Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Montreal – Vegas 5:4 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:6 (kon.)
Pittsburgh – Arizona 4:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 4:5 (2:3 po s.n.) | Florida – NY Islanders 4:2 (kon.)
Carolina – Detroit 3:4 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 0:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:3 (kon.)
Florida – Ottawa 5:1 (kon.) | Washington – Arizona 1:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
Columbus Blue Jackets
4:5 (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0)
New York Rangers
Neděle 11.11.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Úvodní branku zápasu vstřelili hostující Mika Zibanejad, následně v poslední minutě třetiny v přesilovce vyrovnal Cam Atkinson.

Ve druhé třetině se hostující celek dostal do dvoubrankového vedení. Trefili se Pavel Bučněvič a Chris Kreider. Domácí celek třemi góly v řadě získal vedení. Prosadili se Seth Jones, Nick Foligno a Alexander Wennberg. V poslední minutě třetiny dokázal hostující celek vyrovnat, z předbrankového prostoru pálil přesně Jimmy Vesey.

Ve třetí třetině ani prodloužení jsme gól neviděli, a tak rozhodovaly nájezdy. O výhře Rangers rozhodl Jimmy Vesey. (04:02:37)

1. Jimmy Vesey (NYR) 1+1, rozh. nájezd
    2. Seth Jones (CBJ) 0+3
    3. Pavel Bučněvič (NYR) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Filip Chytil (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:14

Jimmy VESEY - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Bonusový bod získává hostující celek. Nájezd udělal JIMMY VESEY dobře, jeho ránu sice brankář Columbusu dokázal tečovat, ale puk končí v brance. Rangers vyhrávají.

5. série
    2:3
    Jimmy VESEY proměňuje.

5. série
    2:2
    Oliver BJORKSTRAND neproměňuje. Zkoušel bekhendový blafák, beton ale nepřehodil.

4. série
    2:2
    Kevin HAYES neproměňuje. Se štěstím nyní domácí brankář zastavil puk.

4. série
    2:2
    Anthony DUCLAIR neproměňuje. Domácí hokejista tak dlouho míchal s pukem, až nezakončil.

3. série
    2:2
    Ryan SPOONER neproměňuje. Hostující hráč trefil jen vyrážečku brankáře.

3. série
    2:2
    Pierre-Luc DUBOIS proměňuje. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak poslal kotouč k tyčce.

2. série
    1:2
    Kevin SHATTENKIRK proměňuje. Střela nad beton a pod ruku skončila v brance.

2. série
    1:1
    Artěmij PANARIN neproměňuje. Střela po ledě mezi betony nebyla úspěšná.

1. série
    1:1
    Mika ZIBANEJAD proměňuje. Rychlá střele pod lapačku slavila úspěch.

1. série
    1:0
    Cam ATKINSON proměňuje. Povedený blafák.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení byl jednoznačně aktivnější domácí celek, ale ve finální fázi měl problémy s přesností střelby. Uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Atkinson (Dubois, S. Jones), 32. Dubois (S. Jones, Panarin), 33. N. Foligno (Jenner, Nutivaara), 37. Wennberg (S. Jones) – 6. Zibanejad (Bučněvič, Naměstnikov), 27. Bučněvič (Vesey), 29. Kreider (K. Hayes, DeAngelo), 40. Vesey (K. Hayes, Shattenkirk), rozh. náj. Vesey