Kazaň – HC Slovan 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 3:4 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Dinamo Riga
Úterý 13.11.2018, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

On-line přenos je u konce, u některých z dalších se na vás zase budeme těšit. Na shledanou. (19:48:46)

Česká stopa

Adam Polášek (NIZ) – (0+1), 2 střely, čas na ledě: 27:05 (suveréně nejvyšší ze všech)
    Andrej Nestrašil (NIZ) – (0+0), 4 střely, čas na ledě: 18:01

Uf, to byl teda heroický zápas. Přitom to po bezgólové úvodní třetině vypadalo na pěknou nudu. Po změně stran už se díky dvěma trefám dostalo do hry Dinamo, které v úřadování pokračovalo i v závěrečné tercii. O luxusní čtyřgólový náskok však lotyšský klub málem přišel, když v poslední desetiminutovce úplně vypadl z tempa a dovolil soupeři zabojovat o bodový zisk.

59:53
    Až nyní se hosté definitivně osvobozují a už je jasné, že zápas v Nižněkamsku opravdu vyhrají.

59:45
    Buly v útočné třetině sice vyhráli domácí, ale posléze ztratili puk. Soupeř se ho pokusil vyhodit, což se nepovedlo. Situaci zachránil na modré čáře Polášek.

59:35
    Domácí rozjeli další útok. Zakončoval ho Galimov. Naštěstí pro bránící se tým byl Biljalov připraven.
    59:29 Joonas NÄTTINEN - 3:4

59:29
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hala bouří! Mocně dotahující Neftěchimik se půl minuty před sirénou dostává na dostřel! Jiskřičku nižněkamské naděje vykřesal tradičně silný finský trojzubec Puustinen – Ruohomaa – JOONAS NÄTTINEN. Asistence: Mikael Ruohomaa a Juuso Puustinen.

58:52
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podrážení).

58:35
    Ježov je odvolán z brankoviště! Logické rozhodnutí, Nižněkamsk nemá co ztratit.

58:00
    Nižněkamsku se čím dál rychleji začíná krátit čas, ohlášeny jsou poslední dvě minuty.

56:32
    Dinamo Riga už pak dohrálo oslabení v klidu.

55:40
    Hráči Neftěchimiku znovu rozhýbali Biljalova, ten však už další puk za svá záda nepustil.

55:22
    Nižněkamský trenér si vyžádal time-out.

53:53
    Početní výhoda domácího týmu pokračuje.
    53:53 Joonas NÄTTINEN - 2:4

53:53
    Jak se zdá, Neftěchimik je odhodlán úplně vymazat čtyřgólové manko! Pomáhá mu k tomu i Polášek, který na levém křídle zakombinoval s Puustinenem. Po následné přihrávce do mezikruží využil přesilovku JOONAS NÄTTINEN. Asistence: Juuso Puustinen a Adam Polášek.

53:13
    Hosté se už podruhé osvobodili.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 50. E. Galimov (Padakin, Bryncev), 54. Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek), 60. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen) – 25. Meija (Videll), 36. Clark (McMillan), 45. Meija (Džerinš, Gegeris), 50. Marenis (Myttynen)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Polášek, Ogurcov, Bryncev, Timašov, Šaripzjanov (A), Volgin – Jo. Nättinen, Ruohomaa (A), Puustinen – Nestrašil, Padakin (C), E. Galimov – P. Kulikov, Zdunov, Chajrullin – Arkalov, Avcin, Jakimov – Šarifjanov.
    Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Sotnieks (A), Zanetti, Ališauskas, Šulenin, Maione, Gimajev – Gillies, Clark, McMillan – Gegeris, Džerinš, Meija – M. Redlihs (A), Darzinš (C), Videll – Marenis, Myttynen, Berzinš – Pavlovs.

Rozhodčí: Gusev, Sergejev – Goljak, Děďulja

Diváci: 3 026