Ufa – Dynamo Moskva 2:3 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 1:2 (kon.) | Minsk – Chabarovsk 3:6 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Dynamo Moskva
Pondělí 29.10.2018, 15:00 • Ufa Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:27:00)

Bodyčeky: 24:27

Je konec. Dynamo dnes vyhrálo 3:2 po prodloužení.
    Ufa byla na začátku první třetiny jasně lepším týmem a držela soupeřem pod obrovským tlakem, ovšem ani šance v 16. minutě neskončila gólem, když se vyznamenal brankář Jerjomenko a jinak tomu nebylo ani o tři minuty později, když Hartikainen poslal kotouč jen do tyče.
    e 26. minutě poslal domácí do vedení Vjačeslav Osnovin, ale o tři minuty později srovnal Jevgenij Mozer. Následně bylo Dynamo lepším týmem, ovšem do vedení se opět dostala Ufa a to ve 33. minutě po trefě Pjotra Chochrjakova. Vedení ale Salavatu dlouho netrvalo a o minutu později srovnal Vjačeslav Kuljomin. Ke konci třetiny přišlo první vyloučení, ale Dynamo přesilovku nevyužilo.
    Stejně jako ve druhé třetině tak i nyní mělo Dynamo více ze hry, ale branka nepadla a následovalo prodloužení.
    V 62. minutě nakonec rozhodl Patrik Zackrisson, který využil zaváhání domácí obrany a posléze vstřelil gól.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Co nyní vymyslel domácí brankář s obráncem, tím pohřbili naděje na vítězství Ufy! Gólman Juha Metsola zpoza brány přihrál kotouč svému obránci, ovšem ten nevěděl, že má za sebou PATRIKA ZACKRISSONA, který se dostal ke kotouči a posléze překonal domácího brankáře. Bez asistence.

61:07
    Linus Omark to udělal velmi dobře, když se dostal přes obránce, ale jeho přihrávku nedokázal přeměnit v gól jeho spoluhráč.

60:52
    Ufa posléze vyhrála buly a může tak jít dopředu a dostat se do zakončení.

60:30
    Dynamo se dostala do pásma soupeře, ale Juha Metsola si poradil s pokusem Dmitrije Kagarlickijého.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 17:19.

Základní hrací doba je u konce a vítěze jsme se stále nedočkali. Stejně jako ve druhé třetině tak i nyní mělo Dynamo více ze hry, ale branka nepadla a následuje prodloužení.

59:50
    Útok Moskvy rovněž bez úspěchu a domácí už jen drží kotouč u své brány.

59:06
    Nyní se ještě Ufa pokoušela něco vymyslet, ale branku už asi nepadne.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 26. Osnovin (Kugryšev, Tkačov), 33. Chochrjakov – 29. Mozer (D. Višněvskij, Sidljarov), 34. V. Kuljomin (Kagarlickij), 62. Zackrisson

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Fedotov) – Larsen, Panin, Arzamascev, S. Těreščenko, Nazarevič, Koledov, Ar. Sergejev, A. Semjonov – Omark, Hartikainen, Kemppainen – Kugryšev, Tkačov, Osnovin – Lukin, Chochrjakov, Gimatov – Kadějkin, Fjodorov, V. Žarkov.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Pepeljajev, Hietanen, Volkov, I. Nikulin, Mironov, D. Višněvskij, J. Zajcev, Menšikov – I. Makarov, Šipačov, Kagarlickij – Tarasov, Brjukvin, Indrašis – Zackrisson, Mozer, V. Kuljomin – Igumnov, Sidljarov, Alexejev.

Rozhodčí: Evgeny Romasko, Maxim Sidorenko – Maxim Bersenyov, Evgeny Yudin