New Jersey – Pittsburgh 4:2 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 1:2 (kon.)
Buffalo – Tampa 2:1 (kon.) | Detroit – Arizona 6:1 (kon.) | Minnesota – Washington 2:5 (kon.)
Edmonton – Montreal 6:2 (kon.) | Los Angeles – Toronto 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 5:4 (kon.)
Buffalo Sabres
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 14.11.2018, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezké časné ráno. (04:19:26)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:03
    Erik Černák (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:06

1. Carter Hutton (BUF) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    2. Kyle Okposo (BUF) 1+0
    3. Jeff Skinner (BUF) 1+0

Zápas je u konce, domácí Buffalo nakonec dokázalo uhájit těsné vítězství 2:1 nad Tampou Bay. I když padly pouze tři branky, bylo to velice zajímavé a atraktivní utkání. Největší jeho ozdobou byl brankář Buffala Carter Hutton, který předvedl hromadu vynikajících zákroků, a to hlavně ve třetí třetině. Ale popořádku. V první části utkání se dostalo Buffalo do vedení, když Domingueho překonal Jeff Skinner. Ve druhé třetině pak domácí své vedení navýšili, prosadil se Kyle Okposo. Drama ale pokračovalo, protože o pouhých patnáct sekund později se povedlo snížit Anthonymu Cirellimu. Hosté pak byli po zbytek utkání většinu času lepším týmem, ale už se jim nepodařilo vyrovnat. V posledních dvou minutách trefil Nikita Kučerov dvakrát tyčku.

59:57
    Nikita Kučerov má znovu smůlu, už podruhé v závěru utkání trefil pouze tyčku.

59:52
    Buffalo skvěle blokuje všechny střely Tampy.

59:38
    Tampa ztratila útočné pásmo, čas na vyrovnání už se jí krátí!

59:28
    Po zakázaném uvolnění Buffala bude tlak hostujícího mužstva pokračovat.

58:56
    Nikita Kučerov byl neuvěřitelně blízko vyrovnání, střelou zápěstím z pravého kruhu orazítkoval tyčku!

58:29
    Louis Domingue už je na střídačce, hosté to zkouší v šesti!

57:23
    Yanni Gourde se dostal k dorážce Cirelliho střely, ale nedokázal dostat kolem betonu Huttona do sítě.

57:08
    Střelu Pointa od modré tečoval Okoposo a puk se vznesl do vzduchu. Odtud ho lapačkou sebral Carter Hutton.

56:37
    Buffalo bylo pod drobným tlakem a vyhodilo puk raději na zakázané uvolnění.

55:57
    J. T. Miller už se napřahoval ke střele, tu ale musel nakonec zadržet, protože se píská ofsajd Tampy.

55:12
    Victor Hedman dostal dobrou přihrávku před branku, ale zakončit se mu nepovedlo, ubránil ho Zach Bogosian.

54:18
    Brayden Point šikovně ze vzduchu tečoval nahození Hedmana od modré čáry. Hutton ale opět předvedl výborný zákrok a udržel Buffalo ve vedení.

53:20
    Cédric Paquette také vyrovnání nezařídil, trefil pouze vnější stranu tyče.

52:42
    Kučerov dostal kotouč na pravý kruh a hned zápěstím vypálil. Ale Huttona dnes podobná střela nemůže zaskočit.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 18. Skinner (S. Reinhart, Beaulieu), 26. Okposo (Sheary, Beaulieu) – 26. Cirelli (Killorn, Gourde)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Scandella, Bogosian, Beaulieu, Dahlin – S. Reinhart, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – Pominville, Rodrigues, Sobotka – Girgensons, Jo. Larsson, T. Thompson.
    Tampa Bay Lightning: Domingue (Vasilevskij) – Hedman, Černák, Girardi, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos, J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Gourde – Joseph, Cirelli, Killorn – Callahan, Paquette, Erne.

Rozhodčí: MacDougall, Pollock – Alphonso, Nowak