z rohu domácí nic nevymysleli a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45+4
    Domácím nelze upřít snahu, ale ve finální fázi je to z jejich strany zatím velká bída,

45+4
    Zřejmě poslední akce domácího celku v prvním poločase skončila ofsajdem.

45+4

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Besiktas ho odehrál skvěle takticky, výborně bránil, hrozil z rychlých brejků a ještě potrestal domácí chybu, takže vede nad Genkem 1:0. Domácí nevymysleli vůbec nic a zatím tedy nepotvrzují roli favorita a ve druhém poločase musí pořádně zabrat, aby získali nějaký ten bodík.
    Genk toho v prvním poločase příliš nepředvedl a s Besiktasem prohrává o jednu branku.

Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.

48
    Domácí jsou ve druhém poločase velmi aktivní, stále se tlačí dopředu, ale do zakončení se zatím nedostali.

50
    Po zisku míče se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce skončila ofsajdem. Na tahu je Genk.

51
    Z hranice velkého vápna to vyzkoušel domácí Jere Uronen, ale po jeho pokusu skončil míč vysoko nad brankou Besiktase.

53
    K další střele se dostal hostující Necip Uysal, ale ani jeho rána nebyla přesná a stav se tedy ani tentokrát nemění.

55

56
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Celé snažení belgického celku nakonec skončilo ofsajdem.

58
    Domácí ale přidali a je to znát. Ve vápně se k míči dostal Jere Uronen, ale zakončení vůbec nezvládl a branku minul o několik metrů.

59
    Po centru byl ve velké šanci hostující Babel, ale jeho hlavičce pár decimetrů chybělo a velká šance zůstala nevyužita!
    59. Babel branku těsně minul

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek. A vzhledem k tomu, že Genk prohrává o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

60
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Sander Berge.

62
    Domácí jsou aktivnější, stále se tlačí dopředu, ale obrana Besiktase funguje na jedničku a hostující má ke třem bodům podstatně blíže.

64
    Na trávníku se stále nic zajímavého neděje a k vidění je i nadále hodně nepřesných přihrávek.

66
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Joseph Paintsil, přichází Ivan Fiolić.

68
    Hostující Babel se dral do zakončení, ale na poslední chvíli ho zastavil jeden z domácích hráčů.

70
    Domácí mají dvacet minut na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale na nějaký obrat rozhodně nevypadá.

72
    Domácím se směrem dopředu dnes prostě vůbec nedaří. Nyní to dobře vykombinovali, ale nakonec je zastavila další velmi nepřesná přihrávka.

74
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Dorukhan Toköz, přichází Adem Ljajić.

76
    Kombinační akce Besiktase zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

78
    Vše podstatné se odehrává stále uprostřed hrací plochy. Ani jednomu celku se směrem dopředu nedaří, což vyhovuje více hostům, kteří vedou o jednu branku.

79

80
    Genk zahrával už pátý rohový kop, ale ani z něho nic nevytěžil. Hostující obrana dnes funguje výborně.

80
    Žlutou kartu dostává Pepe (Besiktas Istanbul).

81
    Pepe, který hrál dlouhé roky za Real Madrid, dnes hraje výborný zápas, ale nyní zase ukázal jeden ze svých zákroků a hned vyfasoval žlutou kartu.

82
    Po centru se k míči dral Joseph Aidoo, ale nakonec se od něj míč odrazil jen do zámezí a od své branky bude rozehrávat Tolga Zengin, který nikam nepospíchá.

84
    Domácí Alejandro Pozuelo to vyzkoušel snad z třiceti metrů, ale hradbu těl před sebou nepropálil. To byl ale spíše takový hodně zoufalý pokus domácího záložníka.

86
    Hostující celek zvládá konec utkání na jedničku. Kontroluje své vedení a kráčí za velmi důležitým vítězstvím.

88
    Znovu pálil Alejandro Pozuelo, ale ani z této střely nic nebylo. Poté se do zakončení ještě dostal Sander Berge, ale ani on se neprosadil.

88
    Genk právě vstřelil branku!
    Ale po další akci už je vyrovnáno! Z dálky znovu napřáhl SANDER BERGE a tentokrát byla jeho rána o poznání povedenější a natahující se Tolga Zengin byl bez šance, takže je to 1:1!
    88. Sander BERGE - 1:1

89
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Dieumerci Ndongala, přichází Marcus Ingvartsen.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Vágner Love.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+2
    Domácí to ještě zkouší, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží dnes dobře chytající Tolga Zengin.

90+4
    Nyní je ošetřován hostující hráč a vypadá to, že se už nic dalšího nestane.

90+4
    Tak domácí se ještě dostali do jedné tutové šance, ale Besiktas to i s velkou dávkou štěstí přežil a z Belgie si tak odveze bod!

90+5

Je dobojováno. Besiktas dnes dlouho vedl, ale nakonec se domácí přeci jen prosadili a dokázali v závěru vyrovnat na 1:1. Tímto výsledkem duel nakonec i skončil a oba tedy berou bod.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:15.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:51:28)