Paderborn – Kiel 4:4 (kon.) | Sandhausen – Duisburg 0:0 (kon.)
Kieler SV Holstein 1900
Pátek 09.11.2018, 18:30 • Benteler-Arena, Paderborn • 2. německá Bundesliga

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek pátečního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (20:30:19)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 8:3. Fauly: 12:12.

Je dobojováno! Fantastický zápas, utkání dvou rozdílných poločasů dopadnul smírně 4:4. Paderborn neudržel dvoubrankové vedení z prvního poločasu a nakonec si odnese pouze bod. Navíc za ten bod může být rád, protože ten zachránil až Zolinski svým druhým zásahem v závěru utkání. Kdo se rozhodnul toto utkání sledovat, rozhodně nelitoval, protože osm branek je na fotbalové utkání něco nevídané.

90+5

90+4
    V tomto utkání se už zřejmě nic zásadního nestane. Oba týmy si v tomto utkání odnesou bod.

90+3
    Ritter vypálil a hostující brankář měl štěstí, že tato tečovaná střela neměla rychlost. To mohlo stát zápas.

90+2
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Tekpetey, přichází Düker.

90+1
    Rozhodčí tohoto zápasu nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
    90. ZOLINSKI - 4:4

90
    Paderborn právě vstřelil branku!
    To je něco neskutečného! Paderborn v samotném závěru základní hrací doby dokázal vyrovnat. Parádní akci domácího celku zakončil BEN ZOLINSKI, který si stejně jako Schindler na druhé straně připsal druhý gól v zápase – 4:4.

90
    Dost nepovedený pokus od Tekpeteye, který neohrozil brankáře, nýbrž fanoušky sedící za jeho brankou.

89
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Lee, přichází Mörschel.

88
    Schindler byl opět v akci, ale tentokrát byl nepřesný. Míč skončil v zámezí, Zingerle bude odkopávat od branky.

87
    Kiel se dokázal ubránit a ještě vyvezl míč na útočnou polovinu, kde na sebe Serra vybojoval faul. Hosté s rozehrávkou nikdy nespěchají.

86
    Ze standardní situace se vyvinul rohový kop. Paderborn klepe na hostující obranu. Jak Kiel odpoví?

85
    Paderborn teď sází všechno do útočné fáze, navíc bude rozehrávat standardní situaci.

84
    Schwede dokázal překonat Kronholma v brance Kielu a už se zdálo, že bude opět vyrovnáno. Jenže asistent rozhodčího viděl nepatrný ofsajd. Ano, jedná se o toho stejného asitenta, který odebral Schindlerovy dva zásahy.

83
    Zdá se, že Kronholm bude pokračovat. Hostující brankář se občerství a následně odkopne míč zpátky do hry.

82
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Gjasula, přichází Ritter.

81
    Kronholm byl nedovoleně atakován Tekpeteyem a sám se tomu domácí hráč diví. Navíc hostující brankář si vyžádal lékařské ošetření.
    80. SCHINDLER - 3:4

80
    Kiel ptrávě vstřelil branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil KINGSLEY SCHINDLER, který si následně připsal druhý střelecký zářez na svou pažbu v dnešním utkání. Kiel otáčí nepříznivý vývoj utkání a vede v Paderbornu – 3:4.

79
    Byla nařízena penalta pro hostující tým.

78
    Žlutou kartu dostává Gjasula (SC Paderborn 07).

77
    Tekpetey si naběhnul na centr a zpoza vápna vystřelil, jenže dost mimo. Kronholm bude odkopávat od své branky.

76
    Fantastický zákrok hostujícího brankáře, který doslova vyškrábnul standardní situaci. Paderborn zůstává u míče, bude rozehrávat roh.

75
    Patnáct minut do konce základní hrací doby a k zisku tří bodů mají v tuto chvíli stejně blízko oba kluby.
    74. MÜHLING - 3:3

74
    Rohový kop sice nic zásadního nepřinesl, ale následující akce už byla gólová. ALEXANDER MÜHLING se na levé straně dostal k míči a střelou na zadní tyč vyrovnává dnešní utkání – 3:3.

74
    Schindler hecuje hostující kotel, protože hosté budou za malou chvíli rozehrávat svůj další rohový kop.

73
    Hosté teď nebudou na nic čekat a budou se tlačit do útoku. Toho by mohl Paderborn využít, jelikož hostující obrana bude oslabená.
    71. SERRA - 3:2

71
    Tak přece jenom tady máme zdramatizování dnešního utkání. JANNI SERRA si skvěle naběhnul na centr Schindlera a překonal bezmocného Zingerleho v domácí brance. Závěr utkání bude ještě dozajista zajímavý – 3:2.

