Třebíč – Jihlava 0:1 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 5:4 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 2:1 (po pr.)
Ústí n/L – Slavia 2:4 (kon.) | Havířov – Přerov 2:1 (po pr.) | Kladno – Motor ČB 5:0 (kont.)
Kadaň – Prostějov 2:6 (kon.)
AZ Havířov
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Středa 14.11.2018, 18:00 • GASCONTROL Aréna, Havířov • Chance liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu 23. kola Chance ligy mezi domácím AZ Residomo Havířov a HC Zubry Přerov. Půjde o souboj dvou týmů, kterým se v posledních kolech bodově dařilo a tak věřím, že v tomto duelu uvidíme pěkný hokej se stran obou družstev.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté, se po mírném zakolísání dostali opět na tu správnou vlnu. V posledních 10. kolech CHANCE ligy, neobstáli pouze ve dvou duelech, ve kterých podlehli Litoměřicích a Jihlavě. V posledním zápase se AZet setkal s celkem HC Slavia Praha. Pražané však výhodu domácího prostředí nevyužili a havířovští hokejisté si po vítězství 2:3 v prodloužení připsali do tabulky zasloužené 2 body. Po odehraném 22. kole tak havířovský celek má na svém kontě 37 bodů a obsazuje v tabulce pěkné 6. místo.

Přerov může být zatím se svými výkony v letošní sezóně spokojen. V probíhajícím ligovém ročníku si na své konto připsal 14 výher a 8 porážek. Z posledních pěti zápasů ve čtyřech případech bodoval a to mu dodává potřebné sebevědomí přes zítřejším duelem. Proti havířovskému celku to však nebude mít vůbec jednoduché. Po odehraném 22. kole tak přerovský celek má na svém kontě 39 bodů a obsazují v tabulce krásné 3. místo.

Vzájemná bilance obou týmů v minulé sezóně skončila remízou 2:2 na zápasy. V letošní sezóně se domácí AZET setkal s Přerovem v jednom soutěžním duelu. V tomto zápase však byli úspěšnější přerovští Zubři, kteří na své domácí půdě dokázali porazit havířovany 6:3. Bilanci vzájemných zápasů po tomto duelu tedy vede Přerov 3:2.

Kdo bude slavit tentokrát, se dozvíme již zítra večer. Utkání začíná v havířovské GASCONTROL aréně v 18:00.

Hráči již vjíždějí na led a utkání za malou chvíli vypukne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hosté.

00:21
    Puk po několika odrazech končí na domácí střídačce. Bude se vhazovat.

00:51
    Máme tu první akci domácích. Střelu Maruna chytá Klimeš do lapačky.

01:07
    Dudkova střela trefila Mašína do nohy a odráží se do rohu kluziště.

01:46
    Macuh se dostal sám úplně před Klimešovu klec. Střela však končí jen na betonu přerovského gólmana.

02:54
    Mašín se po domácí chybné rozehrávce dostal ke střele. Lukáš ji zachytil lapačkou a přerušuje hru.

03:00
    Bednář si chytře obhodil puk o mantinel. Pala ho však dojel jako první a přerovští tak budou mít možnost další rozehrávky za brankou.

04:18
    Pořízek si na modré čáře najel dobře na přihraný puk a jeho střela končí v Klimešově lapačce. Bude se vhazovat.

04:59
    Další šance domácích! Bambula však z velké šance míjí branku.

06:05
    Zakázané uvolnění Přerova.

06:22
    Moučka se před Lukášem ocitl po pěkné sólové akci úplně sám. Lukáš však dobře zasáhl betonem a puk vyráží mimo.

07:30
    Další zakázané uvolnění Přerova.

07:50
    Pořízkovo nahození končí vysoko sraženo nad brankou.

08:14
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., nedovolené bránění).

09:46
    Matai střelou od modré trefuje Klimešovu lapačku.

10:12
    Střela Kotaly končí rovněž v Klimešově lapačce.

10:14

10:33
    Macuhova střela končí za brankou.

11:33
    Procházkova střela z mrtvého úhlu končí na druhé straně hrací plochy.

11:41
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerov jde do vedení! První branku v utkání vstřelil po pěkné střele do horní části domácí svatyně MAREK SIKORA. Asistence: Milan Procházka, Roman Pšurný.
    11:41 Marek SIKORA - 0:1

12:31
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., příliš mnoho hráčů).

