Motor ČB – Kadaň 5:0 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 3:4 (1:2 po s.n.)
Přerov – Kladno 3:2 (kon.) | Slavia – Havířov 2:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
AZ Havířov
Pondělí 12.11.2018, 18:00Chance liga • 22. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:37:10)

V prodloužení vyrovnaného duelu byli nakonec šťastnější hostující hokejisté. Ti v prodloužení nepůjčili soupeři puk a po 46 sekundách rozhodli o svém vítězství. Zasloužil se o to Jakub Matai, který z levého kruhu zamířil přesně pod horní tyč Šorfovy svatyně.

60:46 Jakub MATAI - 2:3

60:46
    Havířov právě vstřelil branku!
    Netrvalo to ani minutu a je rozhodnuto! JAKUB MATAI si najel s pukem na vrchol levého kruhu, odkud zápěstím exkluzivně vymetl šibenici Šorfovy klece a získal svému týmu bonusový bod za výhru v prodloužení. Bez asistence.

60:36
    Kotala se s pukem nikam nežene a krouží v obranném pásmu.

60:14
    Na kotouči jsou jako první hosté, kteří vyhráli buly.

60:01

Pražané dokázali ve třetí třetině za stavu 0:2 zabrat a vyrovnat. Oba týmy měly před koncem dějství šance rozhodnout, ale ani jednomu se to nepovedlo a utkání půjde do prodloužení. To začne po tříminutové pauze.

60:00

59:52
    Bořuta pálil od modré čáry a jeho tečovaná rána skončila na boční síti.

59:48
    Slavia si bere oddechový čas.

59:48
    Domácí si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

59:25
    Nahození ze středního pásma Lukáše moc nevystrašilo.

58:56
    Šagát bojuje o kotouč na polovině hřiště, čas utíká a vypadá to na prodloužení.

58:22
    Hosté už se jen brání, slávisté jsou aktivnějším týmem.

57:52
    Furch se dostával před branku do zakončení, ale v tísni neusměrnil kotouč dobře.

57:20
    Havířov se ubránil a je opět kompletní.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 47. Šagát (M. Ondráček, Saňa), 52. J. Veselý (Vlček) – 40. L. Bednář (Kotala), 42. Maruna (L. Bednář, Haas), 61. Matai

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák (C), J. Drtina (A), Steinocher, Barák, Saňa, Hejda – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Heldák, Šagát (A), Tejral – Matějka, Pochobradský, Furch.
    AZ Havířov: Lukáš (Bláha) – Chroboček, Matai, Bořuta, Zdeněk, Rutar, Dudek, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, O. Procházka.

Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Doležal