70
    Tohle je opravdu odevzdaný míč k domácímu brankáři, Kiel opět zbytečně zariskoval a o míč přišel.

69
    Přihrávka Mefferta pod sebe skončila v rukavicích Zingerleho, který rychle rozehrál na Tekpeteye.

68
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Antwi-Adjej, přichází Schwede.

67
    Žlutou kartu dostává Mühling (Kieler SV Holstein 1900).

66
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Thesker, přichází Karazor.

65
    Kiel se dostal se svou kombinací na polovinu soupeře, ale jejich akci opět kazí množství nepřesností.

64
    Schindler neměl tentokrát potřebnou rychlost, aby se dostal před obránce. Ten odehrál míč zpět ke svému brankáři.

63
    Tempo hry se začíná opět probouzet. Zolinski na druhé straně zakončoval z voleje, ale mimo branku.

62
    Mohlo to být pouze o jediný gól, ale Collins dokázal jako poslední hráč odkopnout míč z brankové čáry.

61
    Další souboj mezi Schindlerem a Zingerlem. Opět byl úspěšnější domácí brankář, Kiel bude rozehrávat roh.

60
    Máme za sebou odehranou čistou hodinu hry, Paderborn si i nadále drží dvoubrankové vedení nad Kielem.

59
    Kiel se snaží o postupnou kombinaci ze své poloviny, ale Paderborn skvěle napadá a nakonec taky slaví zisk míče.

58
    Exekuce standardní situace se nepovedla, míč skončil v rukavicích hostujícího brankáře.

57
    Van den Bergh poslal soupeře na trávník, jeho faul se zatím obešel bez žluté karty. Tohle bude standardka pro domácí tým.

56
    Serra se domníval, že vybojoval rohový kop, ale opak byl pravdou. Rozhodčí ukázal na malé vápno.

55
    Mühling si rychle zpracoval a vypálil. Zingerle byl na místě, připraven. Míč chytnul do rukavic a s jeho následnou rozehrávkou nespěchal.

54
    Serra si skvěle naběhnul za domácí obranu, ale nakonec branku nedal. Jeho hlavičce chyběly potřebné parametry.

53
    Ovšem hosté z Kielu hraje o něco lepší fotbal, ale zatím se nedokáže prosadit na útočné polovině.

52
    Druhý poločas zatím nenabídnul příliš moc vzrušení. Do výkonu z prvního poločasu musí oba týmy ještě přidat.

50
    Rohový kop Kielu byl odvrácen pozornou obranou, míč ovšem skončil na polovině hřiště u posledního hráče Kielu.

49
    Zingerle se opět vytáhnul proti střele Schindlera, který si na něj doslova vylámal zuby. Kiel bude rozehrávat rohový kop.

48
    To samé platí i u Kielu, který pár nákopy nepřekonal pozornou hradbu v domácí obraně.

47
    Druhý poločas před malou chvíli začal, domácím se úvodní akce v nové části zápasu příliš nepovedla.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

Je za námi úvodní část dnešního utkání mezi Paderbornem a Kielem. V prvním poločase jsme viděli dokonce čtyři branky, takže o zábavu bylo postaráno. Domácí tým zásluhou Gueyeho, Klementa a Zolinského vede nad Kielem 3:1. O jedinou branku hostů se postaral Schindler.

45+2

45+1
    V nastaveném čase hráli na míči především hosté, ale ti si nevypracovali výraznější šanci. Do šatny tedy půjdou spokojenější hráči Paderbornu.

45+1
    Pan Koslowski nastavil v prvním poločase pouze minutu navíc.

45
    Běží poslední minuta základní hrací doby. Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut.

44
    Tekpetey může litovat této zahozené šance. Domácí útočník navázal pozornost dvou obránců a poté vypálil střelu, která prolétla těsně vedle tyčky.

43
    Rohový kop nic zásadního pro domácí branku nepřinesl, mohl však přinést branku na další straně.

42
    Kiel nechce nechat nic v náhodě a hned z další akce vybojoval rohový kop. Uvidíme, co z něj vytěží.
    41. ZOLINSKI - 3:1

41
    Zřejmě jsem další branku přivolal. Domácí tým potrestal další zaváhání v rozehrávce soupeře. Jmenovitě to byl BEN ZOLINSKI, který překonal Kronholma fantastickou střelou placírkou pod břevno.