13:19
    Ofsajd Přerova.

13:41
    Po Macuhově střele ve vlastním oslabení se bude vhazovat po levé straně Klimešovy svatyně.

14:31

15:15
    Po několika odrazech končí puk za havířovskou brankou. Domácí budou mít další šanci rozehrávky.

15:40
    Seman svou střelu umisťoval mezi Klimešovy betony. Ten ji svým rychlým zákrokem však lapil.

16:03
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (David Zdeněk – 2 min., nedovolené bránění).

16:40
    Domácí se osvobozují.

17:01
    Hosté se usazují v obranném pásmu havířovanů.

18:03

18:30
    Pohl svou nahrávkou hledal Mašína. Puk byl však příliš dlouhý a přerovský útočník na něj nedosáhl.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:38
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Navrátil – 2 min., pozdní dohrání).

19:57
    Havířov právě vstřelil branku!
    A je to tady! Domácí fanoušci jásají. První přesilovou hru po nádherné přihrávce zužitkoval střelou k tyči TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Jakub Kotala.
    19:57 Tomáš GŘEŠ - 1:1

20:00

První třetina přinesla pěkné akce na obou stranách. Jako první se prosadili hosté, když ve 12. minutě vstřelil gól MAREK SIKORA. Domácí dokázali gólově odpovědět až 3 vteřiny před koncem 1. třetiny, když zužitkoval přesilovku TOMÁŠ GŘEŠ. Druha třetina začne v cca 18:50.

Hráči již vjíždí na led. Druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

20:23
    Rehuš byl na led stažen Čápem. Rozhodčího pravice však zůstává dole.

21:38
    Obě družstva bojují v rohu o puk.

21:43
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

22:28
    Domácí se po povedené akci usazují v obranném pásmu Přerova.

23:22
    Malinovu střelu sráží Bambula do rohu kluziště.

24:04
    Staněk skočil na poslední chvíli do letícího puku. Puk končí mimo dosah přerovanů.

24:39
    Po střele Mataie končí puk v Klimešově lapačce.

24:49
    Velká chumelenice před Klimešovou brankou. Rozhodčí následně píská nedovolený zákrok vysokou holí.

25:04
    Po chybné rozehrávce domácích se puků zmocňují hosté.

26:00
    Velkou šancí domácích 3 na 0 zakončoval Mráz.Klimeš si však na jeho střelu počkal a chytil ji do své lapačky.

26:17
    Střelu Sikory z rohu Lukáš v pohodě chytá.

27:54
    Oba týmy předvádějí na obou stranách spoustu chyb a puky často končí ve středním pásmu.

28:46
    Ofsajd domácích.

30:12
    Pěkné šance proběhly během chvilky na obou stranách. Lukáš i Klimeš však byli ve svých brankách pozorní a zachytili všechny gólové pokusy.

31:05
    Střela Mataie se odráží od Pohlových chráničů a puk se odráží do středu kluziště.

32:39
    Domácí jsou v posledních střídáních na hřišti aktivnější a často získávají puky na své hole.

33:40
    Gřeš střílí z mezikruží a Klimeš jeho střelu vyráží mezi kruhy..

34:25
    Gřeš našel na polovině hřiště rozjetého Mráze. Tomu ale puk sjel z hole a přerovští hokejisté získávají puk.

34:57
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jaroslav Moučka – 2 min., vysoká hůl).

35:00
    Havířov si zahraje další přesilovku v zápase, podaří se mu vsítit další branku a využít tak další početní výhodu?

35:30

35:56
    Domácí se sami připravili o pásmo po chybné rozehrávce a hosté si tak mohou alespoň na chvíli oddechnout.

36:01
    Zakázané uvolnění domácích.

36:48
    Staňkovu střelu uviděl Klimeš až na poslední chvíli, ale i přesto na ni dokázal zareagovat a puk vyrazit.

37:03

38:12
    Navrátil pálí z bezprostřední blízkosti mimo Lukášovu branku.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., hrubost).

39:20

40:00

V druhé třetině jsme viděli šance na obou stranách. Ani jedna však neskončila gólem. Do třetí třetiny půjdou oba týmy za remízového stavu 1:1. Jak tento zápas nakonec skončí? To se dozvíme za malou chvíli. Třetí třetina začne cca v 19:43.

