Boston – Vancouver 5:8 (kon.) | Philadelphia – Arizona 5:4 (po pr.) | Florida – Edmonton 4:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 5:6 (po pr.) | Ottawa – Vegas 3:5 (kon.) | Tampa – NY Islanders 4:2 (kon.)
Dallas – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 1:3 (kon.)
Florida Panthers
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Edmonton Oilers
Pátek 09.11.2018, 01:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (03:51:34)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Roberto Luongo (FLA): 26 zák., 1 gól, úsp. 96,3%
    2. Jevgenij Dadonov (FLA): 1+0
    3. Aleksander Barkov (FLA): 0+1

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

Je dobojováno. Necelá dvouminutovka na začátku druhé třetiny, v níž Panthers vstřelili dva góly, nakonec rozhodla o osudu celého zápasu. Na samotném začátku třetí periody sice na 1:2 z pohledu Oilers snížil Leon Draisaitl, vzápětí ale v přesilové hře vrátil Floridě dvoubrankový náskok Huberdeau a necelou minutu před koncem přidal trefu do prázdné branky Sceviour. Skvělý výkon dnes podal floridský gólman Roberto Luongo, jenž chytil 26 z 27 střel soupeře.

59:11 Colton SCEVIOUR - 4:1

59:11
    Florida právě vstřelila branku!
    A už je to jasné, Panthers přidávají pojišťovací trefu do prázdné branky. Ze středního pásma se o to postaral čerstvý táta COLTON SCEVIOUR! Asistence: Vincent Trocheck a Mike Hoffman.

58:37
    V tomto případě už domácím zakázané uvolnění odpískáno bylo, necelou minutu a půl před koncem se bude vhazovat před Luongem.

58:18
    Panthers vyhodili puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepíská, a Larsson tak musí hrát.

57:25
    Dvě a půl minuty před třetí sirénou odjíždí Talbot na střídačku!

56:20
    Mike Hoffman nic nevymýšlel a od červené čáry vyhodil kotouč k Talbotovi, Nurse teď ve vlastním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

55:27
    V závěru třetí třetiny McDavid prakticky neslézá z ledu, Edmontonu se ale čas na vstřelení potřebných dvou branek začíná krátit.

54:38
    Connor McDavid se z pravého rohu prokousal až do předbrankového prostoru, ležícího Luonga se mu ale překonat nepodařilo!

54:02
    Ta ale neměla dlouhého trvání, Benning teď musí zakládat další edmontonskou akci z hloubi vlastní třetiny.

53:16
    Huberdeau z levého kruhu pálil nepřesně, svěřenci Todda McLellana už zakládají další protiakci.

52:22
    Huberdeau mohl Floridu ještě více přiblížit k vítězství, po závaru před Talbotem se mu ale nepodařilo dostrkat puk do sítě!

52:10
    Vincent Trocheck se prokousal až na levý kruh, odkud ale bekhendem vypálil nepřesně.

51:26
    Colton Sceviour se vydal do protiútoku, spolu s ním se ale vrátil Nurse a nepustil domácího forvarda do zakončení.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 27. Dadonov (Barkov, Hoffman), 29. Bjugstad (Kiselevič), 44. Huberdeau (Trocheck, Yandle), 60. Sceviour (Trocheck, Hoffman) – 41. Draisaitl (McDavid)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Matheson, Ekblad, Yandle, Weegar, Kiselevič, Petrovic – Dadonov, Barkov, Hoffman – Huberdeau, Trocheck, Vatrano – Malgin, McCann, Bjugstad – Sceviour, Lammikko, Brouwer.
    Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, Russell, Gravel, Benning – Nugent-Hopkins, McDavid, Rattie – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic, R. Strome, Caggiula – Puljujärvi, Brodziak, Kassian.

Rozhodčí: Brenk, Pollock – Nowak, Smith