41
    Kronholm opět, jak jinak skvěle rozehrál s přehledem. Kiel jde do útoku po pravé straně.

40
    Blíží se závěr prvního poločasu, který má před sebou posledních pět minut základní hrací doby. Dočkáme se ještě nějaké branky?

39
    Antwi-Adjej se blýsknul pohotovou akcí na pravé straně, která ovšem přinesla nepřesné zakončení. Kronholm bude odkopávat od vlastní branky.

38
    Žlutou kartu dostává Zolinski (SC Paderborn 07).

37
    Mühling se pokoušel z první najít nabíhajícího Serru nebo Leeho. Jenže jeho přihrávka našla pouze domácí kopačky.

36
    Centr z pravé strany byl odvrácen domácím obráncem, který míč poslal do zámezí. Kiel bude poblíž vápna vhazovat.

35
    Kinsombi se prodíral přes tři obránce, ale neuspěl. Akce Kielu nekončí, u míče je Schindler.

34
    Rohový kop nic zásadního nepřinesl. Až poté, z druhé vlny se dostal ke střele Tekpetey, který vystrašil hostujícího brankáře.

33
    Tekpetey dokázal poslat míč do pokutového území, ale Thesker ho odvrátil na rohový kop.

32
    Akce Kielu ovšem stále nekončí, až tedy do doby, kdy se jeden z hostů provinil proti fotbalové etiketě.

31
    Kinsombi se postavil k exekuci přímého kopu, který se mu ovšem moc nepovedl. Jeho střela skončila na zdi.

30
    Máme za sebou třicet minut dnešního utkání. Paderborn i nadále vede od deváté minuty nad Kielem 2:1.

30
    Žlutou kartu dostává Hünemeier (SC Paderborn 07).

29
    Hostující brankář dnes hraje takové libero, Kronholm pomáhá v rozehrávce svým kolegům v obraně.

28
    To je nevídané, co se děje v Paderbornu. Velmi hraniční situace, v hlavní roli opět Kingsley Schindler, který byl chycen v ofsajdu.

27
    Schindler opět rozvlnil síť domácí branky, ale ani v tuto chvíli to nebude regulérní gól. Rozhodčí odpískal ofsajd.

26
    Další chyba hostující obrany, ale tentokrát se Paderbornu nepovedla klíčová přihrávka. Kiel si mohl oddechnout.

25
    Hostující útočník se hlásí o slovo a čeká na verdikt rozhodčí, aby ho pustil opět na hrací plochu.

24
    Serra odchází po vlastních za postranní čáru, kde jeho ošetření bude pokračovat. Hra opět pokračuje.

23
    Právě útočník Serra byl později dohrán o postranní čáry a musel být zavolán lékařský tým hostujícího týmu.

22
    Serra si skvěle naběhnul na centrovaný míč z levé strany, který poslal za záda Zingerleho. Radost vydržela krátce, rozhodčí odmával ofsajd.

21
    Do vápna Paderbornu lítá jeden centr za druhým, ale zatím ani jeden není přesný. Domácí obrana je bez práce.

20
    Kronholm fantasticky přečetl rozehrávku domácí akce, vyběhnul z branky a míč získal. Hostující brankář zasloužil potlesk i domácích fanoušků.

19
    Rozhodčí odpískal další ofsajd domácímu týmu. Jeho útočníci by si měli defenzivní hranici lépe hlídat.

18
    V posledních minutách má víc práce Zingerle, ale je to taková povinná práce, žádné důležité zákroky.

17
    Doslova zákrok last minute předvedl hostující Thesker, který ve skluzu poslal míč na vlastního brankáře.

16
    Lee hlavičkoval v záklonu, takže pro domácího brankáře to byla laskomina. Jenže odkop se Zingerlemu moc nepovedl.

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut dnešního utkání a už jsme mohli vidět tři branky. Kdo se rozhodl sledovat, rozhodně se nenudí.

14
    Domácí tým přerušuje rozehrávku akce soupeře fauly. Rozhodčí pouze píská, nevolí nějaké karetní potrestání.

13
    Zdá se, že se tempo hry po vzrušujícím začátku poněkud ustálilo. Uvidíme, jak budou probíhat další minuty v prvním poločase.

12
    Mühling byl zavolán na kobereček. Rozhodčí mu jasně ukázal, že ještě jeden podobný zákrok, tak obdrží žlutou kartu.