Oba týmy již vjíždí na led. Třetí třetina za malou chvíli začne.

40:01

40:29
    Sikora hledal Doležala na druhé straně hrací plochy. Ten však přihrávku nezachytil.

41:18

41:41
    Bednářovu střelu vyráží Klimeš do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

42:01
    Po střele jednoho z havířovských hráčů zvoní břevno!

42:18
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Branislav Rehuš – 2 min., vysoká hůl).

42:50
    Rozhodčí přerušuje hru poté, co byla Lukášova branka byla posunuta přerovským útočníkem.

42:56

43:22
    Dudek bojuje v rohu kluziště o puk.

43:48

44:13
    Sikora hledal svou přihrávkou své spoluhráče před Lukášovou brankou. Ani jeden se k nabízenému puku nedostal.

44:57
    Rutarova střela se otřela o Moučku a konči za Klimešovou brankou.

45:19
    Pěkný zákrok předvedl Lukáš po střele Paly. Bude se vhazovat.

45:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., nedovolené bránění).

45:49
    Pořízek z těsné blízkosti trefuje Klimešovu vyrážečku.

46:26
    Střela Pořízka byla zblokována.

47:05

47:31
    Domácí chybují v rozehrávce. Bude nasledovat buly po levici Lukáše.

47:39

48:26
    Bednářovu střelu z mezikruží vyráží Klimeš betonem do rohu.

48:36

48:45
    Dnešní utkání sleduje 1356 diváků.

50:18
    Sikora úplně sám uháněl na Lukáše. Kotala však svým pohotovým obranným zákrokem dokázal Sikorovi vypíchnout puk.

52:02
    Lukáš pohotovým vyjetím z branky dokázal puk odehrát a zabránil tak velké šanci Přerova.

53:05
    Chroboček dokázal dobře vystihnout puk ve středním pásmu. Jeho rozehrávka pozdější byla ale nepřesná.

53:43

54:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., nedovolené bránění).

54:32

55:11
    Domácím se nedaří dostat do obranného pásma Přerova.

55:27
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (David Chroboček – 2 min., vysoká hůl).

55:43
    Pšurného střela končí v Lukášově lapačce.

56:17

56:59
    Několik střel Přerova ohrozilo havířovskou branku. Všechny ale zneškodnil Lukáš.

57:28

58:09
    Bednářova střela prošla až na Klimešovu branku. Golman přerovanů tuto střelu vyráží za branku.

59:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., držení).

59:15
    Domácí oddechový čas.

59:25
    Kotalova střela letí těsně vedle.

60:00

Ani třetí třetina nepřinesla rozuzlení dnešního duelu. Bude tak následovat prodloužení které začne zhruba v 20:20.

60:01

60:33
    Domácí kombinují v pásmu hostujícího celku.

61:16
    Klimeš předvedl ve svém brankovišti zákrok zápasu a drží tak naději Přerova na vítězství.

61:57
    A je tu konec dnešního duelu. Po pěkně sehrané akci se prosazuje DAVID CHROBOČEK. Asistence: Tomáš Gřeš.
    61:57 David CHROBOČEK - 2:1

Dnešní zápas je u konce. Po pěkném souboji a výkonech z obou stran se nakonec raduji domácí, kteří dokázali svůj vítězný gól vstřelit v prodloužení a získali tak další 2 body do tabulky. Přerov si z Havířova odváží bod jeden.

Další zápas sehraje AZ Havířov v pondělí s Prostějovem od 18:00.
    Přerov přivítá na svém domácím ledě v sobotu 17.11 od 17:00 Ústí nad Labem.

Ode mě je to pro dnešek vše, Přeji všem příjemný zbytek večera. Naviděnou. (20:36:32)

Jan Kudělka

Branky a nahrávky: 20. Gřeš (Kotala), 62. Chroboček (Gřeš) – 12. Sikora (Milan Procházka, Pšurný)

AZ Havířov: Lukáš (Bláha) – Chroboček, Matai, Staněk, Zdeněk, Rutar, Dudek, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Mráz, Bambula.
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), Čáp, Padrnos, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora (C), Navrátil – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Kopta, Moučka, Mašín – Zmeškal.

Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Kotlík, Zídek