Omsk – Kunlun 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Ufa 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 3:4 (po pr.) | Viťaz – Jaroslavl 4:3 (kon.)
HC Slovan – Barys 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Red Star Kunlun
Pondělí 05.11.2018, 15:00 • Balašicha Arena • KHL

Utkání je u konce a Avangard díky stabilně přidávajícím gólům zvítězil poměrem 5:1. Hráči Red Star Kunlunu měli řadu nebezpečných šancí, ale kvůli chybějící koncovce nemohou být z počtu branek spokojeni.

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (KUN); (0+0); 0 střel, 16:06
    Tomáš Kundrátek (KUN); (0+0); 1 střela, 16:27
    Tomáš Mertl (KUN); (0+0); 0 střel, 14:39 (17:07:29)

59:17
    Prudký pas dostal na pravý kruh Kundrátek, ale český obránce se musel otáčet, přičemž byl Bobkov už v dobré pozici.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetina, který má velmi rychlé tempo.
    55:58 Maxim ČUDINOV - 5:1

55:58
    Avangard právě vstřelil branku!
    Pětibrankové vedení si berou domácí zpět. Semjonov poslal puk na střed modré čáry, kde si ho MAXIM ČUDINOV zastavil. S dostatkem času se napřáhl a tvrdou ranou vyslal kotouč přes přehuštěný prostor až do branky Kunlunu. Asistence: Kirill Semjonov a Arťom Manukjan.

55:38
    Byla překročena hranice pěti minut bez přerušení. Střelu ze středního pásma Brust bez problémů vyráží.

55:00
    Vyhození obloučkem dalo unaveným hráčům hostí dostatek času na vystřídání. Avangard je s pukem za vlastní brankou.

54:23
    Pětka Avangardu teď uzamkla soupeře v obranné třetině a postupně stihla i prostřídat.

53:09
    Beck svou stahovačkou zavezl hru útočné třetiny, ale po pár přihrávkách Avangard otáčí hru na polovinu Red Staru.

52:25
    Yip v souboji se zdvojenou obranou soupeře neuspěl a v mezikruží se ke střele nedostal.

50:48
    Tvrdou ránu Kundrátka vytěsnil Bobkov svou vyrážečkou. Hra se přesouvá do středního pásma.
    49:43 Taylor BECK - 4:1

49:43
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Branky se po řadě příležitostí dočkávají i hosté. Sondström uličkou poslal puk na rozjetého TAYLORA BECKA, který přesnou střelou z pravého kruhu poslal puk do bližší spojnice. Asistence: Johan Sundström a Wojtek Wolski.

49:03
    V útočné třetině se snažil kombinací Parlett uvolnit své spoluhráče, ale po neúspěšné přihrávce přešli do útoku domácí. Přečíslení však nemělo úspěšný závěr.
    46:13 Ilja MICHEJEV - 4:0

46:13
    Dva hráči Kunlunu se špatně domluvili při předávce puku a Omsk skóruje. Nedorozumění porestal ILJA MICHEJEV, který šel po získání kotouče sám na Brusta. Po rychlém zakončení forhendem jde na domácí brankový účet už čtvrtá branka. Bez asistence.

45:32
    Fontain se toho nebál a dokázal poslat puk přes bránícího kapitána Omsku Medveděva. Pro Bobkova rutinní zákrok.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 11. Pokka (Manukjan, K. Semjonov), 33. K. Petrov (Manukjan), 40. Franson (Manukjan), 47. I. Michejev, 56. Čudinov (K. Semjonov, Manukjan) – 50. Beck (Sundström, Wolski)

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – Franson, J. Medveděv, Martynov, Čudinov, Pokka, Jemelin, Berezin, Bondarev – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, Košelev, K. Semjonov – Desharnais, A. Galimov, K. Petrov – Fisenko, Stas, Samochvalov.
    Red Star Kunlun: Brust (C. Sun) – Järvinen, V. Lajunen, Bartley, Parlett, Kundrátek, Vitásek – Sundström, Wolski, Beck – Palola, Yip, Lundh – Kane, Fontain, Mertl – Squires, Lockhart, Latta.