11
    Domácí tým se snažil získat výhodu útočné standardky, ale rozhodčí byl proti. Hra pokračuje útokem Kielu.

10
    Mohlo být vyrovnáno, ale Zingerle se opět vytáhnul proti krásné střele na zadní tyč.
    9. KLEMENT - 2:1

9
    Nerozhodný výsledek netrval ani tři minuty a už se opět Paderborn dostává do vedení. PHILIPP KLEMENT si naběhnul z druhé vlny do pokutového území a nechytatelnou volejí poslal svůj tým do vedení – 2:1.

7
    Gueye byl nachytán v ofsajdové pasti, domácí akce tedy byla přerušena praporkem rozhodčího na čáře.
    6. SCHINDLER - 1:1

6
    Nepovedený začátek hostujícího týmu je aspoň prozatím zapomenut. KINGSLEY SCHINDLER využil nedůraznost domácí obrany a na druhý pokus už překonal Zingerleho v brance domácích – 1:1.

5
    První zajímavější šance hostujícího Kielu. Schindler zvolil střelu na zadní tyč a Zingerle měl velké štěstí, že míč prolétnul kolem jeho tyče.

4
    Domácí jsou při chuti a před malou chvíli jsme mohli registrovat další střelecký pokus, který se ovšem mezi tři tyče nevešel.

3
    Kiel nevstoupil do zápasů vůbec dobře, jejich slabý výkon nemizí. Lepší fotbal zatím rozhodně hrají domácí hráči.
    1. GUEYE - 1:0

1
    Zápas ještě ani pořádně nezačal a už máme za sebou úvodní branku. BABACAR GUEYE vystihnul nepříliš povedenou rozehrávku soupeře, dostal se do vápna a chladnokrevně zakončil. Pro tohoto domácího útočníka je to už třetí branka v letošní sezóně – 1:0.

1

SC Paderborn 07: Zingerle – Dräger, Schonlau, Hünemeier, Collins – Klement – Tekpetey, Vasiliadis, Antwi-Adjej – Zolinski, Gueye
    Náhradníci: Ratajczak – Strohdiek, Ritter, Gjasula, Düker, Schwede, Boeder, Karazor, Girth

Kieler SV Holstein 1900: Kronholm – Dehm, Thesker, Wahl, van den Bergh – Mühling, Meffert, Kinsombi – Schindler, Serra, Lee

KIELER SV HOLSTEIN 1900

Jak jsem už predikoval na začátku, tyto soupeři dělí v tabulce pouze skóre. Právě Kiel má slabší skóre, proto se prozatím musí spokojit s jedenáctým místem. Hostující tým má podobnou formu jako jeho páteční hostitel. Za posledních pět ligových zápasů dokázali vyhrát pouze dvakrát, ale na druhou stranu už tři zápasy neprohrál.

SC PADERBORN 07

Domácí tým je před tímto kolem o něco lépe než jeho páteční soupeř. Zase o moc ne, protože tyto týmy dělí horší skóre jednoho z nich. Paderborn je na průběžném desátém místě se ziskem 17 bodů. Jeho forma není vůbec dobrá, jelikož už tři zápasy naplno nebodoval. Poslední výhra byla v devátém kole na hřišti Ingolstadtu.

7. 10. 2018 • Ingolstadt – Paderborn 1:2

Hezký páteční den, vítám všechny fanoušky německého fotbalu u sledování tohoto textového přenosu z 13. kola druhé Bundesligy. V tomto přenosu Vás provedu zápasem mezi Paderbornem a Kielem. Oba týmy jsou na tom v tabulce dost podobně, takže by nás měl čekat vyrovnaný duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Mládek

Branky: 1. Gueye, 9. Klement, 41. Zolinski, 90. Zolinski – 6. Schindler, 71. Serra, 74. Mühling, 80. Schindler (pen.)

Karty:   30. Hünemeier (PDN), 38. Zolinski (PDN), 78. Gjasula (PDN) – 67. Mühling (KIE)

SC Paderborn 07: Zingerle – Dräger, Schonlau, Hünemeier, Collins – Klement – Tekpetey (90+2. Düker), Gjasula (82. Ritter), Antwi-Adjej (68. Schwede) – Zolinski, Gueye

Kieler SV Holstein 1900: Kronholm – Dehm, Thesker (66. Karazor) , Wahl, van den Bergh – Mühling, Meffert, Kinsombi – Schindler, Serra, Lee (89. Mörschel)
    Náhradníci: Reimann – Mörschel, Okugawa, Lewerenz, Herrmann, Karazor, Girth

Rozhodčí: Koslowski – Müller, Wessel

Diváci: 10035